7


  • Учителю
  • Тақырыбы: Доспамбет жырау. «Арғымаққа оқ тиді», «Дүниенің басы сайран, түбі ойран» т. б. толғаулары

Тақырыбы: Доспамбет жырау. «Арғымаққа оқ тиді», «Дүниенің басы сайран, түбі ойран» т. б. толғаулары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Пәні: Қазақ әдебиет

Сыныбы: 9 сынып

Мерзімі: 11.12.2015ж

Тақырыбы: Доспамбет жырау. «Арғымаққа оқ тиді», «Дүниенің басы сайран, түбі ойран» т.б. толғаулары

Мақсаты :

Жыраудың өлеңдеріндегі жастарға беретін тәрбиелік мәнін үйрету.

Міндеттері:


Күтілетін нәтиже:

Өлеңнің мазмұнын түсінеді. Оны өмірмен байланыстыра алады.

Түйінді идея

Өмір тіршілігн жыраулар өлең арқылы жеткізген


Кезең

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Бағалау

Ресурстар, құралдар, көрнекіліктер

Ұйымдастыру

Өткенге шолу


2 мин

Психологиялық ахуал орнату. Шеңберге тұру арқылы бір-біріне тілек айту.

Топтастыру.


Әр тармағын қиып алып оқушыларға таратып, сол тармақтарды құрастыру арқылы 4 топқа бөлінеді.1 «Лирик» 2 «Сатирик», 3.«Публицист»,4.«Драматург»

қадағалау

Электронды

оқулық


2 мин

Ұйымдастыру.Абай Құнанбаевтың «Қыс» өлеңінің бір шумағы арқылы топқа бөлінеді.

Жұптық жұмыс

Миғаша буыл

Түрткісұрақтар.

Марапаттау

Смайлик

Стикер,тақтада

ғы бағалау беті және белгілеу парақ ша-ы

Жаңа сабаққа кіріспе

Білу


5 мин

Блум таксономиясы

Диалогтық оқыту. Жас ерекшелітеріне қарай оқыту.Доспанбет жырау кім ?

«Арғымаққа оқ тиді» деген өлеңнің мазмұнын қалай түсінесіңдер?

Өлеңнің негізгі идеясы қандай?

Осы тақырыпқа байланысты әрқайсысы жеке-жеке сұрақ дайындайды, сол сұрақтарды бір-біріне беріп, оған жауап алады

Әр топ өздеріне берген бөлімдерді оқып, оған тақырып қойып, мазмұндайды.

Формативті бағалау

Интертақта,интернет, оқулық стикер, белгілеу парақшалары және тақтадағы бағалау беті

Түсіну

20 мин

«Оқылым, айтылым» тәсілі,

« Жиксо» стратегиясы.Ауызша мазмұндау Оқулықтан Доспанбет шығармасын оқытып, оны мазмүндату.


бармақ


Қолдану


5 мин

«Дүниенің басы сайран, түбі ойран» толғауының мазмұнын оқушылар оқып, мазмұндап, айтып береді.

А, Б деңгейдегі оқушылар ұялы телефонын пайдалану арқылы қосымша мәлімет іздеу. Ал оқулықты пайдалана отырып, С дейгейдегі оқушы жауап береді.

Марапаттау.

АҚТ-нықолдану.

Қабілетті және дарынды бала-мен жұмыс.

Талдау


9 мин

Ой қозғау.

Табыс критерияларына сүйене отырып, өздерінің ұнаған тақырыптарына оқиға желісін еске түсіре отырып, ойтолғау жазу. Табыс критериясы

А)Тек оқулық желісінде ғана ой толғау. (1)

Ә)Әңгіме мазмұнын мен көркем сөздерді қолдана отырып жазу.(2)

Б)Өмірдегі нақты оқиғаларға тоқталып немесе өмірмен байланыстарып жазса.(3)

Эссе жазу «Дүние деген ұғымды қалай түсінеміз?»

Бағалау


Үйге тапсырма

Кері байланыс


2 мин


Мазмұны,қосымша материал

Табыс критерийлері

Топ мүше-ң аты-жөні

1. қатысып отырды. (1) 2.өз ойын айтып, сұрақтарға толық жауап берді.(2)

3.Өте белсенді, өмір- мен байланыстыра алды.(3)

Жеке, топпен бағалау.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал