7


  • Учителю
  • Урок по теме: 'Ұлттық киім дүкені. ' (6 класс) .

Урок по теме: 'Ұлттық киім дүкені. ' (6 класс) .

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сынып: 6 «Б»

Пән: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Ұлттық киім дүкенінде.

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Тақырып бойынша жаңа сөздерді игерту,

тілдік қатынаста қолдану.

Дамытушылық: Сөйлемдерді дұрыс құрай білу,

байланыстырып, сөйлеу дағдыларын арттырып, сөздік

қорын молайту.

Тәрбиелік: Қазақ халқының салт- дәстүрін құрметтеуге

баулу.

Сабақтың типі: дәстүрлі

Сабақтың түрі: жаңа

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, әңгімелесу, талдау

Сабақтың көрнекілігі: тірек- сызба, суреттер, кеспелер



Сабақтың барысы

І.Ұйымдастыру кезеңі

- Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Назарларын саббаққа аудару.

ІІ.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

- Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы ұлттық киімдер жайлы болады, осы тақырып бойынша жаңа сөздермен танысып, жаттығу жұмыстарын орындаймыз.



ІІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

- Сөйлемдер жазу.

-Өткен сабақты еске алу,дәптерлерін тексеріп шығу.



ІV. Жаңа сабақ.

1. мәтінмен жұмыс.

Әр халықтың ұлттық киімдері болады. Олар ұлттық ерекшеліктерді, халықтың мәдениетін көрсетеді.

Қазақ халқының ұлттық киімдері оюланып тігіледі. Әр оюдың өз мағынасы болады.

Ер адамдардың ұлттық киімдері: қалпақ, тымақ, жейде, шалбар, бешпент, шапан, шекпен, ішек, тон.

Әйел адамдардың ұлттық киімдері: тақия, сәукеле, кимешек, көйлек, қамзол, көкірекше, шапан.



ұлттық киім- национальная одежда

ерекшеліктері - особености

оюланып тігіледі - шьются с узорами

тон- тулуп

ішек - шуба

тақия - тюбетейка



2. Жаттығулармен жұмыс.

Кең тон

Үлкен пальто

Қысқа жейде

Жылы көйлек

Жағалы тақия

Ұзын қамзол

Әдемі шалбар



1. Барды, шешем, киім, дүкеніне

2. Сатып алды, маған, ол, көйлек, әдемі.

3. Сары, түсі, көйлектің

4. Концертке, киді, апам, көйлек, ұлттық

5. Бар, менің, қызыл, әжемде, қамзол.



3. Талдау жұмысы

- тәуелдік, жіктік, септік жалғауларын еске алу.

V. Бекіту.

Диалог құру.

VI.Қорытынды.

- бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы болды?

- сабақта не істедік?



VII.Үйге тапсырма.

- сөздерді жаттау.

VIII.Бағалау.

Тиісті бағаларын қою.



1. мәтінмен жұмыс.

Әр халықтың ұлттық киімдері болады. Олар ұлттық ерекшеліктерді, халықтың мәдениетін көрсетеді.

Қазақ халқының ұлттық киімдері оюланып тігіледі. Әр оюдың өз мағынасы болады.

Ер адамдардың ұлттық киімдері: қалпақ, тымақ, жейде, шалбар, бешпент, шапан, шекпен, ішек, тон.

Әйел адамдардың ұлттық киімдері: тақия, сәукеле, кимешек, көйлек, қамзол, көкірекше, шапан.



ұлттық киім- национальная одежда

ерекшеліктері - особености

оюланып тігіледі - шьются с узорами

тон- тулуп

ішек - шуба

тақия - тюбетейка



2. Жаттығулармен жұмыс.

Кең тон

Үлкен пальто

Қысқа жейде

Жылы көйлек

Жағалы тақия

Ұзын қамзол

Әдемі шалбар



1. Барды, шешем, киім, дүкеніне

2. Сатып алды, маған, ол, көйлек, әдемі.

3. Сары, түсі, көйлектің

4. Концертке, киді, апам, көйлек, ұлттық

5. Бар, менің, қызыл, әжемде, қамзол.



3. Талдау жұмысы

- тәуелдік, жіктік, септік жалғауларын еске алу.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал