7


  • Учителю
  • Мамандықтар Жіктік жалғауды пысықтау 4 класс

Мамандықтар Жіктік жалғауды пысықтау 4 класс

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Мамандық туралы алған білімдерін жинақтау,өмірде қолдана білуге үйрету, жіктік жалғауын тапсырмалар арқылы пысықтатуСыни тұрғыдан алған білімдерін нақтылау,қазақ тілінде еркін сөйлеу мәнерін қалыптастыру.Жуан, жіңішке сөздерді ажырату,мамандық атауларын септеу,Жік
предварительный просмотр материала

Имангалиева Зира Асқарқызының 4 «б» сыныпқа өткізетін ашық сабағының қысқа мерзімді жоспары


ПӘНІ

қазақ тілі

4 «б» сыныбы

ТАҚЫРЫП

Мамандықтар. Жіктік жалғауын пысықтау

МАҚСАТЫ

Мамандық туралы алған білімдерін жинақтау,өмірде қолдана білуге үйрету,

жіктік жалғауын тапсырмалар арқылы пысықтату;

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ

  • Жіктік жалғауын меңгереді;

  • Сөйлеу тілі арқылы қазақша үйренеді.

  • Білім, білік дағдылары қалыптасады;

  • Өзін-өзі бағалай алады;

  • Бір-бірінің пікірін тыңдайды.

  • Мамандық атауларын,қызметін біліп жүреді

Түйінді идеясы

Еңбек етсең ерінбей,тояды қарның тіленбей


КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды түгендеп,назарын сабаққа аудару. Психологиялық тренинг өткізу.


Әр оқушы бір-біріне Сен қандай досың? деген сұрақ арқылы досына жақсы тілек білдіреді.

  • Данияр, сен сенімді доссың

  • Рахмет, Максим!

  • Снежана, сен мейірімді доссың!

  • Рахмет,Аружан!

  • Абдулла, сен сыпайы доссың!

  • Рахмет,Томирис!

Мамандық атауларына қатысты суреттер арқылы 3 топқа бөлу.

1 топ «Мұғалімдер»

2 топ «Аспаздар»

3топ «Дәрігерлер»


  • Оқушылар психологиялық тренингке қатысады.

- Данияр, сен сенімді доссың

  • Рахмет, Максим!

  • Снежана, сен мейірімді доссың!

  • Рахмет,Аружан!

  • Абдулла, сен сыпайы доссың!

  • Рахмет,Томирис!

Мамандық түрлерін жинақтау арқылы топтасады.

Бағалау парағы

Түрлі түсті қағаздар

Қызығушылықты ояту


1.Үй тапсырмасын тексеру.

Достың жақсы қасиеттерін сипаттау арқылы үй жұмысын тексеру.


2.Әр топ суреттердің көмегімен мәтін құрайды.

аспаз

ммммо


1. Әр оқушы бір - біріне достық коңілдерін білдіреді, бағалайды.

2.Оқушылар топпен бірлесіп постер жасап, мәтінді жан-жақты ашып түсіндіреді.

Бірін -бірі бағалау



Үлестірме қағаздар

Оқулық АКТ Маркер


Мағынаны тану

3. Өзіндік зерттеу сәті.

1.Әр топ өз тобымен диалог құрады,сосын екі оқушы шығып мамандық тақырыбына құрған диалогтарымен таныстырады.

( жұптық,топтық жұмыс түрі)


4.Мамандық тақырыбын қосымша сұрақтар арқылы тағы бір рет пысықтау


1.Кім біздерге білім береді?

2.Кім ауырған адамдарды емдейді?

3.Дәмді тамақты кім пісіреді?

4.Азық-түлік сататын адамды кім дейміз?

5.Бізге әдемі үйлерді кім салады?

6.Қайрат Нұртас кім?

7.Киімді кім тігеді?

8.Шашты кім қияды?

9.Көлікті кім жүргізеді?

10.Әдемі суретті кім салады?

5.Сергіту сәті.

Жарқырап күн де ашылды

Айналаға нұр шашып

Мақсатымыз - білім алу

Міндетіміз - еңбектену

Еңбектену арқылы

«5» пен «4» -ке қол жеткізу.

6.Жіктік жалғауын мамандық атауларына байланысты сөздерге жалғап жазу.

1.топ Мұғалім

2 топ Дәрігер

3.топ Аспаз


7.Топтық жұмыс:Жақсы мамандық иесінде қандай қасиеттер болу ?


3.Диалогты әр топ бірге құрап,топтың атынан екі оқушы шығып , жұптасып әңгімелейді

-Сәлеметсіз бе,

Тойған Рабаевна!

-Сәлеметсің бе,Айгерим!

-Дәрігер апай, менің басым ауырып,қызуым бар сияқты.

-Қазір, Айгерим қызуынды тексерейік.

-Қызуын шамалы көтерілген екен,дәрі ішіп ал.

-Зира Асқаровна ,Айгеримнің анасын шақырып,үйіне жіберіңіз.

-Жарайды,Тойған Рабаевна!



4.Қойылған сұрақтарға әр топ шапшаң,дұрыс жауап береді.

1.Кім біздерге білім береді?

2.Кім ауырған адамдарды емдейді?

3.Дәмді тамақты кім пісіреді?

4.Азық-түлік сататын адамды кім дейміз?

5.Бізге әдемі үйлерді кім салады?

6.Қайрат Нұртас кім?

7.Киімді кім тігеді?

8.Шашты кім қияды?

9.Көлікті кім жүргізеді?

10.Әдемі суретті кім салады?


5. Оқушылар сергіту тақпағын айтып сергіп алады


Жарқырап күн де ашылды

Айналаға нұр шашып

Мақсатымыз - білім алу

Міндетіміз - еңбектену

Еңбектену арқылы

«5» пен «4» -ке қол жеткізу.


6.Әр топтан тақтаға бір оқушы шығып, жазбаша тапсырманы орындайды.

7.Мамандық иелерінің жақсы қасиеттерін топта бірлесе отырып жазады,өз ойларын дәлелдейді

Оқулық

Интерактивті тақта

А 3

үлестірме қағаздар

Ой толғаныс.

8.«Ашық микрафон» әдісі арқылы сабақтан алған әсерлерін айту.

-Абдулла,саған бүгінгі сабақ ұнадыма?

-Мамандықтар тақырыбы бойынша не үйрендік?

8.Оқушылар сабақтан алған әсерлерін ашық микрафон арқылы білдірді.

Екі жұлдыз, бір тілек.

Бағалау

Өтілген сабақ бойынша әр топ басшысы өз тобын бағалау

Әр оқушы сабақ соңында өзін-өзі бағалау парағы арқылы бағалайды.


Бағалау парағы

Сабақты қорытындылау

6.Үйге тапсырма:

«Мен өскенде кім боламын? » тақырыбына эссе жазу.( жеке жұмыс)


Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады.

Кері байланыс

Ғаламтор

Әр түрлі оулық көздері.

Сабақта ұстанатын

қағидалар:

1.Тілге құрмет

2.Тәртіп

3.Белсенділік

4.Ұқыптылық

5.Пікірді тыңдау

6.Ой еркіндігі





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал