- Учителю
- Открытый уроки по казахскому языку (3-2-4 классы)
Открытый уроки по казахскому языку (3-2-4 классы)
Күні: |
| ||
Сынып: | 4 «Б» | ||
Пән: | Қазақ тілі | ||
Сабақтың тақырыбы: | «Сурет сабағында» | ||
Жалпы мақсаты: | Оқушылар сурет сабағы туралы айтады. | ||
Міндеттер: |
| ||
Күтілетін нәтиже: | Сурет сабы туралы айтады. | ||
Қолданылатын құрал - жабдықтар: | АКТ, көрнекі құралдар | ||
Ұйымдастырушылық кезеңі: | А) амандасу Ә)түгендеу . Б)үй жұмысын тексеру. | ||
Үй жұмысын тексеру | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс -әрекеті | |
1.«Кім тез» ойыны арқылы сөздердің аудармасын ауызша түрде сұрайды.. тақырып - тема қызықты - интресно, интересный (-ая, -ое) өтті - прошел (-ла, -ло) тоқан - четверть пән - предмет жуан - здесь: твердый (-ая.- ое) жіңішке -здесь: мягкий (-ая, -ое) есеп -задача маған - мне саған - тебе есеп шығардым - решил задачу ән -песня үйретеді -учит домбыра тарт - сыграй на домбре гитара шертіп тұр - играет на гитаре
2. 58-бет. 4-тапсырманы тексереді. |
Өткен тақырыптар бойынша сөздерді аударып ауызша айтады. Бір, екі оқушы бір пән туралы оқиды немесе айтады. | ||
Тренинг: | 1,2 санатқызып шеңбер құру. Балалар ішкі және сыртқы шеңбер болып тұрады. Ішкі шеңбердегі балалар сағаттың тілі бойынша қозғалып қарама -қарсы турған бала туралы айтады. Мысалы: Сен жақсысың. | ||
Сабақтың мақсатымен таныстырады | Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ, өйткені сабағымызға қонақтар келіп отыр. Бүгінгі сабақта сендер сурет бойынша сабақтың тақырыбын анықтайсыңдар, жаңа сөздермен танысасыңдар,тапсырмалар орындайсыңдар, диалог құрастырасыңдар. Сабақ барысында бірін -бірі бағалайсыңдар. | ||
| Мұғалімнің іс -әрекеті | Оқушының іс -әрекеті | |
Сын тұрғыдан ойлау. Суретпен жұмыс | Мұғалім сурет бойынша (1 қосымша) сұрақтар қояды - Мынау не? - Бұл суретті кім салады? - Сендер суретті қай сабақта саласыңдар? - Не үшін сурет саламыз? | Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын анықтайды.
| |
Сөздікпен жұмыс | Жаңа сөздерді меңгертеді(2 қосымша) сурет сабағы - урок рисования сурет салдық - рисовали бояу - краска суретші - художник |
Сөздікке жазу, оны оқу, сөз тіркесін, сөйлем құрастыру. | |
Ауызша жұмыс. | 60-беттегі 5-тапсырмадағы «Сурет сабағы» мәтінді оқытады. (3 қосымша) | Оқушылар мәтінді оқып аударады, сұрақтар құрастырып жауап береді. | |
Грамматикалық тақырыпты қайталау | Интерактивті тақтаға назар аударып, сұраулық шылауларды қайталатқызады. (4 қосымша) | қайталайды | |
Тапсырма | 60-беттегі 5-тапсырмадағы сөйлемдерді сұраулы сөйлем етіп жазу. (5 қосымша) | Оқушылар тақтаға шығып жазады. | |
Сергіту сәті: | «Қызыл өрік» бюиі | Оқушылар қимылмен көрсетеді | |
Дауысты дыбыстарды қайталау | Интерактивті тақтаға назар аударып, дауысты дыбыстарды қайталатқызады. (6 қосымша) | қайталайды | |
Жеке жұмыс | «Сурет» сөзіне фонетикалық талдау. (7 қосымша) | Оқуға деген мүддесі төмен оқушы тақтада орындайды. Оқушылар дәптерлерімен алмасып бір -бірін тексеріп бағалайды. | |
Мәнерлеп оқу сайысы | 60-беттегі 3- тапсырмадағы Ұлыкбек Есдәулетовтің өлеңін мәнерлеп оқиды, аударады. ( 8 қосымша) | Оқушылар мұқият тыңдайды, мәнерлеп оқиды. | |
Бекіту. Жұптық жұмыс | 59 бет. 1-тапсырма. Диалогті оқытып аудартқызады. | Оқушылар диалогті оқып аударады. Өздеріне жұп таңдап, тақырыпқа сай диалог құрады. | |
Үй тапсырмасы | Тақтаға үй жұмысын жазады. Жаңа сөздерді жаттау. 56-бет. 2-тапсырма. Сурет бойынша әңгіме құру. | Күнделіктеріне жазып алады | |
Бағалау | Оқушыларды бір-біріне бағалату | Бірін - бірі әділ бағалау, бағасына түсініктеме беру. | |
Рефлексия | Оқушылар сабақ туралы ойларын айтады. | - оқушылар не ҰНАДЫ, не ҰНАМАДЫ туралы айтады. |
Астана қаласы
Білім басқармасы
№30 мектеп -гимназия
Қазақ тілі
Ашық сабақтың тақырыбы:
«СУРЕТ САБАҒЫ»
4 «Б» сынып
Мұғалімі: Ибраева Д.А.
Астана, 2014 ж.
Оқуға мүддесі төмен оқушылармен жұмыс
Сергіту сәті