7


  • Учителю
  • Қазақ тілі 'Отбасымның демалысы'

Қазақ тілі 'Отбасымның демалысы'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Қазақ тілі пәні мұғалімі : Бейсекеева А.Т

Сыныбы: 6

Сабақтың тақырыбы: Отбасымның демалысы.

Мақсаты: Сыни тұрғыдан ойлай отырып, тақырыпты өз бетінше оқып үйренуге жағдай жасау

Міндеттері:

-Отбасымның демалысы. Септіктерді түсіндіру;

-тақырыпты өздігінен меңгеруге ықпал ету;

-топтық жұмыс барысында түсіндіру, баяндау;

-диалог құра алу;

-ақпаратпен өздігінен жұмыс жасауға қалыптасу

-өзін- өзі бағалау

Күтілетін нәтижелер:

- септіктердің ажырата алады.

-жаңа сөздерді қолдана алады

-Өз ойын еркін жеткізеді.

-сөйлеу дағдылары қалыптасады

-жұптық, топтық жұмыс жасауға дағдыланады.

-өздігінен жұмыс жасауға қалыптасады;

- -өзін- өзі , бірін-бірі бағалауды үйренеді.

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Білім беруде АКТ-ны пайдалану,Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Әдіс -тәсілдер: Топқа бөлу. «Жұбынды тексер, бағала!» әдісі, «Кубизм» стагегиясы» , «Семантикалық карта», «Блум» таксономиясы. «Білемін, үйрендім, білгім келеді...» стратегиясы, Қадағалау, Өзін- өзі, бірін- бірі бағалау. «Серпілген сауал»


Сабақ уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе


Ұйымдастыру кезеңі


Оқушылардың сабаққа деген зейіндерін тұрақтандыру.


Шаттық шеңберіне шақыру

Оқушылармен амандасамын


Топ ережесін еске түсіремін


Түрлі математикалық фигуралармен топқа бөлемін.

Топ басшыларын сайлауын ұсынамын.

Шаттық шеңберге тұрып оқушыларға бір-бірлеріне тілектер айтуды ұсынамын

Оқушылар да амандасады

Оқушылар кезекпен алтын ереженің бөлімдерін оқиды.

Топқа бөлінеді. Топ басшыларын сайлайды


Оқушылар бір -бірлеріне тілектер айтуды бастайды.


Математикалық фигуралар

Алтын ереже

Тұсаукесер

10 мин.


«Жұбынды тексер, бағала!» әдісі












Рефлексия



Психологиялық сергіту

«Өз-өзіме сенімдімін»

5 сұрақтан тұратын тес арқылы өткен сабақты пысықтау

Өткен тақырыптан сұрақтар қоямын.


«Серпілген сауал» тәсілі арқылы сұрақтар беру.

Менің анам қандай?

Сенің отбасың қандай?



Оқушылардың жауаптарын толықтырамын, сабақ тақырыбы мен мақсатын дәптерлеріне жаздыртамын

«Мен күштімін және өз-өзіме сенімді адаммын. Мен барлығын жасай аламын ештеңеден қорықпаймын».


Оқушылар парақта жазылған тест сұрақтарына жауап береді.

Тақтадан дұрыс жауап көрсетілгенде, бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, жұптар бірі- бірі бағалау әрекетін жүзеге асырады.

«5»-қатесіз

«4»-1 қате

«3»-2,3 қате

«2»-4 қате

Сұрақтарға жауап бере отыра оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады.

Кері байланыс әрекетін жүзеге асырады


Оқушылар қайталап айтады


Өзара бағалау


Жиынтық бағалау

Жұптық бағалау

Ауызша бағалау


Мадақтау. Уәж тудыру.

Ноудбук, слайд,

тест тапсырмасы жазылған парақшалар

Негізгі бөлім

20 мин.

Түсіну.Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру

Жаңа сөздермен танысу

Қолдану.

Деңгейлік тапсырмалар

«Кубизм» стратегиясы бойынша

Сергіту сәті

«Қызыл өрік»

Талдау

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты: Сыни тұрғыдан ойлай отырып, тақырыпты өз бетінше оқып үйренуге жағдай жасау.

Глоссарий

Демалыс- отдых

Жылда- каждый год

Жексенбі- воскресенье

Күндері- дни

Шаңғы- лыжи

Денсаулық- здоровье

Жаңа сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрау(ауызша)

Тапсырмалар:

1.ІІ-деңгей. «Отбасымның демалысы» тақырыбы бойынша сөйлем құрау; (оқулықпен жұмыс)

2.ІІІ-деңгей. 1-тапсырма. Суреттер бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.

3.ІІІ-деңгей. (2) (дәптермен жұмыс)

2.Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жазыңдар.

4. ІІІ-деңгей. (3) (дәптермен жұмыс)

Сөйлемдерге тыныс белгілерін қойып оқып, көшіріп жазыңдар

5.Көз алдыңа не елестейді?

«Отбасымның демалысы» бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.

1). Отбасың қандай ?

2). Отбасыңмен қайда демалуға болады?

3). Отбасыңмен жазда қалай демалдың?

5) Менің осы жаздағы демалысым ?

Салыстыр.Венн диаграммасы

Отбасымның қысқы демалыс

Отбасымның жазғы демалыс




Сергіту сәтін өткіземін

«Қызыл өрік» биі .

Фонетикалық талдау

І топ отбасы деген сөзге фонетикалық талдау жасайды.

ІІ топ демалыс деген сөзге талдау жасайды.

Жаңа сөздермен танысады.Сөздік дәптерлеріне жазады.

Сөз тіркесін, сөйлем құруға тырысады



Суретке қарап отырып әңгіме құрастырады. Әр топтан бір оқушы жазған әңгімелерін оқиды.

Әр топ кезектесіп бір- бірлеріне сұрақтар дайындайды. «Он сұрақ» әдісін пайдалану



Оқушылар ноудбуктан би қимылын қайталай отырып билейді.

Оқушылар бір- бірлерін тексереді.

Өзара бағалау

Бағалау парағы.

(А,В,С) арқылы бағалау

Бақылау



Топтық бағалау

өзін -өзі бағалау



«Бағдаршам»



Өзін - өзі және жұпта өзара бағалау,

(Сөйлеу мәдениетін бағалау)

Топтық баға- лау,(Тапсырмаларды орындауға бағыт беру, үдеріс барысында кеңес беру;

Оқушының жеке ой-пікірінің болуы

Сөздік


Ноудбук


Оқулық


Ауылдағы демалыс суреттері


Грамматикалық кесте


Кубик

Қорытынды

10 мин.

Жинақтау«Семантикалық карта»

Бағалау үдерісі жүреді.

БҮБ

Дұрыс жауабын тап


Кестені толтыруға ұсынамын


Білемін

Үйрендім

Білгім келеді


Оқушылар берілген тапсырманы жеке орындайды


Оқушылар бүгінгі сабақта не үйренгендерін, тағы не білгілері келетіндерін осы тақырып бойынша қандай ой түйгендерін кестеге түсіреді.


Бағалау

«Білемін, үйрендім, білгім келеді...» стратегиясы



Ноудбук.

Үлестірме қағаздар

Бағалау парағы


Үйге тапсырма

«Отбасымның демалысы» тақырыбында эссе жазу.

Эссені жазып тапсыру.


Эссе жазуға нұсқаулық



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал