- Учителю
- 'Тіл ұстарту шығармашылық жұмыстар'
'Тіл ұстарту шығармашылық жұмыстар'
Сабақ: Тіл ұстарту шығамашылық жұмыстар | Мектеп: Н.В.Гоголь атындағы орта мектеп | |||
Күні: 8.10.2015 | Мұғалімнің есімі: Бисахова Г.Т | |||
Сынып: 6б | Қатысқандар саны: 18 | Қатыспағандар саны: 0 | ||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | «XIX ғасыр әдебиеті ғылымға бастаған жол» тарауы бойынша білімдерін жинақтау. Тапсырмалар арқылы оқушылардың ойлау қабілеттерін, тіл байлықтарын дамыту, өз бетінше жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру. | |||
Сабақ мақсаттары | А) XIX ғасыр әдебиеті ғылымға бастаған жол тарауы бойынша білімдерін жинақтайды. Тапсырмалар арқылы оқушылардың ойлау қабілеттері, тіл байлықтары дамиды, өз бетінше жұмыс жасау дағдысы қалыптасады. Ә) XIX ғасыр әдебиеті ғылымға бастаған жол тарауы бойынша білімдерін жинақтайды. Тапсырмалар арқылы оқушылардың ойлау қабілеттері, тіл байлықтары дамиды,. Б) ) Тапсырмалар арқылы оқушылардың ойлау қабілеттері, тіл байлықтары дамиды, өз бетінше жұмыс жасау дағдысы қалыптасады. | |||
Тілдік мақсат | Оқушылар: әңгімелей алады, теңеу таба алады, түсінік бере алады. | |||
| Негізгі сөздер мен тіркестер: сөздік жұмысы | |||
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | |||
| Талқылауға арналған тармақтар: тапсырмаларды талдау. | |||
| Жазылым бойынша ұсыныстар: эссе жазу, сурет салу, ес картасын толтыру, баяндау, талдау | |||
Алдыңғы оқу | Өмірі мен шығармашылығы | |||
Жоспар
| ||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар
| ||
Басталуы | Шаттық шеңбері« Бәйшешек бүр жарғанда», « Өлең жолдары » арқылы топқа бөлу. | «Қазақ әдебиеті» оқулығы Арман-Пв басасы, www.youtube.com | ||
Ортасы |
2- топ Шоқан кім? 3-топ Ы.Алтынсариннің шығармалары тақырыптарында постер қорғайды (10 мин)
Сергіту сәті « Тамаша қимылдар» (3 мин)
1 тур- тапсырма ретінде бір автордың шығармасындағы кейіпкер бейнесін сомдап беру. 2тур- кез келген шығарма үзіндісін қимылмен көрсету керек, оны қарсылас топтағы оқушылар шешулері қажет. 3 тур- қарсы топ оқушылары өтілген тақырып бойынша қатысушыларға қағаз жазу арқылы тапсырма береді. (10 мин)
| Ustaz.kz | ||
Аяқталуы | Кері байланыс « Екі жұлдыз, бір тілек» , Смайликтер арқылы әр тапсырма орындаған сайын мадақтап отыру, жиынтық бағалау. |
| ||
Қосымша ақпарат |
|
| ||
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ- мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | ||
Өлең құрылысына қарай талдау
| Кері байланыс « Екі жұлдыз, бір тілек» , Смайликтер арқылы әр тапсырма орындаған сайын мадақтап отыру, жиынтық бағалау. |
| ||
|
|
| ||
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
| Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |||
| ||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1;Оқушылардың топпен жұымс жасауы 2;Өазара бағалау Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1; «Ойлан- топтас- бөліс» әдісі 2; Бағалау критерилері Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Сыныпты топқа бөліп жұмыс жасаған тиімді екінін білдім. Сынып оқушыларына бағалау критерилерін сабақ соңында емес әр тапсырмаға берсем ұтымды болады екен.
|