7


  • Учителю
  • Білім беру саласы: Бөлімі: Жапсыру Тақырыбы: «Сайқымазақ»

Білім беру саласы: Бөлімі: Жапсыру Тақырыбы: «Сайқымазақ»

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала





«Өрнек» жеке-меншік бөбекжай балабақшасы

















Білім беру саласы: Шығармашылық

Бөлімі: Жапсыру

Тақырыбы: «Сайқымазақ»









Дайындаған тәрбиеші:

Закирова Д.Ш.





























2016 ж.

</ «Өрнек» жеке меншік балабақшасының «Балапан» тобына арналған оқу жұмыстарын ұйымдастырудың технологиялық картасы



Білім беру бөлімі: Шығармашылық



Бөлімі: Жапсыру

Тақырыбы: «Сайқымазақ»



Мақсаты:_

1/Білімділік: адамның бет бейнесінің негізгі қатынасын сақтай білуді уйрету. Балаларды қауіпсіздік ережесінің техникасымен таныстыру. Жұмыстын жасау технологиясын меңгерту.

2/Дамытушылық: Қиялын дамыту. Қолдың ұсақ моторикасының дамуы. Балалардың сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. Берілген сұрақтарға дұрыс жауап беруге баулу. Сөздік қорларын дамыту.

3/Тәрбиелік: балалардың жапсыру сабағына қызығұшылықтарын арттыру. Қайшы мен желім мен ұқыпты жұмыс істей білуге тәрбиелеу. Ұжымдыққа, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.

Құрал-жабдықтар: желім, түрлі-тұсті қағаздар, сайқымазақтың бет-пердесінің үлгісі,шарлар,сабақ қонағы-Сайқымазақ.

Қолданылатын әдіс-тәсілдері: көрнекілік, сөздік, практикалық ойын.

Билингвальды компонент:Клоун-сайқымазақ

Пәнаралық байланыс:Математика,сенсорика,ағылшын тілі,орыс тілі



Сәлеметсіңдер ме балалар!

"Шаттық шеңбері"

Амансың ба көк аспан,

Амансың ба алтын күн,

Амансың ба достарым,

Амансыз ба мұғалім.



Балалар тәрбиешімен амандасады.

Ұйымдасқан түрде шеңбер құрып, берілген өлең жолдарын қайталайды.

Іздену-ұйымд

астырушы.



1.Ұйымдастыру кезеңі:

а/Балалардың назарын сабаққа аудару

ә/Оқу -құралдарын тексеру

2/Жаңа сабақ



-Балар бүгінгі біздің сабақтың тақырыбы Сайқымазақ деп аталады.

-Қане балалар естеріңе түсіріп коріңдерші 8-наурыз мерекесіне бізге қонаққа кім келді?

Дұрыс айтасыңдар!

-Бөлменің есігі қағылады...

-Бізге қонақ келген сияқты

-қане барлығымыз амандасайық?

Сайқымазақ:Сәлеметсіндер ме балалар!

-Балалар мен сендерге сыйлық алып келдім.

-Бірақ маған сендердің көмектерін керек.

Мына тақтада ілініп тұрған менің достарыма шарларды санап жинап беруге көмектесесіңдер ме?



-Сендер недеген ақылды баласыңдар!

-Балалар менде өзімнің бірде-бір суретім жоқ.Маған естелік ретінде менің бейнемді жасап бересіңдер ме?

Тәрбиеші:Қане балалар сайқымазаққа сыйлық жасап берейік пе?

3/Шығармашылық жұмыс:

а/Қауіпсіздік ережесімен таныстыру

ә/Сайқымазақтың бет-бейнесі салынған шаблондарды тарату.

-Қане балалар шаршаған шығарсыңдар сергіту сәтін жасайық.

«Дем шығару»жаттығуы

-Тәрбиеші балаларға шар таратады.









Балалар орындарына отырады.

Оқу-құралдарын түгендейді.

Балалардың жауаптары.









Балалардың жауаптары:Сайқымазақ









-Сәлеметсіз бе!







Балалар сайқымазақты мұқият тыңдайды.







Балалардың жауаптары:Комектесеміз

Балалар партаның үстіндегі шарларды үш тілде санап тақтаға іледі.













-Иа







-Тәрбиешіні мұқият тыңдайды.

-Шығармашылық жұмыс жасайды











Балалар шарды үрлейді





Рефлексивті-коррекциялаушы.

4/Қорытынды:

Тәрбиеші сабақты қорытындылайды.

Балалар бүгін сабақта не істедік?

-Бүгін біге қонаққа кім келді?

-Сайқымазақ балаларға сыйлықтарын таратады.

-Қане енді барлығымыз сайқымазаққа сау болыңыз дейік!





Сайқымазақ жазадық







Сайқымазақ





Сау болыңыз!













Күтілетін нәтиже:

Білуі тиіс:Сайқымазақтың бейнесін жасауды

Қалыптасқан әдет:Әдемілікті,көркемдікті сезіну талғамы қалыптасты.

Істей біледі:Берілген тапсырмаларды өз беттерінше орындайды.

















Өткізген: Закирова Дина Шнарбековна



Өздік талдау

Пәні: жапсыру

Тақырыбы: «Сайқымазақ»

«Балапан» естияр тобының тәрбиешісі: Закирова Д.Ш

1.Мақсаты:

1/Білімділік: адамның бет бейнесінің негізгі қатынасын сақтай білуді уйрету. Балаларды қауіпсіздік ережесінің техникасымен таныстыру. Жұмыстын жасау технологиясын меңгерту.

2/Дамытушылық: Қиялын дамыту. Қолдың ұсақ моторикасының дамуы. Балалардың сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. Берілген сұрақтарға дұрыс жауап беруге баулу. Сөздік қорларын дамыту.

3/Тәрбиелік: балалардың жапсыру сабағына қызығұшылықтарын арттыру. Қайшы мен желім мен ұқыпты жұмыс істей білуге тәрбиелеу. Ұжымдыққа, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.

2.Сабаққа дайындық кезеңі

-Менің тарапымнан балалардың 4-5 жас аралығындағы жас ерекшеліктеріне байланысты сабақ тақырыбы таңдап алынды.Балалардың геометриялық фигуралар жайлы алған білімдерін толықтыру,бір неше бөліктерден зат құрастыру дағдыларын қалыптастыру,қауіпсіздік ережесін сақтай білу және шығармашылық жұмыс кезінде балаларға кездескен қиындықтарды жеңе білуге баулу болды.

3.Сабақ күннің бірінші жартысында сабақ кестесімен негізделіп өткізілді.Сабақ 20 минут ішіндегі балалардың партада түзу отыруы,бөлменің жарықтығын қамтамасыз еттім.

Басты міндеті:Балалардың шығармашылық қабілетін,қиялын дамыту болды.

Күнтізбелік жоспар негізінде жапсыру пәнінен «Сайқымазақ» тақырыбы бойынша сабақ өтті. Жаңа сабақты басталмас бұрын, менің тарапымнан сұрақтар қойылды. Ал балалардың жаңа сабаққа қызығушылықтарын ояту мақсатында сабақтың қонағы сайқымазақ болды. Сөйтіп балалар сабақтың қонағының тапсырмаларын орындады. Сабақтың кезендерінде сайқымазақ балаларға ойындар ойнатты. Көрнекілік материалдармен жұмыс жасалды. Балалар сабаққа қызығушылықпен қатысты. Келесі кезенде балалар сайқымазаққа оның бет-бейнесің жасауға көмектесті. Шарларды үрлеу арқылы дем шығару жаттығуларын жасады. Бұл сабақта мен ойын технологиясын, денсаулық сақтау технологиясының элементтерін қолдандым. Қорыта келе сабақтың құрылысы, құрылымы, дидактикалық мақсаты сабақ кезенде орындалуы орынды болды. Жалпы сабақ өту барысында алдыма қойған мақсатыма жеттім.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал