7


  • Учителю
  • Марат Қабанбаев Бауыр әңгімесі

Марат Қабанбаев Бауыр әңгімесі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні:

Пәні: Қазақ әдебиеті

Сыныбы: 7

Сабақтың тақырыбы

Марат Қабанбаев «Бауыр»

Сабақтың мақсаты

Жазушы өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік беріледі, әңгіме мазмұнын меңгереді, шығармашылықпен жұмыс істеуге жаттығады.

Күтілетін нәтижелер

Белгілі бір тақырып төңірегінде ой қозғап, ойларын қағазға түсіріп, сынып алдында қорғай алады, топта бірлесе жұмыс жасауға бейімделеді.

Сабақ түрі

</<font face="Times New Roman, serif">Жаңа сабақ

Оқыту әдістері

Сыни тұрғыдан ойлау, диалогтік оқыту, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, бағалау.

Ресурстар

Кітап, маркер, постер, электрондық оқулық, электрондық кітапхана, тақта, бор, кеспе қағаздары, сызбалар, суреттер, қосымша әдебиеттер, моноблок, дидактикалық материалдар.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңбері: Оқушылардың бір-біріне 3 тілде жақсы тілектер айтып, көңіл-күйлерін көтеруіне әрекет етеді.

Топқа бөлу: Сыныпты түрлі-түсті қағаздар арқылы топқа бөледі.

Бағалау парағын тарату.

Оқушылар бір-біріне 3 тілде жақсы тілектер айтып, көңіл-күйлерін көтереді.





Түрлі-түсті қағаздар алу арқылы топқа бөлінеді.

Қызығушылықты

ояту

М.Қабанбаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы кластер толтыртады.

Сұрақ-жауап:

1.Балалар үйі туралы не білесіңдер?

2.Шығарма неліктен «Бауыр» деп аталған?

3. Басты кейіпкерлер кімдер?

Кластер толтырады.

Сұрақтарға жауап береді;

Өз ойларымен бөліседі;

Түсініктерін айтады.



Мағынаны тану

Сабақтың мақсаты мен нәтижесі айтылады.

Топтық жұмысты орындауларын қадағалайды.

1-топ: Шығарманың тақырыбы мен идеясы туралы не ұқтыңдар?

2-топ: Бүгінгі өмірмен қандай байланыс бар?

3-топ: Әңгімеде кездесетін әдет-ғұрып туралы ой бөлісіңдер?

4-топ: Әңгімені бөліктерге бөліп, ат қою.

(Өзіндік білім алады)«Карусель» әдісі арқылы мәтінмен танысады.





Белгіленіп берілген тапсырмалар бойынша постер құрып, өздігінен алған білімдерін пысықтайды.







Ой айтады, топпен ортақ пікір білдіреді.



Ой толғаныс

«Мен болашақта ....» тақырыбында ойтолғау жазу.

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын айтады, пікір алмасады. Ойтолғау жазады.

Бағалау

Топтардың жұмысын өзара бағалатады.

Топтар өзара бағалайды және өзіндік бағалау жүргізеді.

Үйге тапсырма

Мәтін мазмұнымен толық танысу, сөздікпен жұмыс жасау.



Рефлексия

Сабақ соңында: кері байланыс

«Активатор 3-2-1»











Рефлексия



Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Оқушылар сабақ мақсатын толық меңгеріп шықты. Менің топқа бөліп оқытуым, топ арасында түсінушілікті, тыңдай білуді қалыптастырды. Кластер толтырып, Белгіленіп берілген тапсырмалар бойынша постер құрып, өздігінен алған білімдерін пысықтауды үйренді. Сабағым жоспарланған уақытта аяқталды. Оқушылар да уақытпен санаса білуге дағдыланды.

Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1. Оқушылардың бір-бірін бағалауы.

2. Топтық жұмыс кезіндегі бірлесе жұмыс істеп, бір-бірінің пікірін тыңдай білуі.

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты

1. Рефлексияны түрлендіру.

2. Эссе, ойтолғау жазуды 3 тілде беру.

Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?

1. Кеңейтілген тапсырмаларды кеңінен қолдану.

2. Топтық жұмыс кезінде оқушыларды деңгейіне қарай бөліп отырғызу.





























































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал