- Учителю
- Аңыз әңгімелер сабақ жоспар
Аңыз әңгімелер сабақ жоспар
Әдебиет |
9-сынып |
Аңыз әңгімелер |
Файзуллаева Әсел |
15.09.15ж | |||
Сілтеме |
Оқу бағдарламасы, орта мерзімді жоспар, әдебиет оқулығы
| ||||||
Мақсаты |
Оқушыларға аңыз әңгімелер туралы мағлұмат беру.Ауыз әдебиеті үлгілерінің түрлерімен танысып, ажырата білуге үрету. | ||||||
Міндеттер |
Аңыз әңгімелер туралы оқимын,шығарма мазмұнымен танысамын.
| ||||||
Күтілетін нәтиже |
Аңыз әңгімелер туралы мағлұмат алады, түрлерін ажырата білуге үйренеді. | ||||||
Негізгі идея |
Аңыз әңгімелер туралы түсінік қалыптастыру.
| ||||||
Тапсырмалар |
Топтық,жеке жұмыстар
| ||||||
Ресурстар |
Халық ауыз әдебиеті үлгілері,интернет матер. Әдебиет оқулығы 9-сынып | ||||||
№ |
Сабақ кезеңдері |
уақыты |
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті |
Әдіс-тәсілдер | ||
1 |
Ұйымдастыру |
2 мин. |
Амандасып,көңілді ахуал орнату,сабаққа дайындығын тексеру
|
Ынтымақтастық орта қалыптастырады, амандасады.
|
Шаттық шеңбері | ||
2 |
Қызығушылықты ояту |
7 |
Сыныпты 2 топқа бөлемін. Тұрмыс-салт жырлары туралы не білетіндерін сұраймын. |
Оқушылар жауап береді. |
Сұрақ-жауап | ||
4
5
6 |
Мағынаны тану
Білімді жинақтау, қорытындылау
Кері байланыс |
25 мин
2мин
5 мин
3мин
|
«Ойлан.Бірік.Бөліс» әдісі бойынша оқушыларға жеке, жұппен,топпен жұмыс жасау тапсырылады.
«Соңғы 5 минут» әдісі арқылы сабақты түсіндіріп шығу. «Бағалау сэндвичі» арқылы бағалау
Екі топқа аңыз әңгімелер тақырыбына ассосация жасау тапсырылады.
Топ бірін-бірі бағалайды.
Сабақ ұнады ма? Ұсынысың? |
Оқушылар мәтін мазмұнымен танысады,жеке,жұппен топпен жұмыс жасайды.
.
Берілген тапсырманы орындайды.. |
«Ойлан.Бірік.Бөліс» әдісі
«Соңғы 5 минут» әдісі
«Ассосация» әдісі
Кері байланыс | ||
7
|
Үйге тапсырма |
1мин |
Мәтінді оқып келу |
Үйге тапсырма алады. |
|