- Учителю
- 6 сыныпқа кыска мерзімді жоспар
6 сыныпқа кыска мерзімді жоспар
| Биология 6 сынып №23 Күні: _____________ | ||||
| Сабақтың тақырыбы: Тірі ағза ретінде өсімдік мүшелерінің өзара байланысы. Өсімідктер және қоршаған орта. Топсеруен: Терезе алдындағы өсімдіктер әлемі | ||||
| Сабақтың мақсаттары: Тірі ағза ретінде өсімдік мүшелерінің өзара байланысын біледі. Оқушылардың ойларын еркін жеткізуге дағдаландыру. Күтілетін нәтижелер: Өсімідктер және қоршаған ортаның тір ағзаларын бағалай біледі | ||||
| Әдіс-тәсілдер: Сын тұрғысынан ойлау, бағалау, диалогтік оқыту, АКТ, топтық жұмыс, жұптық жұмыс Сабақтың түрі: Жаңа сабақ | ||||
| Сабақтың барысы: | ||||
| І. Ұйымдастыру кезеңі. | ||||
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
|
| |||
| ІІ.Сабақтың негізгі бөлімі. | ||||
| Блум таксономиясы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Жұмыс түрі | |
| білу | 1.Үй жұмысын тексеру: Кесте толтыру 2.Миға шабуыл Экология деген не? Экологияның адамға маңызы? -Суреттер мен жұмыс тапсыру | 1.Кестемен жұмыс істейді. 2.Жауабын толық дәлелдейді Тақырыпты анықтайды Топтық жұмыс. -Суретті талдайды -Мазмұның ашады -Сұрақ қояды -Басқа топтың жауаптарын тандайды -Қате-кемшіліктерді ортаға салады. | жеке | |
| түсіну | Оқушыларға жаңа тақырыпты меңгеру үшін оқулықпен жұмыс. | Оқулықпен жұмыс. Мәтін мен жұмыс істейді. | Жеке жұмыс | |
| Қолдану | Өсімдік мүшелерінің өзара байланысы қандай | Кластер құрады | Топтық жұмыс | |
| талдау | 1. Адам өмірінде өсімдіктердің маңызы -астық (ұн, май, қант) -өндірістік (мата, жиһаз) -дәрілік | Талдап отырып, қорытынды шығару
| Жұптық, топтық жұмыс | |
| жинақтау | «Өсімдік» Сөзжұмбақ құру | «Өсімдік» тақырыбына сөзжұмбақ дайындау арқылы ойларын жинақтайды | Жеке жұмыс | |
| бағалау |
|
|
| |
| ІІІ. Кері байланыс: Блоб суреті арқылы | Сабаққа деген көзқарастарын білдіру. | |||
| IV. Ұйге тапсырма: «Егер мен эколог болсам....» эссе жазу | Күнделіктеріне жазу. | |||
| V. Оқушыларды бағалау: | Бағаларын қүнделіктеріне қою. | |||