- Учителю
- Кіріспе сабақ жоспары. (11 класс)
Кіріспе сабақ жоспары. (11 класс)
Бекітемін: |
| ||
Күні |
Тақырыбы |
Кіріспе | |
2,09,15 |
Сыныбы |
11 | |
минут |
Мақсаты |
Биология пәні бойынша оқушылардың төменгі курстардан алған білімдерін жүйелеу, талдау, жинақтау, жаңғырту. | |
Күтілетін нәтиже |
А) биология пәнінің анықтамасы мен оның салаларын біледі | ||
Б) тірі мен өлі ағзаның айырмашылықтарын ажыратады, оларға тән қасиеттерді мысалдар арқылы түсіндіреді | |||
С) биологиялық білімнің адам өміріндегі маңызын бағалайды. | |||
|
Құралдар |
Биология.Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика бағытындағы 11-сыныбына арналған оқулық/Р.Сәтімбеков,Р.Әлімқұлова,Ж.Шілдебаев.,-өңд.,толықт.3-бас.-Алматы: Мектеп,2015.-368б.,сур. Интербелсенді тақта,слаид, «Биология ғылымы» тақырыбында бейнебаян, А4 формат, маркер, рефлексия парағы | |
|
Әдістер |
«мақал-мәтелдің жалғасын тап» әдісі жұпқа бөлуде; Кеңейтілген тапсырма; «Б.Б.Б» кесте, Ассоциация құру, «Стикердегі сұрақ», рефлексия парағы | |
3 |
Сабақтың барысы |
І.Ұйымдастыру -амандасу,түгелдеу,оқушылар назарын сабаққа аудару | |
|
|
Мұғалім |
Оқушы |
|
|
-жұпқа бөлу: «мақал-мәтелдің жалғасын тап» әдісін ұсыну -маршруттық карта тарату |
-бір оқушы ашық тұрған бір қағазды таңдап,жазылған мақалды оқиды -екінші оқушы келесі жабық тұрған қағазды алып,астында жазылған мақалдың жалғасын оқып,өз жұбын жасақтайды -маршруттық картамен танысады |
8 |
|
ІІ.Тұсаукесер | |
|
|
Мұғалім |
Оқушы |
|
|
«Биология ғылымы» тақырыбында бейнебаянды көрсетеді. Түрткі болу сұрағын қояды: «бейнебаян не туралы? Оның бүгінгі тақырыппен байланысы қандай? » -биология ғылымының мақсаты мен міндеті қандай? -қандай салаларын білесің? -тіршілікке тән қасиеттерді ата? -тіршілік деңгейлерін білесің бе? -өсімдік пен жануардың айырмашылығы неде? Қандай ұлпаларын білесің? |
Бейнебаянды қарайды; Түрткі болу сұрақтарына жауап береді; өз ойларын айтады |
17 |
|
ІІІ.Негізгі бөлім | |
|
|
Мұғалім |
Оқушы |
|
|
-жаңа тақырыпқа оқушылардың назарын аудау -«Б.Б.Б» әдісімен таныстыру -А4 форматына жазылған кесте тарату Дәптерге мынадай тақырыптарда ассоциация құрады :
|
-Оқулықпен жеке-жеке жұмыстанады -жұптасып «Білемін..Білдім..Білгім келеді..» деген кестені толтырады -оқып береді Жеке-жеке дәптерге берілген 4 тақырып бойынша ассоциация құрады. Шапалақ соғу арқылы өзара бағалау жүргізеді. |
6 |
|
Ү.Бекіту | |
|
|
Мұғалім |
Оқушы |
|
|
-интербелсенді тақтадан слаид түрінде «Стикердегі сұрақ» әдісімен таныстыру |
-тақырып бойынша «Стикердегі сұрақ» әдісі бойынша слаид түрінде сандармен көрсетілген сұрақтар қойылады. Оқушылар бір-бірлеп стикерді санымен таңдап, астында жасырылған сұраққа жауап береді. |
1 |
|
ҮІ.Үй тапсырмасы | |
|
|
|
Кіріспені қайталап оқу, 9-беттегі сұрақтар мен тапсырмаларды орындау «Адам өміріндегі биологияның рөлі» тақырыбында эссе жазу. |
5 |
|
ҮІІ.Бағалау | |
|
|
Мұғалім |
Оқушы |
|
|
Кері байланысты жүзеге асыру мақсатында рефлексия парағын таратып береді. |
-Бүгінгі сабақ бойынша түсінік деңгейлерін оқушыларын өздерін бағалау ағашында бейнелеу арқылы көрсетеді -рефлексия парағын толтыру арқылы өздеріне формативті бағалау жүргізеді: бүгінгі сабақ несімен ұнады,не ұнамады,не қолынан келмеді және мұғалімге қойып үлгермеген ойындағы сұрақтарын жазбаша түрде қалдырады -кері байланыс парағын жинап береді |
«Б.Б.Б» кестесі Аты-жөні:
Сыныбы:
«Ассоциация»