7


  • Учителю
  • Сабақтың тақырыбы: Көпжасушалы жануарлар тармағы бойынша қайталау. (Гидра, Медуза, Маржан)

Сабақтың тақырыбы: Көпжасушалы жануарлар тармағы бойынша қайталау. (Гидра, Медуза, Маржан)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам ауданы

№10 «Қарабұлақ» жалпы орта мектебі

Биология пәні мұғалімі Юлдашева ТуйғунайХамракулқызы

мұғалімдерге арналған 3 айлық деңгейлік курстың, І деңгейі

бойынша оқып сертификатталған. Жоғары санатты мұғалім



Пән атауы: Биология

Мұғалім: Юлдашева Т. Х.

Сабақтың тақырыбы: Көпжасушалы жануарлар тармағы бойынша қайталау. (Гидра, Медуза, Маржан) Сабақтың мақсаты: Көпжасушалы жануарлар тармағы туралы кең түсінік беру. Сабақтың міндеттері: Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту.өз ойларын тұжырымдап топтық жұмыс жасау. Өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру. Топтық жұмыстарды орындауда ұйымшылдығын арттыру. Сабақтың нәтижесі: Оқушылар көпжасушалы жануарлар туралы біледі. . Түйінді идеяалар: Оқушылар өз ойларын еркін айта білуі. Сабақтың әдісі: Топтық, жұптық, жеке жұмыс.«Білім түнелі» әдісі,«Кинометафора» әдісі,«Жұгіртпе шанжыр» әдісі,Оқытуда АКТ-ны пайдалану.

Сынып: 7- сынып

уақыты

кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқудағы бағалау

Ресурстар

2минут

Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.

Оқушыларды психология

лық дайындау.

Өзін -өзі реттеу.

Жағымды ахуал қалыптастыру:

Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу, түгелдеу, оқушы назарын сабаққа аудару, сыныпты қалыпқа келтіру.



Орындарынан тұрып сәлемдеседі жылы қабақты сезеді.



Ынталандыру



10минут



Үй тапсырмасын сұра сәті :

«Білім түнелі» әдісі арқылы сұраймын.

Тақтаға оқушылар шығып бір-бірінен сұрақтар қояды.Сол сұрақтар арқылы үйге тапсырманы пысықтап аламыз.

</ Көп жасушалыларға қандай жануарлар мен жәндіктер жатады?

Регенерация деген не?

    Отырықшы тіршілік ететін ішекқуыстыларды ата.

    4 Еркін жүзіп тіршілік ететін ішекқуыстыларды ата.

    Оқушылар үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қояды.



    фармативті бағалау

    Стикер,қима қағаздар,смайликтер

    2минут

    Топқа бөлу



    Сыныпты топқа бөлу: Суреттер арқылы топқа біріктіру.

    1.Гидра тобы 2.Медуза тобы 3. Маржан тобы

    Мұғалімнің ұйымдастыруымен оқушылар 3 топқа бөлінеді.



    Гидра, медуза, маржан суреттері



    15минут

    Жаңа сабақ



    Кинометафора әдісі:

    «Жануарлардың негізгі жүйелік топтары»

    Кинофильм бойынша сұрақтар қою:

    1.Сіздер бұл фильмде нені көрдіңіздер?

    Оқушылар бірлесе отырып, тапсырмаларды қағаз бетіне түсіреді

    Бағалау критерийлері:

    1.Жауаптың толық болуы

    2.Сөйлеу мәдениетінің шеберлігі

    3.Идеяның тың болуы



    Оқушылар жеке ойланып, топта талқылап, соңында қорытынды ойды қорғайды

    Топтық жұмыс -Фармативті бағалау

    Фильм және слaйд көрсетіледі

    5 минут







    Тақырыпты

    пысықтау.







    «Жүгіртпе шынжыр» әдісі арқылы оқушылар білімін пысықтау

    Cұрақ:

    «Гидра туралы не білдіңдер?» «Медуза туралы не білдіңдер?»

    «Маржан полиптар туралы не білдіңдер?»



    ● Мынау қандай ішекқуысты?

    ● Қызыл маржанды сипаттау?

    ● Гидра сәйкестендіру ішкі және сыртқы құрылысы?

    ● Ішекқуыстылардың аттарын жазу?

    ● Маржан деген не?

    ● Риф деген не, оның қандай түрлері бар?

    ● Актинияның гидрадан айырмашылығы неде?

    ● Гидра қандай жолмен көбейеді?

    ● Құлақты медузаның диаметрі неше сантиметрге жетеді?

    Белгілері -- Гидра--Медуза-- Маржан

    1. Мекен ортасы

    2. Жемі және ұстау әдісі

    3. Астың қорытылатын орны

    4. Қозғалуы

    5. Дене пішіні

    6. Денесінің реңі

    7. Дене симметрияс

    Топтар бір-біріне тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды.

    Топтық жұмыс -фармативті бағалау

    смайликтермен

    Смайликтер







    1минут

    Деңгейлік тапсырмалар

    Тапсырмалар Суреттегі жәндікті атап, белгіленген дене мүшелерін жазып көрсетіңіздер.

    Оқушылар "Мен білемін "әдісі арқылы алдымен жеке ойланып, топта талқылап, соңында қорытынды жауабын жазады

    Жеке жұмыс -фармативті бағалау

    смайликтермен

    Смайликтер



    1минут

    Ой қозғау



    Оқушылар жеке ойланып өз ойларын айтады.



    Жеке жұмыс -фармативті бағалау

    смайликтермен

    Смайликтер



    2 минут



    Үйге тапсырма



    " Көпжасушалы жануарлар туралы" тақырыбында шығарма жұмыс жазып келу.



    "Көпжасушалы жануарлар туралы " тақырыбында шығарма жазып келеді.





    Оқулық, дәптер, калам.

    3минут





    Қорытынды бөлім













    Үйге тапсырма:оқып келу

    Алған білімдерін тиянақтау мақсатында сұрақтар қою.



    Балалар мұғалімнің берген сұрақтарына жауап беріп отырады,сумативтті бағаланып отырады.



    Сумативтті бағалау

    Сабақтың өң бойындағы тапсырмалар мен жаттығулар бойынша алған қорытынды жинақ бағалары

    Бағалау парағы

    5минут





    Бағалау критерийлері.

    Кері байланыс

    Рефлексия.Не үйрендім?Не қиын болды?Не істеймін? т.б.

    Кері байланыты жазбашатүрінде алу

    Түрлі-тұстті стейкілер



    Оқушыны бағалау парағы

    Сыныбы: ---------------- Оқушы:---------------------------------

    Пәні:-------------------- Пән мұғалімі : ---------------------------

    Критерийлер

    Үй тапсырмасы

    Кинофильм бойынша сұрақтар

    «Жұгіртпе шынжыр» әдісі

    Деңгейлік тапсырмалар

    Ой қозғау



    Жалпы ұпай саны

    1

    Оқушының терең білімі





    2

    Оқушының ойлау қабілеті





    3

    Оқушының танымдық қабілеті





    4

    Оқушының белсенділігі





    5

    Оқушының рефлексивті ойы





    6

    Оқушының қарым-қатынасы











     
     
    X

    Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

    После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

    Кнопки рекомендации:

    загрузить материал