7


  • Учителю
  • Биология пәні бойынша жоспар Жуатұқымдастар6 cынып

Биология пәні бойынша жоспар Жуатұқымдастар6 cынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала


Мерзімі:

Сыныбы: 6

Пән мұғалімі: Рахимова А.

Сабақтың тақырыбы:

Жуа тұқымдастар

Сабақтың мақсаты:

Жуатұқымдастарының құрылысы ,ерекшеліктері және маңызын түсіну

Күтілетін нәтиже

1.Жуатұқымдастарының құрылысын,түрлерін,маңызын біледі.

2.Жуатұқымдасының құрылысындағы ерекшеліктер мен гүл формуласын біледі.

3.Тақырыпты толық меңгереді,сыни тұрғыдағы тапсырмаларды орындай алады.

Ынтымақтастықта жұмыс істеу дағдылары қалыптасады.

Тапсырмалар


Негізгі дереккөздер

«Биология»7 сынып,интернет мәліметтері,энцеклопедия

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


1 мин

2 мин

І. Мотивациялық кезең

Ұйымдастыру.

А.Психологиялық дайындық

Ә.Түстер арқылы 4 топқа бөлу

4 топқа бөлінеді.

5 мин


Үй тапсырмасын тексеру

А.«Сұрақты қағып ал» әдісі

1.Лалагүл тұқымдасының қандай ерекшеліктері бар?

2.Олардың гүл құрылысы қандай?

3.Лалагүл тұқымдастарының сан алуандығын немен дәлелдеуге болады?

4.Лалагүл тұқымдас өсімдіктердің құрылысы қандай?

5.Лапыздың өзге өсімдіктерден қандай ерекшелігі бар?

6.Лалагүл тұқымдастарының гүл формуласында неге кұлте белгіленбеген?

7.Лапыздың ауыл шаруашылығындағы маңызы.

8.Эромурус қандай өсімдік?

9.Жауқазын қандай өсімдік?

10.Қазжуа қандай өсімдік?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Сұраққа жауап берген оқушылар жұлдызша

5 мин

10 мин


10 мин

7 мин

3 мин


2 мин

ІІ. Операциялық кезең

Жаңа сабақты меңгерту

А.Ой шақыру.

Жуатұқымдастар - даражарнақты өсімдіктер, оның құрылысындағы ерекшеліктер мен гүлінің құрылысымен таныстырып өтем.


Ә.«ТВ шоу» стратегиясы . «Дауа» бағдарламасы.

Бағдарламаға 4 қонақ келеді.Олар: тарихшы,физиолог,фармацевт,селекционерлер.

Бүгінгі бағдарламада жуатұқымдастардың шығу тарихы,маңызы туралы әңгіме қозғаймыз. Көрермендер сұрақ қояды.

Б.«Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы.

Әр топқа тапсырма беріледі.

1 топ: Жабайы өсетін жуатұқымдастар

2 топ: Мәдени өсетін жуатұқымдастар

3 топ: Дәрілік мақсатта өсірілетін жуатұқымдастар

4 топ: Халық шаруашылығына маңызды жуатұқымдастар


ІІІ. Рефлексиялық кезең

Қорытындылау. Сұрақты тап.

Оқушыларға жауаптар интербелсенді тақтада беріледі. Оқушылар жауаптарға қарай сұрақтарын айтады.


Оқушылармен кері байланыс орнату.

« Бас бармақ ».

Бас бармақ жоғары қараса , онда ... Мен түсіндім

Бас бармақ көлденең қараса ... Мен түсінгендеймін

Бас бармақ төмен қараса ... Мен түсінбедім.


Бағалау.

Үйге тапсырма. Тақырыпты оқу.

Түрған жерлеріңде пияз бен сарымсақ себіле ме,себілсе қандай іріктемелері қолданылатыны жайлы хабарлама дайындаңдар.

Оқушылар тыңдайды.

4 оқушы қонақтар ролін атқарады, қалған оқушылар қонақтарымызға сұрақтар қояды.

Әр оқушы жеке өзі ойланады,Жұптасып жұбымен талқылайды,одан топта ,кейін сыныппен бөліседі.

Кластер қорғау.


Оқушылар сұрақтар дайындайды.

Оқушылар басбармақ арқылы сабақты түсінген,түсінбегендерін көрсетеді.

Сабақтан алған әсерлерін,түсінбеген сұрақтары болса стикерге жазады.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал