7


  • Учителю
  • 35. Қанайналым мүшелері. Жүректің құрылысы, жұмысы, реттелуі.

35. Қанайналым мүшелері. Жүректің құрылысы, жұмысы, реттелуі.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Мақсаты: Қанайналым мүшесі жүректің құрылысы мен жұмысы туралы білім қалыптастыру. Оқытудың жаңа технологияларын пайдалана отырып, оқушылардың білімге деген құштарлығын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.Оқушылардың бірлесіп жұмыс жасауына,тәуелсіз ойлауына, өз ид
предварительный просмотр материала



Күні: 23 .01. 2014ж


Сыныбы: 8а

Тақырыбы:

35.Қанайналым мүшелері.

Жүректің құрылысы,жұмысы,реттелуі.


Мақсаты:

Қанайналым мүшесі жүректің құрылысы мен жұмысы туралы білім қалыптастыру. Оқытудың жаңа технологияларын пайдалана отырып, оқушылардың білімге деген құштарлығын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.Оқушылардың бірлесіп жұмыс жасауына,тәуелсіз ойлауына, өз идеяларын ұсына білуге ықпал ету. Оқушылардың салауатты өмір салтын қалыптастыру.


Күтілетін нәтиже:

Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық жұмыстар арқылы меңгерту және функционалдық сауаттылықтарын қалыптастыру.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Оқытуда қолданылатын модульдер

Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер.

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау.

Білім беруде АҚТ пайдалану.

Талантты және дарынды балаларды оқыту.

Оқушылардың жас ерекшеліктерінесәйкес білім беру және оқыту


Сабақтың әдіс - тәсілдері

Топтастыру, бағалау, диалог,практикалық жұмыс,бақылау қорытындылау .

Ресурстар:

Интерактивті тақта, ноутбук, оқулық, слайдтар ,жүрек макеті



Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс- әрекеттері

Оқушының іс- әрекеттері

Сабақтың әдіс-тәсілдері

Бағалау

Ресурстар



Ұйымдастыру

2 мин

Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару.Сергіту сәті: «Дене жұмысына арналған жаттығу».Оқушыларды ақ, көк қызыл жүрек түрлерін үлестіру арқылы топқа бөлу.) 1.Дене жұмысына арналған жаттығу.(музыка арқылы жүргізу) Аяқтың ұшымен қозғалу арқылы,терең тыныс алу. •Көк түсті жүрек. « Ер жүректі тарихшылар»•Ақ түсті жүрек. «Ақ жүректі дәрігерлер»•Қызыл түсті жүрек «Ашық жүректі сөз сарбаздары»

Оқушылар сабаққа назарын аударып,бір-біріне қарама-қарсы тұрып жылы лебіз сыйлайды, жаттығу орындайды.Ақ,көк,қызыл жүрек түрлерін таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді .



СТО



Формативті

Топ оқушылары шапалақ соғу арқылы бірін-бірі бағалайды.

Қызыл, ақ, көк жүрек түрлерінің үлестірмесі.

Ой қозғау

№1 тапсырма

I-топ •Танымал физиология кітабында айтылған: Қызыл теңізде 120 тәулік сайын кемелер суға кетіп жатады,бірақ біраз уақыттан соң кемелер қайта жүзіп жүреді.Себебін түсіндіріңдер?

II-топ Еңбек сабағында Есеттің қолына ағаштың жаңқасы кіріп,зақымданған жер қызарып,қызуы көтерілді.Біраз уақыттан соң ол жара болып,іріңдеді.Бұл ағзада жүріп жатқан қандай реакция?

III-топ. •Папа римский Иннокентий VIII, қарттық кезінде мынадай бұйрық береді:3 жас баланың қанын өз ағзасына құйдырады..Қартқа қан құйылған соң, 3 балада және қартта қайтыс болады.Олардың өлімге душар болуы не себепті ?

Топтағы оқушылар берілген тапсырманы орындайды, топ пікірлесіп, диалог қалыптастырып, берілген тапсырманы қорытындылайды.




Диалог

СТО

Формативті

Топ оқушылар бір- бірінің дұрыс жауабын тыңдап , өзара диалог қалыптастырып бағалау жүргізеді.

(смайлик арқылы)

Суретті слайдтар.

.



Жаңа сабақты меңгеру

Жаңа сабақ тақырыбы: 35.Қанайналым мүшелері.Жүректің құрылысы,жұмысы,реттелуі.

1.Бейне материал көрсету


Оқушылар бейне материалды көреді. Өзара зерттеу жұмыстарын жүргізіп, қорытынды жасайды.



СТО

Диалог


ФормативтіМұғалім оқушылардың берген жауаптарын бағалайды .



Интерактивті тақта, слайдтар оқулық.

Топтық жұмыс

1-топ. Тапсырмасы

Тарихи жерлерге саяхат.

2-топ Тапсырмасы

Жүрек жұмысы.(Дәрігерлік көмек)

3-топ. Тапсырмасы

Рольдік ойын

Оқушылар өзара топпен бірігіп, тапсырмаларын орындайды және қорытынды жасайды.



СТО

Формативті

Топ оқушылары шапалақ соғу арқылы бағалау жүргізеді.

Қызыл жүрек арқылы мадақтау.

Практикалық жұмыс

Жүрек жұмысына арналған «Pasco» компаниясының «SPARK » құрылғысымен физикалық жүктеме және жүрек соғысының жиілігін анықтау.(Практикалық жұмыс

Жүрек соғуының жиілігі датчигін қолдана отырып,оқушылар физикалық жүктеменің физикалық дайындық деңгейімен салыстырғандағы әсерін бақылау.

СТО

Формативті

«SPARK » құрылғысы

Бағалау

Мұғалім топтық жұмыстарды жеке оқушыларды бағалайды

Топ басшылары сабақ кезеңдерінде белсенділік танытқан оқушыларды бағалау парағына бағалап отырады .

Бағалау

Жиынтық бағалау

Бағалау парағы

Үйге тапсырма



Рефлексия

2 мин

Адамның жүрегі минутына 70 рет соғады.Әрбір жүректің жиырылу кезінде 150 см3 қан айналады . 6сабақ аяқталғанға дейін,жүрегіңізден қанша көлемде қан жүреді?



Оқушылар сабақ туралы өз ойларын, пікірлерін білдіру керек.


Оқушылар үй тапсырмасын жазыпалады.



Оқушылар стикерлерге өз ойларын жазады.




Оқулық,дәптер

Қосымша -1

Бағалау парағы

№ 1 - топ



Оқушының

аты- жөні

Сабақ кезеңдері


1


2


3


4


5


6


7


8





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал