- Учителю
- Білім өрісі биік, дені сау ұрпақ – ең басты байлығымыз
Білім өрісі биік, дені сау ұрпақ – ең басты байлығымыз
Күні |
20.11.2015 жыл | ||||||
6 «а» сынып |
Биология | ||||||
Сабақтың тақырыбы: Жемістердің түзілуі, тұқым арқылы көбеюі және таралуы.Жемістердің түрлері. | |||||||
Мақсаты: 1.Білу: Жемістердің түрлерімен және түзілу жолымен танысу.Күнделіктегі өмірдегі маңызын зерттеу Түсіну: Жемістердің түрлерін және жемістердің маңызын түсіну 2. Дамытушылық:. Оқушыларды сараптау, қорытынды жасай білуге, үйрету, ойлау жүйесін, логикасын дамыту өз бетімен жұмыс жасауға дағдыландыру; Қолдану: Мәтінді оқу, тапсырманы орындау. Талдау: Тақырыпқа байланысты жаттығу, талдау жұмыстарын топпен, жұппен , жеке жасау. 3. Тәрбиелік:Денсаулықтарын күтуге, салауатты өмір сүруге тәрбиелеу. | |||||||
Түйін:
|
СТО стратегияларын қолдану арқылы оқушылардың сын тұрғысы нан ойлау дағдыларын қалыптастыру.Ойларын еркін баяндауға үйрету.Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру. | ||||||
Күтілетін нәтиже: |
Топтық жұмыстағы ынтымақтастық оқу арқылы талдауды, өз ойларын сыни тұрғыда түсіндіруді үйренеді. Пәнге деген қызығушылықтары артады. | ||||||
Сілтеме : |
Оқулық, интерактивті тақта, суреттер, кестелер | ||||||
Сабақтың типі: |
Жаңа материалды оқып, үйрену. | ||||||
Сабақтың түрі: |
Аралас сабақ | ||||||
Оқу әдістері : |
Сын тұрғысынан ойлау технологиясы. Сұрақ жауап әдісі. Семантикалық карта. Венн диаграммасы. Мәтінмен жұмыс. Кесте толтыру
|
Жеке жұмыс, топтық, жұптық жұмыс
| |||||
Тапсырма көздері |
Оқулықпен жұмыс, дәптермен жұмыс | ||||||
Сабақ барысы </<font face="Times New Roman, serif">І.Ұйымдастыру кезеңі |
уақыт |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушылардың іс - әрекеті
| ||||
2 мин
|
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушыларды қарым-қатынасқа психологиялық дайындау. Журнал толтыру. А) Сыныпты топқа бөлу. |
Топ құру. Топ ережесін есте сақтау Барлық тапсырмалар бағалау критерилері арқылы бағаланады. Топ басшылары тапсырманы жақсы орындағын оқушыға ұпай санын қойып отырады. | |||||
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Тозаңданудың түрлері
| |||||||
1- тапсырма |
5 мин |
1-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны. Желмен және айқас тозаңданудың белгілерін тауып жазу.
|
Жеке жұмыс. | ||||
2- тапсырма |
5 мин |
2 - тапсырма. Сурет арқылы гүлдің құрылысын талдау |
Суретке қарап гүлдің құрылыстарын атайды және қандай қызмет атқаратынын түсіндіреді. Топтық жұмыс. | ||||
IІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру (интерактивті тақтада,видеоролик, слайд көрсету арқылы)
| |||||||
Жемістердің түзілуі |
4 мин
|
1-тапсырма. Тәртіп орнат. «Глоссарий» |
Оқушылар белгілі бір ретпен кестені толтырып шығады. Жеке жұмыс. | ||||
ІV. Сергіту сәті |
2 мин |
Видеоролик |
Видеороликтегі қимылдарды қайталайды. |
| |||
2- тапсырма |
10 мин |
2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Оқулықтағы мәтінді топтар өзара пікірлесе келе постер қорғайды. |
Топ ақылдаса отырып, постер жасап қорғайды. 1 - топ Құрғақ жемістер,ассосация құру 2 - топ Шырынды жемістер.Венн диаграммасы (Жидек, жидек тәрізді) 3 - топ. Жемістердің түзілуі. Ассосация Екі жұлдыз,бір тілек арқылы бағалайды. | ||||
3-тапсырма
|
5 мин |
3-тапсырма. Жемістерді сипатта |
Жемістердің түріне қарап жемістің қай түріне жататынын анықтайды. Жұптық жұмыс | ||||
4-тапсырма |
5 мин |
4-тапсырма. Семантикалық карта
|
Кестеде берілген тапсырманы дәптерге орындайды. Жеке жұмыс | ||||
V. Үйге тапсырма |
1 мин |
Жемістердің түзілуі, тұқым арқылы көбеюі және таралуы.Жемістердің түрлері. Суреттерін салу. Өз аулаңда қандай жемістер өседі,эссе жазып келу. |
Тапсырма алу Оқу, сипаттай білу. | ||||
VI. Бағалау |
3 мин |
Топаралық бағалауды бақылау. Оқушыларға бүгінгі тақырып бойынша суммативті бағасы қойылады. |
Жалпы сабақты бармақ арқылы бағалайды.
| ||||
VII. Рефлексия |
3 мин |
|
Не түсіндім? Не үйрендім? |