- Учителю
- ҚЫсқа мерзімді сабақ жоспары, 'Қыналар' 6-сынып
ҚЫсқа мерзімді сабақ жоспары, 'Қыналар' 6-сынып
Қысқа мерзімді ашық сабақ жоспары | ||||||
Тексердім: | ||||||
Пәні: Биология | Сыныбы: 6 | Мерзімі: Пән мұғалімі: Амирханова Н.К | ||||
Тақырыбы: | Қыналар | |||||
Мақсаты | Қыналардың түрлерін білу | |||||
Міндеттері: | - Қыналардың көбеюі мен маңыздылығын айқындау; - Қыналардың ішкі құрылыстарын зерттеу. | |||||
Қолданатын модуль: | оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлау, оқыту үшін және оқуды бағалау, АКТ, дарынды және талантты оқушылар, оқытуды басқару және көшбасшылық. | |||||
Әдіс-тәсілдер: | Шаттық шеңбер, доп, бағдаршам көздері, өрмекші торы, білім шиыршығы | |||||
| Мұғалімнің іс-әрекеті Мен не істеймін? | Оқушының іс-әрекеті Оқушылар не істейді? | ресурстар | Жұмыс түрі | Бағалау | Күтілетін нәтиже |
Ұйымдастыру
тапсырмалар
|
Сәлемдесу. Шаттық шеңбер «гүл» | Бір-бірлеріне доп лақтыру арқылы бір-бірлеріне тілек айтады. |
гүл. |
2 мин |
Жақсы, әдемі тілектер айтылды. |
Ұйымшылдық пен қарым-қатынасқа түседі. Ынтымақтастық орта құрады. |
Үй тапсырмасын сұрау | Кір жаятын жіп стратегиясы арқылы үй тапсырмасын сұрау. Топқа бөлу. | Оқушылар сұраққа жауап береді. Қына түрлері арқылы 2 топқа бөлінеді. | Кір жаятын жіп. Бұғы тәрізді және құрт тәрізді қына. |
5 мин |
Жақсы |
Өткен білімдерін еске түсіреді. Топтық жұмысқа дағдыланады.
|
Тұсаукесер кезеңі: Рөлдерге бөлу. Баяндаушы, суретші, хатшы, сұрақ қоюшы
| Миға шабуыл. Мақсаты: ой қозғау, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Қына туралы не білесіңдер? Қыналар қайда өседі? Табиғаттан қынаны кездестірдіңдер ме? Қынаны қалай сипаттауға болады? Қынадан не алынады? Қынаны қалай сипаттауға болады? Қыналар қандай жерде өседі деп ойлайсындар? | Сұрақтарға толық жауап береді, өз ойларын айтады. | Ашық сұрақтар | 3 мин | жақсы | Белсенділік, нақты жауап, пікірталасты жүргізе біледі, этикалық нормаларды сақтап, қызығушылықтары артады. |
Негізгі бөлім: | Мәтінді бөліп беру. | Мәтінді флипчартқа түсіреді, қорғайды. | Флипчарт, маркер, желім, қайшы, оқулық. | 20 мин | Өте жақсы |
|
Сергіту сәті: | «Танцуюшии бобер» | Қимылмен көрсетеді. | Тасымал компьютер. | 2 мин | жақсы | Оқушы бойы сергиді |
Қорытынды | Білім шиыршығы стратегиясымен таныстырамын. | Өз ойларын ортаға еркін салады, айтады. | Білім шиыршығы | 10 мин | тамаша | Есте сақтау қабілеттері нығайып, жүйелі сөйлеуге дағдыланады. |
Бағалау | Бағалау парағын тарату. Бағдаршам көздері арқылы бағалау. | Оқушылар сабақта қалай жұмыс атқарғандары бойынша «1», «2», «3» баллдарымен бағалайды. | Бағалау парағы | 2 мин |
| Алған білімдерін өздері бағалайды |
Үйге тапсырма | Қыналар туралы оқу | 1 мин |
| Күнделіктеріне жазады. |
Шет жалпы орта білім беру мектебі
Қысқа мерзімді жоспар «Ашық сабақ»
Тақырыбы: Қыналар
Сыныбы:6
Пән мұғалімі: Амирханова Н.К
2013-2014 оқу жылы