7


Сабақ жоспары №46 11 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні:

Сынып: 11

Сабақтың тақырыбы: Адам эволюциясының әлеуметтік және биологиялық бағыттары. «Әлеуметтік дарвинизм» және нәсілшілдіктің кертартпалық мәні. Адамның әлеуметтік дамуындағы қоғамдық тіршіліктің жетекші рөлі.

</ мақсаты: Нәсілдер, олардың түрлері, нәсілтану ғылымы туралы жан жақты білім алу. Нәсілшілдікті және дарвинизмді сынау ерекшеліктерімен жете танысу,алған білімді өмірде қолдана білу.

Оқу нәтижесі: Нәсілдер, олардың түрлері,ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ұғынады.Мұғалім сабақ барысында берген білімді оқушы жетістікке жететіндей етіп бағыт алады.

Түйінді идеялар: Нәсілдер, олардың түрлері,ұқсастықтары мен айырмашылықтарына жеке тоқталып, түйінді пікірлерін дәлелдеу. Нәсілшілдікті және дарвинизмді сынау ерекшеліктерімен жете танысып, нәсілтану ғылымының дамығандығына көз жеткізу.

Тапсырма көздері: «ЖИГСО » стратегиясы арқылы жұмыс жасау. Шығармашылық жұмыс. Нәсілтану ғылымы туралы интернеттен алынған ақпараттармен жұмыс жасау.

Жаттығулар: 1. Интерактивті тақтадағы карта бойынша жұмыс жасау.

2. Шығармашылық жұмыс істеу.

3. Топтық жұмыс орындау.

4.Биологиялық жаджазу.

5. Жеке жұмыс.

Оқуға арналған тапсырмалар: Қосымша оқу үшін

«Биологиялық зерттеулер» бөлімі, «Аралас нәсілдердің биологиялық ерекшеліктерінің біз білмейтін құпияларымен» танысып,сыныппен ой бөлісуге дайындалу.





САБАҚ барысы

І.Рефлексия.(1 минут)

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау. (3 минут)

Кескіндермен жұмыс.

1-тапсырма

Оқушыларды топқа бөлу мақсатында «Отбасындағы орным» тренингін өткізу. Сынып оқушылары 4 топқа бөлініп отырады. (2 минут)

Тұңғыштар: І топ

Ортаншылар: ІІ топ

Кенжелер: ІІІ топ

Көзайымдар: ІҮ топ

2-тапсырма.Тақырыпты ашып алу үшін ойтолғаныс ретінде «Нәсілдер»туралы видеофильм көрсету.(3 мин)

Ойқозғау.

 Биологиялық жүйелеуде сіз кімсіз?

 Қай нәсілге жатасыз?

 Қай дүние бөлікте өмір сүресіз?

 Адамдарды нәсілдік кемсітуге бола ма?

3-тапсырма «ЖИГСО» стратегиясы.

І топ . Европеоидтық нәсілдердің биологиялық ерекшеліктері.

ІІ топ. Монголоидтық нәсілдердің биологиялық ерекшеліктері.

ІІІ топ. Негроидтық нәсілдердің биологиялық ерекшеліктері.

ІҮ топ. Нәсілтану ғылымы , аралас нәсілдер.

Төрт топқа берілетін уақыт (20 минут)

4- тапсырма. Дәптермен жұмыс.Биологиялық жаджазу. (5 минут)

Жеке жұмыс. Атлас картаға нәсілдердің орналасқан географиялық аймақтарын белгілеу. (5 минут)

5-тапсырма.«Мен күтпеген сурет» тренингі (2 мин)

6-тапсырма.Бағалау.10 баллдық жүйе бойынша

(2 мин)

7-тапсырма.Үйге тапсырма беру(1минут) Шығармашылық жұмыс.«Аралас нәсілдердің биологиялық ерекшеліктерінің біз білмейтін құпияларымен» танысу.

8-тапсырма.Рефлексия. (2 мин)



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал