7


  • Учителю
  • Онтогенез тақырыбында сабақ жоспары. 10-сынып. Биология.

Онтогенез тақырыбында сабақ жоспары. 10-сынып. Биология.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні:8-10.02.16

Бекітемін:



Тақырыбы

§37. Онтогенез - организмдердің жеке дамуы.



Сыныбы

10

минут

Мақсаты

Организмнің ұрықтық денгейден бастап тіршілігін тоқтатқанға дейінгі аралықта жүретін өзгерістер туралы түсінік беру

Күтілетін нәтиже

А) онтогенездің анықтамасын біледі

Б) эмбриондық және постэмбриондық кезеңдердің айырмашылықтарын мысалдар келтіре отырып түсіндіреді.

С) тірі ағзаның дамуын зерттеп білудегі онтогенездік дамудың орнын бағалайды.



Құралдар

Жалпы биология.Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика бағытындағы 10-сыныбына арналған оқулық/Қасымбаева Т., Мұхамбетжанов К.,-өңд.,толықт.3-бас.-Алматы: Мектеп,2014.-392б.,сур.

интербелсенді тақта, www.youtobe.com сайтынан алынған «Ұрықтану процесі 3Д» тақырыбында бейнебаян

А3 формат,маркер, бағалау критериі,бағалау ағашы



Әдістер

«Мен ұнататын түс» әдісі топқа бөлуде;

Кеңейтілген тапсырма; постермен жұмыс, «Ыстық орындық», рефлексия парағы, «Стикердегі сұрақ», «Бағалау ағашы»



Сабақтың барысы

І.Ұйымдастыру

-амандасу,түгелдеу,оқушылар назарын сабаққа аудару





Мұғалім

Оқушы





-топқа бөлу: «Мен ұнататын түс» әдісін ұсыну

- Сыныптағы оқушылар қораптағы түрлі түсті шарларды таңдап,сол арқылы топқа бөлінеді





ІІ.Үй тапсырмасын тексеру





Мұғалім

Оқушы





-Семантикалық карта мен дидактикалық тапсырмалар

Бағалау критериі



-Тапсырманы орындайды;

-Түсінбеген жағдайда мұғалімге сұрақ қояды;

-Уақыт аяқталған кезде тапсырмаларын тапсырады

-Бағалау критериі арқылы формативті бағалау жүргізеді





ІІІ.Тұсаукесер





Мұғалім

Оқушы





www.youtobe.com</ сайтынан алынған «Ұрықтану процесі 3Д» тақырыбында бейнебаянды көрсетеді

-түрткі болу сұрағын қояды: «бейнебаянның бүгінгі тақырыппен байланысы қандай? »

-Бейнебаянды қарайды;

-Түрткі болу сұрақтарына жауап береді; өз ойларын айтады:

-күн жадысы мен тақырыпты жазады





ІҮ.Негізгі бөлім





Мұғалім

Оқушы





-жаңа тақырыпқа оқушылардың назарын аудару

-«Тілші» әдісін ұсыну

- А3 форматтары мен маркерлерді,стикерлерді тарату

-Оқулықпен жеке-жеке жұмыстанады.

-топта талдайды

-бір адам сөйлеуші ретінде тақырыпты басқа топтарға сағат тілімен ауысы отырып түсіндіріп шығады. Қалған топтың мүшелері басқа топтардың тілшілерін тыңдап болған соң,

-«Шапалақ соғу» әдісі арқылы формативті бағалау жүргізеді

Және кемшіл тұстарын көрсетіп,ұсыныс айтады.





Ү.Бекіту





Мұғалім

Оқушы





-«Блиц сұрақтар» әдісімен таныстыру

-мұнда интербелсенді тақтадан 3 топқа жеке-жеке сұрақтар көрсетіледі. Оқушылар сұрақтарға кезекпен жауап береді. «Шапалақ соғу» арқылы формативті бағалау жүргізеді





ҮІ.Үй тапсырмасы







Үй тапсырмасын беру

Тақырыпты қайталап, 93-суретті дәптерге түсіру, 202-беттегі сұрақ-жауапқа дайындалып келу.





ҮІІ.Бағалау







Мұғалім

Оқушы





-Кері байланысты жүзеге асыру мақсатында «Бағалау ағашын» таратып береді.

-рефлексия парағын тарату, жинап алу

-Бүгінгі сабақ бойынша түсінік деңгейлерін оқушылар өздерін бағалау ағашында бейнелеу арқылы көрсетеді

-кері байланыс парағын толырып,болған соң жинап береді

































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал