7


  • Учителю
  • ҚМЖ. 'ӨСімдіктер дүниесі' 6 сынып.

ҚМЖ. 'ӨСімдіктер дүниесі' 6 сынып.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

«Тексерілді»

Директордың оқу

ісі жөніндегі орынбасары

________ Қожахметов Қ.

Қысқа мерзімдік жоспар №2 2015ж.

Сабақтың тақырыбы: Мәдени және жабайы, біржылдық және көпжылдық, дәрілік және әсемдік өсімдіктер. Өсімдіктердің тіршілік формалары: ағаштар, бұталар, бұташалар, шөптесін өсімдіктер.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік. Өсімдіктермен жалпы танысу. Өсімдіктер дүниесінің сан алуандығы туралы мәлімет беру.

Тәрбиелік. Оқушыларды табиғатты қорғауға уйрету, тірі организмнің өмірі үшін өсімдіктердің маңызын түсіндіру..

Дамытушылық. Оқушылардың өз бетінше жұмыс істеу дағдысын дамыту, тапсырманы орындауда әдістерді өзі таңдай алуына ықпал ету.

Сабақтың нәтижесі: Өсімдіктердің тіршілік формалары туралы толық мәліметті білу керек, меңгеру керек.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Джигсо әдісі, Айғақ па, пікір ме? Сәйкестігін тап.

Сыныбы: 6 сыныптар.


Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау

Қолданылатын ресурстар

1 мин.

Кіріспе

Сәлемдесу.

Оқушылардың назарын сабаққа аударып, бастайды.


.

1 мин


Топтастыру

Оқушыларды сурет арқылы топқа бөледі

Оқушылар 4 топқа бөлінеді

Топтық ереже

Рөлдерді өзара бөлісу.

Оқушыларды топтық ереженің шарттарын құрастыруға бағыттайды.

Оқушылар топтық ережені еске түсіріп, қайталап шығады.


Плакат

7 мин.

Таныстырылым

тақырыпқа жасалған таныстырылымда берген материалды оқушыларға оқытады. Сыныппен байланыс жасайды.

Таныстырылымды оқиды, түсінеді, біледі. Тақырыптың мазмұнын ашады.


таныстырылым.

15 мин

Негізгі бөлім Джигсо әдісі арқылы тақырыпты меңгеру.

Оқулықта берілген мәтінді 3 бөліп джигсо әдісі арқылы оқушылардың бірін - бірі оқытуына ықпал жасайды. тапсырманы орындауға нұсқау береді.

Джигсо әдісі арқылы оқушылар бірін бірі оқытады.

8 мин

Айғақ па, пікір ме?

Мұғалім жаңа сабақты пысықтауда оқушыларға жұмыстың орындалу барысын түсіндіреді. Мұғалімнің нұсқауын орындайды.

Әр топ 5 сөлемнен жазады. Ол сөйлемде берілген мәлімет айғақ па, пікір ме оқушылар ажыратып айтып беруі тиіс.

Мұғалім бағалайды

Плакат, маркер

10 мин.

Сәйкестігін тап

Өсімдіктердің тіршілік формаларына сәйкес өз топтарына қарай орналастыруға оқушыларға тапсырма береді.

Оқушылар берілген өсімдіктің түрлеріне қарай отырып, оларды топтарға біріктіреді.

Сәйкестендірудің дұрыстығын тексеріп, бағалайды.


2-мин


Бағалау

оқушыларды бағалайды.

Бас бармақ арқылы бір - бірін бағалайды.

Мұғалім оқушыларға формативті баға береді.


2 мин

Рефлексия

  1. Нені жақсы түсіндім?

  2. Маған не қиын болды?

  3. Келесі сабақта толығырақ түсінгім келеді.

Шығу парағын толтырды


Парақшалар

1 мин

Үйге тапсырма

Дәрілік өсімдік, мәдени өсімдіктің бір түріне реферат жазып келу.


Мұғалім: Лесова С.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал