7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)

Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Мерзімі:

Сынып: 7«а» сыныбы.

Сабақтың тақырыбы: Бунақденелілердің дамуы және пайда-зияны.

Сабақтың мақсаты: І Білімділік: Оқушыларға буынаяқтылар, оның ішінде бунақденелілер туралы мәлімет беру. Олардың пайда-зияны, даму сатылары туралы негізгі түсініктер мен ұғымдарға тоқтала кету. ІІ Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау, қабылдай алушылық қабілеттерін дамыту және пәнге деген қызығушылығын арттыру. Құбылыстарды салыстыра, тани алуды қалыптастыру. ІІІ Тәрбиелік: Оқушылар арасында біздің дүние туралы біліміміздің объективтілігімен дәлелдене алулығы туралы көзқарас қалыптастыру. Қоршаған ортаға байланысты білімдерін кеңейту.

Сабақтың түрі: аралас.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: Ізденту, еске түсіру, салыстыру, практикалық, тестілеу, ой жинақтау.

Сабақта қолданылатын құрал-жабдықтар: Интерактивті тақта, оқулық, буынаяқтылардың суреті, сызбалар, кестелер.



Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:

- Сәлемдесу.

- Ой шақыру: Тілек айту.

ІІ Үй тапсырмасын тексеру:

-Ашық тест арқылы:

1. Буын аяқтылар типі неше класқа жіктелген (3);

2. Жасуныққа ұқсас ағзалық зат, буынаяқтылардың сыртқы қабаты (хитин);

3. Шаянтәрізділердің дене бөліктерін ата. Саны 2-ге тең (Баскөкірек, құрсақ);

4. Шаянтәрізділердің қантарату жүйесі (ашық);

5. Өрмекшітәріздестердің тіршілік ортасы (құрлық);

6. Өрмекшітәріздестердің тынысалу мүшесі (демтүтік, трахея, өкпе қапшығы);

7. Өрмекшітәріздестердің асқорытуы қалай жүреді (ағзадан тыс);

8. Құршаян буынаяқтылар типінің қай класына жатады (өрмекшітәріздестер класына).

-Сәйкестендіру тесті:

1. Шаянтәріздестер класы: а); б); г).

2. Өрмекшітәріздестер класы: ә); в); ғ).

а) Циклоп;

ә) Ит кене;

б) суда тіршілік етеді;

в) құрлықта тіршілік етеді;

г) ... хитиніне әктелген заттар сіңеді;

ғ) ... хитинінде нәруыз көбірек болады.









ІІІ Жаңа сабақ:

І Қызығушылығын ояту

Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)

Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)



ІІ Мағынасын ашу:

-Бүгінгі сабағымызда Бунақденелілер класын қарастырамыз. Сабағымыздың тақырыбы: «Бунақденелілердің дамуы және пайда зияны». Алдымен бунақденелілердің жалпы сипаттамасын қарастырайық



Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)

Өткен сабақта шаянтәріздестердің сыртқы құрылысын қарастырған болатынбыз, ал енді өрмекшітәріздестер мен бунақденелілердің сыртқы құрылысын салыстыра қарастырайық.

Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)

Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)- Осы ауыз мүшелерінің ішінде адамды жазғы уақытта мазалайтын ағза түрі қайсысы? (сары маса).

- Алдарыңда тұрған дайын микропрепарат арқылы сары масаның ауыз мүшесін қарастырайық.

- Бунақденелілердің ауыз мүшесінің қай түріне жатады? (шаншып-сорушы).

- Жақсы, енді сендер мынаны білулерің тиіс:

Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)



Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)



Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)

Осында имаго дегеніміз ересек жәндік деген сөз. Енді біз ересек жәндікті имаго деп атауға келісейік. Келістік пе?

Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)

Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)

Құрғақ зоопрепараттар арқылы жәндіктердің даму сатысын анықтау (шала түрленіп даму, толық түрленіп даму).

Сабақ жоспары. Бунақденелілердің дамуы (7-сынып)



ІІІ Ой толғау.

- «Құпия сан» тапсырмасын шешу арқылы.

Бунақденелілердің дене бөліктерін тап Имаго сөзіне анықтама берТура даму

Шала түрленіп даму Толық түрленіп даму



- «Шегірткелер егін алқаптарын жоймаңдаршы» эссе.



IV Бағалау.

V Үй тапсырмасы: § 47, ұғымдарды қайталау.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал