7


  • Учителю
  • Ашық сабақ 'А. Опарин мен С. Миллердің теориясы'

Ашық сабақ 'А. Опарин мен С. Миллердің теориясы'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Бекітемін

Оқу ісінің меңгерушісі:

________ С. Азербаева


Джалмукашева Самал

Биология

11 сынып

А.И.Опариннің теориясы, С.Миллердің тәжірибелері. Протобиополимерлердің пайда болу теориясы.


Сілтеме

Оқу бағдарламасы, 11 сынып биология оқулығы.

Алматы, «Мектеп» 2011 ж


Мақсаты

Жер бетінде тіршілік пайда болуының алғышарттары. Жердің дамуының ерте кезеңдеріндегі алғашқы атмосфера және химиялық элементтердің, бейорганикалық және органикалық молекулалардың эволюциясы. Тіршілік әлемінің көптүрлілігімен танысу үшін табиғатқа топсеруен жасау туралы мағлұмат алу дәлелдеу, жалпылау, алған білімдерін өз бетінше пайдалана білуге дағдыландыру, пәнге деген ынтасын арттыру, өз бетімен және де топпен жұмыс жасауға үйрету.


Оқыту нәтижелері

Тіршілік, тіршілік деңгейлері, тірі организмнің негізгі қасиеттері мен олардың ерекшеліктері туралы оқушылар білетін болады.

Негізгі идеялар

Жер бетінде тіршілік пайда болуының алғышарттары туралы білімнің негізін салып сыни тұрғысынан ойлауды дамыту.

-жаңа теориялық ақпаратты беру арқылы жаңаша ойлау дағдысын қалыптастыруға ықпал жасау

-топпен жұмыс арқылы бірлесе оқуға, сұраққа жауап алып, салыстырып, ойын еркін жеткізуге бағыт беру.

Тапсырма

Топпен жұмыс

Өз бетімен жұмыс

Шығармашылық жұмыс

Жұппен жұмыс

7 модульды қолдану

  1. Сыни тұрғыдан ойлау

  2. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

  3. Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер

  4. Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту

  5. Дарынды және талантты балаларды анықтау.

  6. АКТ ны пайдалану

  7. Көшбасшылық


Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары

Уақыты

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Ұйымдастыру

3 мин

Ұйымдастыру бөлімі. «Отшашу» тренингі.

Оқушыларды топтарға бөлу.


Оқушылар сәлемдесіп,

бөлінген топтарына отырып, топ басшысын сайлау

Негізгі бөлім

Үй тапсырмасын тексеру

5 мин

Топ ережесі мен сынып ережесін құру арқылы топтағы жұмысты ұйымдастыру.


Жаңа сабақты ашу

10 мин

Түсіну. (бейнематериал көру.) Жаңа сабақты талдау.

Джигсо бойынша.

Постер қорғау.

І топ. Тіршіліктің анықтамасы.

ІІ топ. Тіршілік деңгейлері.

ІІІ топ. Тірі организмдердің негізгі қасиеттері

Тапсырмалар бойынша оқушылар бір-біріне түсіндіреді. Ролдерге бөлінеді.

Топ басшысы бағалап отырады.

Жаңа сабақ бойынша тапсырмалар.

5 мин

10мин


Қолдану, Қоржынға сөздер салу арқылы жаңа терминдерді жазу.

Талдау

«Сен маған - мен саған» Әрбір топ өз сұрақтарын даярлап бір біріне қояды, жауап алады

Сергіту сәті.

Треннинг өткізу


Топ оқушылары өзара талдайды.Терминдерді дәптерге жазып отырады


Топ басшылары бағалап отырады.


4мин

Жинақтау


Топ басшылары жиынтық бағаны қойып отырады.


3мин

Бағалау

Инсерт кестесі

Топ басшысы бағалап отырады.


Бағалау:

  1. Критерий бойынша бағалау.

  2. Жиындық бағалау.

Сабақ соңында бағалау өлшемдері белгіленген кестеге сәйкес оқушыларды топ басшылары

жиынтық бағалайды. Сабақ барысында формативті бағалап отырамын.

Топ басшысы жиынтық бағаны айтады.

Кері байланыс

Стикер тарату

Сабақ қорытындысы ретінде рефлексия жасаймын.

Бүгінгі сабақта

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жазады

Үйге тапсырма:


Жер бетінде тіршілік пайда болуының алғышарттары. Жердің дамуының ерте кезеңдеріндегі алғашқы атмосфера және химиялық элементтердің, бейорганикалық және органикалық молекулалардың эволюциясы.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал