- Учителю
- Конспект урока по украинскому языку на тему: 'Таємниці природи. Вітер-вітерець. Урок-подорож'
Конспект урока по украинскому языку на тему: 'Таємниці природи. Вітер-вітерець. Урок-подорож'
Сумська спеціалізована школа 1 ступеня №30
Розробки уроків з української мови в 1 класі
за підручником Н. В. Гавриш, Т. С. Маркотенко
« Українська мова». Таємниці природи.
м. Суми 2015рік
Тема. Таємниці природи. «Вітер -вітерець». Засвоєння слів на позначення дії та місця дії. Урок - подорож.
Мета. Вчити репродуктивному та продуктивному мовленню з теми
« Таємниці природи. Вітер-вітерець».
Формувати орфоепічні, комунікативні навички та уміння;збагачувати словниковий запас учнів на позначення дії та місця дії; розвивати вміння будувати «синквейн» українською мовою.
Забезпечити позитивну мотивацію для засвоєння нової теми; створити ситуацію подорожі; викликати пізнавальний інтерес.
Виховувати бережливе ставлення до природних багатств країни.
Обладнання: проектор, ноутбук, екран, дидактичні матеріали, мультимедійна презентація до уроку « Вітер-вітерець», підручник «Українська мова» Н.В. Гавриш, Т. С. Маркотенко
1 клас, « Робочий зошит» за новою програмою 1 клас.
Хід уроку
1.Організаційний момент.( Слайд2)
-Я всміхаюсь сонечку,
- Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці,
-
Хай вона росте!
-
Я всміхаюсь дощику,
-
Лийся, мов з відра!
-
Друзям я всміхаюся,
-
Зичу їм добра!
2. Мотивація навчальної діяльності. Робота в «парі». (Слайд3)
Подивіться на екран, до нас завітав Незнайко. Він хоче подорожувати ось на цій повітряній кулі і запрошує нас у цю подорож. Згода? Але він був не зовсім старанним учнем і не знає за яких умов ця куля може злетіти. Поговоріть зі своїм сусідом, за яких природних умов може злетіти куля?
3.Повідомлення теми і мети уроку.( Слайд4)
Відгадування загадки.
Він літав за голубами,
А тоді гайнув за нами,
Хусточку зірвав з Олени,
Розкуйовдив чуба в мене. (Вітер)
4. Вивчення нового матеріалу.
1.Практичне заняття.(Слайд 5)
- Знайдіть у себе на парті віяло, скористайтесь ним. Що утворилося?(Вітер)
Він був легенький, ласкавий, приємний, тому говорять вітерець.
-Фізкультурна хвилинка
- З бору, з дому, із гори прилетіли три вітри.
Перший вітер дме на ліс, другий хилить верболіз,
Третій вітер, що є мочі, засипає пилом очі.
-
Бесіда вчителя « Звідкіля береться вітер». (Слайд 6).
- Наша планета дуже велика. Щоб вона жила і процвітала, планета постійно окутана шаром повітря. Але на планеті є місця дуже холодні, а інші навпаки дуже жаркі. Ось від потоків холодного і теплого повітря утворюється вітер. І мандрує вітер по всіх усюдах, щоб зробити повітря більш стабільним.
3. Словникова вправа.( Слайд7)
Помандрувавши по світу, назбирав собі вітерець повітряних родичів. Вітер, вітерець, вітрюган, вітрище, повітря.
4.Орфоепічна вправа. Робота з підручником с.93
Похмуро плещуть хвилі в морі,
Пливе на північ пароплав.
В пургу і шторм в морськім просторі
Він путь до пристані проклав.
-Як називають такий вітер: вітерець, вітрище, вітрюган? Виберіть слова для його характеристики: тихий, сильний, веселий, лютий, крижаний.
5. Фізкультурна хвилинка.(слайд 8)
З бору, з дому, із гори прилетіли три вітри.
Перший вітер дме на ліс, другий хилить верболіз,
Третій вітер, що є мочі, засипає пилом очі.
6. Перегляд слайдів. Яку роботу виконує вітер?(Слайди 9-14)
5. Закріплення вивченого. Складання синквейну.
Вітер (який?)………..,………..,……….
Вітер (що робить?)……….,………..,………..
Вітер буває …….(торнадо, шквал).
Вітер має слова-«родичів».
6. Підсумок уроку.
Чи хотіли б ви бути схожими на вітер? Вітер - це добре чи погано?
( Cлайд )
.