7


  • Учителю
  • Конспект уроку з української мови. ' Продукти, їжа'. 1 клас

Конспект уроку з української мови. ' Продукти, їжа'. 1 клас

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: ""Урок з української мови для 1 класу" Учні знайомляться з продуктами, які потрібні дитячому організму; з корисною та шкідливою їжею; з чистомовками та скоромовками, які розвивають мовний апарат. Збагачується активний словник дітей на основі знань та уявлень про довкілля,
предварительный просмотр материала

Тема. Продукти харчування, їжа. Розгадування загадок.

Мета. Засвоїти назви продуктів, збагачувати активний словник дітей на основі знань та уявлень про довкілля, активізувати словник назвами їжі, продуктів.
Формувати вміння висловлювати думку. Розширити уявлення учнів про їжу, корисну та шкідливу для здоров'я. Прививати інтерес до предмету. Розвивати комунікативну та соціальну компетентності.

Хід уроку

I.Орг момент
Всі за парти тихо всілись І на мене подивились. Продзвенів і стих дзвінок,

Починається урок.
Давайте поглянемо, дітки, в очі один одному та посміхнемося. Сьогодні наш девіз такий:

Не просто слухати, а чути, Не просто дивитися, а бачити, Не просто мандрувати, а міркувати

II. Повідомлення теми і мети уроку
Що ж потрібно, щоб бути здоровим? Існує багато секретів, один із секретів - корисна їжа.
Тема уроку:Продукти, їжа. Слайд №1

III. Актуалізація знань.
Мовна розминка.
На столі стоїть сільниця, а в сільниці - сіль.

Як називається приміщення, де готують їжу? Слайд №2
Видаю кружки за правильну відповідь. У кого більше
- Чим обладнана кухня? (Стіл- для чого? холодильник, шафа для посуду.) Слайд №3
Які прилади застосовують для приготування їжі? ( газову плиту- для чого?, жарильну шафу, кухонні електричні прилади і посуд )
Слайд №4
Який посуд потрібний для приготування, для їжі? Кухонний,столовий.
iV.Сприймання та усвідомлення нових знань
1. Таблиця №1
Стіл зберігають плита миємо різати
посуд варять холодильник їмо
шафа смажимо дошка ставити
Де можна купити продукти, щоб приготувати їжу? Магазини, базар. Слайд №5
2. У наш словничок ми відправляємо слова:

Їжа - це складна суміш різних харчових продуктів, які готують для споживання. Страва - це їжа, різна їжа, з якої складається меню. Меню - це перелік страв, які подаються на стіл, апетит - це бажання їсти.
На парті у кожного лежить словничок. Тема: Продукти. Читаємо ланцюжком.
Слайд №6
3.Чок-чок-чок: Ось червоний бурячок. Чу-чу-чу: Я капусту посічу.

Щок-щок-щок: В чавунці зварю борщок. Чний-чний-чний: Получився борщ смачний.

Слайд №7
На городі бараболя, Кабаки, Буряки, Редька, морква, огірки, Пастернак, Повний мак

А ми кошика візьмем Та повненький наберем. Хто піде, Той візьме.

Як одним словом назвати слова , які ми промовляли у чистомовці та скоромовці? Овочі.
Що можна приготувати з цих продуктів? ( борщ, суп, салат)
А чим відрізняються борщ і суп? Борщ варять із томатами (помідорами), а суп - без них.
Слайд №8,9
4. Пограймо в гру "Який, яке?". Борщ який?

Борщ… гарячий густий, наваристий. - Хліб який? ( Добрий свіжий, пахучий.) Повторили


А обід діти може бути смачний і їстівний.

Що можна робити з обідом? ( їдять, готують куштують, смакують, а ще уминають )


5.Є продукти, які дають нашому організму енергію Слайд №10
Продукти, які будують наш організм і роблять нас сильними Слайд №11
Продукти, які допомагають нам рости- вітаміни Слайд №12
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти. Треба трохи відпочити. Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись. Руки вгору, руки в боки. Вище руки підніміть.

А тепер їх опустіть. Плигніть, діти, кілька раз. За роботу, все гаразд.

6. Презентація « 10 корисних продуктів»
7.Робота за підручником с. 88
8.Діалог: як ви готуєте дома з мамою обід?

- Наша розмова буде складатися із запитань і відповідей.

- Добрий день, Марійко!

- Добрий день, Наталіє Іванівно!

- Куди ти так поспішаєш?

- Додому, сьогодні ми разом з мамою готуємо обід.

- А з яких страв складається ваш обід?

- На перше в нас густий наваристий борщ. На друге - вареники із сиром. На третє - узвар.

- Ой, який у вас їстівний смачний обід.
Слайд№ 13,14,15 - корисна та шкідлива їжа Назвати
Фізхвилинка

Станьмо, діти, чітко в ряд. Вирушаємо у сад. Руки вгору піднімаєм.

Назбираємо багато, яблук, грушок і сливок, Щоб узимку ласувати.

Ширше діти, треба стати, Будем дрова ми рубати. Раз - підняти руки вгору,

Два змахнули всі додолу. І рубаємо завзято. Хай тепло приходить в хату.

Руки на пояс ставимо усі. Будем стрибати, мов горобці. Скік вперед і скік назад.

Крильця вниз всі опустили. І на місці походили.

VI.Закріплення матеріалу
Чи можна уявити собі хоч один день без хліба? Слайд №16

- Так, для нашого народу хліб є не тільки стравою. Це основа нашого життя і найдорожча святиня. Хліб берегли, цінували, ставилися до нього, як до живої істоти. Дорогих гостей зустрічали хлібом.

В кожній родині - свої традиції харчування. В Україні є багато родин, у яких переважно вживають страви української кухні. У щоденному меню є страви з м'яса, риби, молока, круп, овочів і фруктів, які варять, смажать, тушкують, заквашують, сушать. Слайд № 17 -21 Розказують діти. Загадка стор.147 Вареники
Презентація «Меню»

Робота групами:

1.Виберіть те меню, яке на вашу думку найкорисніше.

2. Зварити борщ.
3. Зварити компот і приготувати салат
Перевірка Слайд № 22-24
4..Правила

Пам'ятайте, любі діти! Їсти теж потрібно вміти,

Щоб сусіда не облити, одягу не заплямити. За столом своя наука, ніж бери у праву руку,

А виделку - в ліву. Як їси, не поспішай, З ложки суп не проливай. Не хитайся на стільці

І серветку у руці не жмакай, не рви тихенько, А на стіл клади рівненько. Прямо за столом сиди, На стіл ліктів не клади. Скажуть неодмінно: "От чемна дитина!"


VII. Підсумок уроку.
Люди в усьому світі вживають різноманітну їжу, але вона має бути корисною. Корисно їсти різноманітні свіжі продукти - молоко, рибу, м'ясо. Не можна вживати якийсь один продукт, тоді ваш організм не отримає потрібних йому речовин. Треба їсти більше овочів та фруктів, тому що там багато вітамінів. Не можна їсти солодощі надмірно, бо це шкодить зубам і шлунку.
Загадки:


1) Шкір має 7, а сльози випустить усім? (цибуля)

2) Що то за голова, що лиш зуби і борода. (часник)

3) Сидить баба, серед літа у 100 сорочок одіта. (капуста)

4) Я кислий, був зелений, а потім пожовтів, з країн морських і південних прилетів. (лимон)

5) Росте зелений кущик, червоні ягідки. Торкнись його - вкусить. (шипшина)

6) Хтось на кущиках висипав намистинки чорні, їх збирають в кошики дівчата моторні (чорна смородина)


Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Продовжіть думку:

На уроці: я вчився… я дізнався… я зрозумів… я хотіла б…


Ось і закінчився наш урок Ми добре попрацювали і можемо пишатися нашими здобутками.

Я побачила на уроці учнів активних ( хто більше назбирав кружечків), творчих, розумні, енергійні, самостійні, артистичні, веселі, талановиті та ін.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал