7


  • Учителю
  • Қазақ тілінен Менің дәптерлерім атты сабақ жоспары (2 сынып)

Қазақ тілінен Менің дәптерлерім атты сабақ жоспары (2 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сынып 2 «Б» Пән:қазақ тілі Күні: 19.02.16

Сабақтың тақырыбы: Менің дәптерлерім,қаламым,күнделігім

Сабақтың мақсаты:

1.Өтілген материалмен байланыстыра отырып, сабақтағы жаңа сөздерді күнделікті өмірде қолдануды үйрену..

2.Өз заттарын ұқыпты,таза жауапкершілікпен ұстауға тәрбиелеу.

3.Қазақ тілінде сауатты жазу, дұрыс оқу дағдыларын қалыптастыру.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап,кәртішкемен жұмыс,диалог жұысы,сұхбаттасу

1. Ұйымдастыру кезеңі:

1. Амандасу, түгендеу.

Қызығушылықты ояту.

2.Үйге берілген тапсырманы тексеру.

Дұрыс аудармасын тап.

Қалам учебник

Дәптер дневник

Күнделік ластик

Өшіргіш ручка

Сызғыш тетрадь

Оқулық линейка

Бағалау парағы арқылы үй жұмысын тексеру

3.Жаңа сабақ.

1.Ой қозғау.(микрофонмен сөйлесу)

-Бағаны қайда қойғызамыз?

-Сабақта неге жазамыз?

-Немен жазамыз?

Сонда тақырыпты атауы қандай бүгін?Суреттерді көрсету.





-Балалар бүгінгі тақырыбымыз менің дәптерім,қаламым,күнделігім.

-Сендер қалай ойласыңдар осы заттар бізге не үшін керек?

-Дәптер не үшін керек?Дәптердің қандай түрлері бар?

-Қалам не үшін керек?Қаламның түсін атаңдаршы.

-Күнделік не үшін керек?



2.Жаңа сөздермен жұмыс

Жазу - писать

Қалың дәптер - общая тетрадь

Түрлі - разные

Қалам-ручка

Күнделік-дневник

Баға-оценка

Жаңа сөздермен сөз тіркесі немесе сөйлем құрастыру.

3.Кәртішкемен жұмыс.

Бос нүктенің орнына тиісті сөз қойып, көшіріп жаз:

Асан ..... жазды. Алина қызық ..... оқыды. Наташада әдемі түрлі түсті .... бар. Игорь ....... баға қойғызды.

Керек сөздер: қарындаштар, дәптерге, кітап,күнделігіне



4.Сергіту сәті

Қолды белге қоямыз

Басты оңға бұрамыз...



5.Диалогпен жұмысы.

Тілші (мұғалім) оқушылардан интервью алады.

Сұрақтары:

1.Қандай оқу құралдарын білесің?

2.Дәптер қандай болады?

3.Қарындаштар қандай түсті болады?

4.Сөмкеңде не бар?

5.Күнделік не үшін керек?

6.Дәптер не үшін керек?





6.Сурет бойынша жұмыс. Тақтамен жұмыс.

Суретте не бейнелеген?Сөйлем немесе сөз тіркесін құрастырыңдар.

Түстерді,сандарды,сын есімді қосып құрастыру.

Мысалы: қалың дәптер,әдемі қалам,





7.«Не жоғалды?» ойыны.

Оқу құралдарын қайталау мақсатында ойын өткізу.





8.Сөйлем құрастыру. Тақтамен жұмыс.

Тақтаға 3 оқушы шығады.

1.Дәптер. 2.қалам. 3.күнделік.









Бекіту . «Не артық?» ойыны.

Суреттегі сөздерді көрсету арқылы.





Қорытындылау. Микрофон арқылы

Сабақтың тақырыбы қандай еді?

Сабақта не білдік?

Сабақта не үйрендік?

Сабақ ұнады ма?Несімен?

Үй тапсырмасын беру.

Тақырыпқа байланысты үш сөйлем құрастыру.

Бағалау.Бағалау парағы арқылы бағалау.





























































Бос нүктенің орнына тиісті сөз қойып, көшіріп жаз:

Асан ..... жазды. Алина қызық ..... оқыды. Наташада әдемі түрлі түсті .... бар. Игорь ....... баға қойғызды.

Керек сөздер: қарындаштар, дәптерге, кітап,күнделігіне

























Бос нүктенің орнына тиісті сөз қойып, көшіріп жаз:

Асан ..... жазды. Алина қызық ..... оқыды. Наташада әдемі түрлі түсті .... бар. Игорь ....... баға қойғызды.

Керек сөздер: қарындаштар, дәптерге, кітап,күнделігіне

























Бос нүктенің орнына тиісті сөз қойып, көшіріп жаз:

Асан ..... жазды. Алина қызық ..... оқыды. Наташада әдемі түрлі түсті .... бар. Игорь ....... баға қойғызды.

Керек сөздер: қарындаштар, дәптерге, кітап,күнделігіне

























Қалам учебник

Дәптер дневник

Күнделік ластик

Өшіргіш ручка

Сызғыш тетрадь

Оқулық линейка





















Қалам учебник

Дәптер дневник

Күнделік ластик

Өшіргіш ручка

Сызғыш тетрадь

Оқулық линейка





















Қалам учебник

Дәптер дневник

Күнделік ластик

Өшіргіш ручка

Сызғыш тетрадь

Оқулық линейка





















Дәптер















Күнделік









Сенбі

Сызғыш











Сызғыш















Қызыл

Қалам

Күнделік













































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал