- Учителю
- 3 санын қосу және азайту
3 санын қосу және азайту
Тақырыбы |
3 санын қосу және азайту | |||
Мақсаты |
екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмімен таныстыру; күрделі теңдеулерді шешу дағдыларын жетілдіру; есептің өтілген түрлерін шығару дағдыларын бекіту.
| |||
Жалпы мақсат |
Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын меңгерте отырып тапсырмаларды орындауда машықтандыру және тақырып ұғымын, түрлерін ажыратуға дағдыландыру. | |||
Күтілетін нәтиже |
Сыни тұрғыдан ойлау арқылы еркін сөйлейді, өз ойларын ортаға салады
| |||
7 модульдің қолданылуы |
АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".
| |||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Миға шабуыл», «Сәйкестендір» «Топтастыру» стратегиясы, топтық, жұптық жұмыстар | |||
Қолданылатын ресурстар |
Слайд, маркерлер, тақта, стикерлер, ноутбук | |||
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг |
Сабақты алдымен сыныпта атмосфералық ынтымақтастырудан бастаймын. «Көңілді амандасайық!»(көзбен, құлақпен, иықпен,шынтақпен,тіземен, өкшемен) |
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Сыныптың топ басшысы жоқтарды айтады. 2 топқа бөлінеді конфеттер арқылы
| ||
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті | |
Білу Қызығушылық тарын ояту |
«Сәйкестендір» әдісі Математикалық диктант «Иә», «Жоқ» |
Үйге берілген тапсырманы алдарына беріген карточка арқылы дұрыс жауапты түсіру. Топ бойынша өткен тақырыптар бойынша сұрақ- жауаптарға дайындық жасау. «Иә-жоқ» математикалық диктантын жүргізу тиімді. • 25 пен 3-тің көбейтіндісі 85-ке тең. • 12 мен 5 сандарының қосындысын 4 есе арттырғанда 68 шықты. • 50-дің бестен бір бөлігін 12-ге арттырғанда 130 болады. • Бірінші көбейткіш 25-тің бестен бір бөлігіне тең, екінші көбейткіш 12-ге тең. Көбейтіндінің мәні 60-қа тең. • 11 мен 9-дың көбейтіндісі 100-ден кіші. • 67 мен 37-нің айырмасын 4 есе арттырғанда 100 шықты. • Бөлінгіш 72, бөлгіш 20 мен 11-дің айырмасы. Бөліндінің мәні 9-ға тең. • Бірінші көбейткіш 37 мен 4 сандарының қосындысына тең. Екінші көбейткіш 2-ге тең. Көбейтіндінің мәні 82.
|
Мұғалім берген тапсырманы орындау. Үй тапсырмасына берілген сұрақтарға жауап береді, шапшаңдылық таныту, өз ойларын жеткізу. | |
Түсіну |
Дәптермен жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі (топтық жұмыс) |
Сәуірдің он бесі
|
Әр топқа салыстыру парағы таратылады, сол арқылы салыстырады нәтижесін тақтаға шығып көрсетеді
| |
Қолдану
|
Салыстыру, сатылай кешенді талдау (топтық, жұптық жұмыc
|
Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіруде өзіндік жұмыс беріледі.Әр топтан бір оқушы жауптарын оқиды. |
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту. Топ бойынша жаңа тақырыптың идеясын ашады, талдайды, бір- біріне түсіндіреді
| |
Сергіту сәті |
«Қара жорға» әнін тыңдаймыз |
Оқушылар сергіту сәтін жасайды |
Экранда көрсетілген бейнероликке назар аударады | |
Қортындылау |
«Арнайы қатені тап» |
Жазбаша көбейту мен бөлуге байланысты төрт тапсырма таратылады |
Тақырыпты меңгере отырып топтастыру арқылы сабақты жинақтайды | |
Бағалау |
Бағалау критерийлері |
Әр топқа бағалау парақтарын талдату |
Бағалау шкаласы арқылы өз білімдерін топпен жеке бағалау | |
Үй тапсырмасы |
104 бет, № 7, №8 |
|
| |
Рефлексия |
Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)
|
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Ұсынылған стикерді толтыру |