- Учителю
- Әдебиеттік оқу 2 сынып Сабақтың тақырыбы: Асыл сөз қайда?
Әдебиеттік оқу 2 сынып Сабақтың тақырыбы: Асыл сөз қайда?
Әдебиеттік оқу
2 сынып
Сабақтың тақырыбы: Асыл сөз қайда?
Мақсаты: Мәтінді оқи отырып, оның негізгі идеясын ашып, табиғатты аялауға, қамқор болуға үйрену.
Міндеттер: Кейіпкерлер бейнесін салыстыру жұмыстарын жүргізу.Айтылған ойды дәлелдеуге үйрету. Ұжымдық ауыз біршілікке баулу.
Ресурс: 2-сыныпқа арналған Әдебиеттік оқу оқулығы ,интербелсенді тақта, тапсырма жазылған таратпа қағаз, түрлі-түсті стикерлер, маркерлер, көңіл-күйді білдіретін стикер.
Модуль:Білім беруде АКТ-ны пайдалану, « Білім берудегі басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Талантты және дарынды балаларды оқыту».
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Болжау» стратегиясы, «Миға шабуыл» стратегиясы , «Ой шақыру» стратегиясы, INSERT, Ментальді карта, Сатылай - кешенді тапсырма, Формативті бағалау
Уақыты
Сабақ кезеңдері
Жоспар мазмұны
Мұғалім іс - әрекеті
Оқушы іс - әректі
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе
5 минут
Психологиялық ахуал
Шаттық шеңберін құру, тілек айту
Оқушылардың топқа бөлінуі
Оқушылардың шаттық шеңберін құрып, бір - біріне тілектер айтып, сәттілік тілеу.
Оқушылар жеміс - жидектердің суреттері арқылы бөлініп топтасты
-
топ Алма
-
топ Алмұрт
-
топ Құлпынай
-
топ Бүлдірген
Өте жақсы!
санамақтар
Тұсаукесер бөлімі
10 минут
Өткен сабаққа шолу
1 - топ
Ментальді картамен жұмыс (әңгіме желісі бойынша)
2- топ:
Сатылай- кешенді тапсырма бойынша реттілігін анықтайды.
3 - топ Қазыбек бидің шешендігі жайлы айту.
4 - топ рөлге бөліп оқу.
-
Топ: Ментальді карта
Аллаға анама
атама
Кімге қарыздармыз?
халқыма Әнет бабаға
2-топ: Сатылай - кешенді талдау
Кімге қарыздармыз?
Аллаға
Анама
Әкеме
халқыма
Әнет бабаға
3-топ: Қазыбек би жайлы шешендік сөздерді оқу.
4-топ: Әнет баба мен Қазыбек бидің сөздерін рөлдерге бөліп оқу (диалогті оқу)
Флипчарт, маркер, дәптер, Әдебиеттік оқулық, смайлик
Негізгі бөлім
14 минут
«Миға шабуыл»
стратегиясы
Мұғалімнің сұрағы:
-Ең асыл жан кім?
-Асыл тасты ата?
-Асыл сөзінің мағынасы қандай?
-Неге мен «Асыл» сөзі жайлы сөз қозғадым? Біздің бқгінгі өтетін тақырыбымыз қандай болмақ?
Оқушының жауабы: Ашық сұрақ
-Ана
-Гауһар тас
-Біз үшін қымбат адам.
-« Асыл сөз қайда?»
жақсы
Интербелсенді тақта
«Суреттер сөйлейді» слайд көрсету
«Болжау» стратегиясы
Слайд бойынша әңгіменің мағынасын ашу.
Мұғалімнің сұрағы:
-Берік неге әкесіне көмектеспеді деп ойлайсың?
-«Асыл сөз» қайда деп ойлайсыңдар?
-Сонымен «Асыл сөз» қайда екен?
- Асыл сөзді өмірде қалай пайдалана білу керек?
Слайдты көру, тыңдау және өз оймын бөлісу.
Оқушы жауабы:
-Ол жалқау.
-Әкесінің еңбек еткенінде.
-Асыл сөз кітапта.
-Көретін көз, еститін құлақ болу керек.
Өте жақсы!
Интербелсенді тақта
1 минут
Топтасу
Топқа ат қою
Жылдың 4 мезгіліне байлансты топқа ат қою
1-топ: «Қыс»
2-топ: «Жаз»
3-топ: «Көктем»
4-топ: «Күз»
Жарайсыңдар!
Флипчарт, маркер
3 минут
Оқулықпен жұмыс
«Асыл сөз қайда?» мәтінін ызыңдап оқу.
Оқушылардың мәтінді қатесіз оқуы
Әдебиеттік оқу оқулығы
5 минут
Білімді бекіту
«Ойлан ,Жұптас, Бөліс»
1 -топ Рөлге бөліп оқу.
2 - топ Еңбек туралы мақал - мәтел айту.
3 - топ Әкеге мінездеме беру.
4- топ Балаға мінездеме беру.
Кластер қорғау
1-топ:Мәтінді рөлге бөліп оқу.
2-топ: мақал - мәтелдер жазу.
- Еңбектің наны тәтті,
Жалқаудың жаны тәтті.
-Адамды адам еткен - еңбек.
-Еңбек түбі - береке.
3-топ: Ментальді картамен жұмыс. (Әекге мінездеме беру)
Еңбекқор ақылшы
әке
төзімді
мейірімді
үйретті асыл сөзді үйретті
4-топ: Ментальдікартамен жұмыс (Балаға мінездеме беру).
Жалқау Әкесінен сұрады
бала
Еңбек ету екендігін білді
Асыл сөздің мағынасын білді
Әдебиеттік оқу оқулығы,
Флипчарт, маркер,
Рефлексия
5 минут
INSERT әдісі
Әр оқушыға таратып беру
Не білемін?
Не білдім?
Не білгім келеді?
парақша
Бағалау
2 минут
Формативті бағалау
Бас бармақпен бағалату
«5» бас бармақ жоғары
«4» бас бармақ ортаға
«3» бас бармақ төмен