- Учителю
- Әдебиеттік оқудан сабақ. Тақырыбы: Бала Мәншүк
Әдебиеттік оқудан сабақ. Тақырыбы: Бала Мәншүк
Әдебиеттік оқу 4 «В»сынып |
|
Ерғалиева Арайлым Талғатқызы
Бастауыш сынып мұғалімі III- ші деңгей |
Сабақтың тақырыбы |
Бала Мәншүк | |
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды қазақтың қаһарман қызы, Кеңес Одағының батыры Мәншүк Мәметованың балалық шағымен таныстыра отырып, Мәншүктің ерлігі туралы түсініктерін тереңдету.
| |
Оқытудың нәтижелері |
А) Мәншүктің балалық шағымен танысады. В) Мәншүктің ерлігі туралы білімдері кеңейеді. С) Сөздік қоры молаяды. | |
Негізгі дерек-көздер |
АКТ, плакат, маркер, оқулық, бағалау парақшасы |
Сабақтың барысы
Кіріспе
2 минту
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.
Сәлем саған күн нұры
Сәлем саған жер-ана
Сәлем саған достарым
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
2 минут
Топқа бөлуге нұсқау жасаймын.
Джиксо әдісі арқылы 1,2,3 санау арқылы 6 оқушыдан 3 топқа бөлінеді.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
5 минут
Үй тапсырмасын сұрау.
«Шеңбердегі әңгіме» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекітемін.
Шеңбер болып тұрып, өткен тақырып бойынша сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын бекітемін.
Жазып келген 5 жолды өлеңдерін оқытамын.
Шеңбер болып тұрып, өтілген тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы диалогтік қарым-қатынасқа түседі. Жазып келген 5 жолды өлеңдерін оқиды.
Топтық бағалау.
Қол белгілермен формативті бағалау
Оқушы дәптері, бағалау парақшасы.
Жаңа сабақтың таныстырылымы
10 минут
«ИНСЕРТ» әдісі бойынша Мәншүк туралы не білетіндерін біліп аламын.
«ИНСЕРТ» парақшасына Мәншүк туралы не білетіндерін, не білгісі келетіндерін жазып, өз пікірлерімен таныстырып шығады.
Топтық бағалау.
Қол белгілермен формативті бағалау
СТО, Бағалау
Жаңа сабақты қолдану
15 минут
«Т» кестесі бойынша топтық жұмыс жасатамын.
Т әрпіне бөлінген плакат тарқатып беріп, мәтінді оқытып, тапсырманы қалай орындау керектігін түсіндіремін.
Плакатты алып, мәтінді оқиды, плакаттың бір жағына мәтіннің ішкі жағын жазса, екінші жағына сырқы жағдайын жазып, дәлелдейді.
Топтық бағалау.
Қол белгілермен формативті бағалау
"
СТО, Диалогтік оқыту, Бағалау, Көшбасшы-лық, Дарынды және талантты балаларды оқыту
Жаңа сабақты қорытындылау
8 минут
«ИНСЕРТ» әдісі бойынша жаңа тақырып бойынша жаңа сабақтан не үйренгендері туралы жазғызып, қорғатамын.
«ИНСЕРТ» кестесін алып, Мәншүк туралы қандай жаңа ақпарат алғаны туралы жазып, ойларымен сыныппен бөліседі.
Топтық бағалау.
Ауызша мақтау, мадақтау және қол белгілері арқылы формативті бағалау
СТО, Бағалау
2 минут
Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Сұрақтарына жауап бергізу.
Стикерге Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Сұрақтарына жауап береді.
15-12-ұпай- «5»
11-8-ұпай- «4»
7-4-ұпай-«3»
3-0- "2"
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
1 минут
Үйге тапсырма беру.
Мәншүкке мінездеме жаздыру.
Күнделікке жазып алады.
Аудандық «Менің ең үздік сабағым» 2016 байқауы
Анықтама
Аты- жөні: Ерғалиева Арайлым Талғатқызы
Аудандық «Менің ең үздік сабағым» 2016 байқауына қатысуға ұсынылады
Бастауыш сынып мұғалімі
Чкалов атындағы орта мектеп
Сабақтың тақырыбы: Әдебиеттік оқу «Бала Мәншүк»
Сыныбы: 4 «В» сынып
Туған жылы, айы: 1986 жыл 15шілде
Байланыс телефондары: сот : 8702 572 63 86 жұмыс: 26-3-18
үй телефоны:2 -63 -81
Педагогикалық еңбек өтілі: 6 жыл
Санаты: екінші, үшінші деңгей
Беретін пәні: Бастауыш сынып