7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары Пішін, өлшем туралы түсінік

Сабақ жоспары Пішін, өлшем туралы түсінік

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақ-2 Өткізілетін күні:------қыркүйек

</<font size="4">Сабақтың тақырыбы: Пішін, өлшем туралы түсінік.

Сабақтың мақсаты:Заттардың пішіні мен өлшемі туралы түсініктерін қалыптастыру,заттардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықтай білуге үйрету,(түсі ,пішімі,өлшемі бойынша), заттарды санауға жаттықтыру. Ұқып тылыққа ,тазалыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:аралас

Сабақ барысы:

1Ұйымдастыру. . Зейіндерін сабаққа аудару.Оқушылыларды психологиялық дайындындық мектеп оқушы

Қане,түзу тұрайық,Кесіндіні құрайық.Сәуле болып созылып, Нүкте болып қалайық.

ІІ. Тірек білімдерін жетілдіру.

Мұғалім жинақ полотнасына екі түсті спорт киімін киген баланың суретін іліп,оқушылардың назарын аталған соңғы санның топтағы бала санын білдіретінін е көңіл аудартады.Содан соң оқушылар мұғалімнің көмегімен киімдерінің түсіне қарай спортшыларды екі топқа бөледі.Ауызша тапсырмалар орындалады.Мысалы :жинақ полотносына 3 түсті доптың суреті (үлкен, кіші) қойылады.Балаларға кішкентай көк,(үлкен қызыл,үлкен қызыл да ,көк те емес ) допты көрсетуді ұсынады.Оқушыларға доп туралы өздерінің жұмбақтарын құрастыруға тапсырамын.Зейіндерін арттыру және санау дағдыларын дамыту мақсатында «Эстафета» ойынын ойнатамын.

Жаңа сабақ.

Бірдей пішіндегі 2-3 затты көрсетіп,оқушыларға заттарды, олардың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстыруды, осындай пішіндегі заттарды қоршаған ортадан табуды ұсынады.Содан соң жинақ полотносынаың ішіндегі заттардың ішінен дөңгелек, үшбұрыш,тіктөртбұрыш,шаршы пішіндегі фигураларды көрсетуді сұраймын.Содан соң оқушылардың өздеріне осыған ұқсас тапсырмаларды құрастыруға ұсынамын.Әр оқушы өз нұсқасын ұсынады , өз пікірін айтады.

Оқулықпен жұмыс.

Суреттің мазмұны туралы әңгімелету.

№1,№2 тапсырма заттың пішіні туралы түсініктерін нақтылау мақсатында жүргізіледі.Алдымен көшеде жүру ережесі туралы әңгіме жүргізіледі, содан соң жол белгілеріне, олардың пішіндеріне көңіл аударылады.

--Қандай машиналар бейнеленген?

--Олардың қайсысын үлкен деп айтуға болады?

--Жолдан кім өтіп бара жатыр? Жолдан қалай дұрыс өту керек?

--Кішкентай баланы жолдан кім өткізу керек?

№3тапсырма бақылағыштықтарын дамытуға,заттардың пішінін айыра білуге арналған.

№4 тапсырма заттардың пішіні , түсі ,өлшемі туралы білімдерін бекітемін.

-Шаршылар нешеу?

-Дөңгелектер нешеу-Шам мен матрешканы алмұрт пішінді деп айтуға болады ма?

Сергіту сәті өткізіледі.



Дәптермен жұмыс.



№1,№2,№3,№4 тапсырмалар орындалады.

№1 тапсырма. ТҮсі және пішіні бойынша салыстыру жүргізіледі.Мұгалім оқушылардан өз пікірлерін дәлелдеуін сұраймын.

№2 тапсырма.Жаңа материалды бекітемін, және саусақ бұлшық еттерін жаттықтырамын.Үзік сызықтар бойымен фигураларды бастыртамын.

Өтілген материалмен жұмыс.



№3 тапсырма. «Смқырлы суреттер» қиялдарын дамытуға арналады.Берілген заттарды аяқтап саладырамын.

Сабақ қортындыланады.



































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал