- Учителю
- Қазақ тілі Сөйлем 4- сынып
Қазақ тілі Сөйлем 4- сынып
Қысқа мерзімді жоспарқазақ тілі
Мектеп: №3 «Қазақстан бастауыш мектебі»
Күні: 15. 10. 2016.
Мұғалімнің аты-жөні: Оңдаған Жұлдызай
Сынып: 4 «в»
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Сөйлем.
Сабақ негізделген оқу мақсаты
Сөйлем туралы бұрыннан таныс білімдерін жүйелейді
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
А) Сөйлем және оның түрлерін, тыныс белгілерін біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
В) Сөйлемдерді айтылу мақсатына қарай ажырата алады
Кейбір оқушылар:
С) Сөйлемнің тыныс белгісін дұрыс қойып, сөйлем түрлерін бір- біріне айналдырып жаза алады
Тілдік мақсат
Оқушылар: ойдың тіл арқылы берілетінін, сөйлемнің айтылу
мақсатына қарай бөлінетінін біледі
Негізгі сөздер мен тіркестер: сөйлем, хабарлы, сұраулы, лепті
Сыныпта диалог жазылым үшін пайдалы тілдік:
Топта бірлесіп жұмыс істей отырып, пікір алмасуға өз ойын ашық айтуға дағдылану.
Талқылауға арналған тармақтар:
Адамдардың сөйлеу қызметінде тыныс белгілерінің маңызы қандай?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Хабарлы, сұраулы, лепті.
Алдыңғы тақырып
Сөз тіркесі
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Ресурстар
Баста
луы
Ортасы
Уақыты
10 мин
30 минут
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Үй тапсырмасын тексеру
5 - жаттығу 52 - бет
Өткен тақырыпты пысықтау
Сәйкестендіру
Білім Аспан
Гүл Жер
Ауыл Алу
Көк Егу
Туған Бару
1- жаттығу Ауызша
1. Сөйлемдерді оқы.
2.Сөйлем түрін анықта.
2- жаттығу. Сөйлем түрлерін ажыратып жаз.
Топтық тапсырма.
1-топ. Хабарлы сөйлем.
2-топ. Сұраулы сөйлем.
3-топ. Лепті сөйлем.
3- жаттығу Ауызша
1.Өлеңді мәнерлеп оқы.
2. Сөйлем соңындағы тыныс белгілер не үшін қойылғанын айт.
Суреттер
А4 парақтары
Маркерлер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
4- жаттығу. Өзіндік жұмыс
Тиісті тыныс белгілерін қойып, жұмбақтарды
көшіріп жаз.
Оқулық
Жұмыс дәптері
Аяқта
луы
10 минут
Ойтолғаныс
5- жаттығу
Сұраулы сөйлемдерді хабарлы сөйлемдерге айналдырып,
мақал құрастырып жаз.
Бағалау. Формативті, критериийлер арқылы
Бағалау парақшаларын тарату.
Үйге тапсырма
6- жаттығу 56 - бет
Кері байланыс Қостым. Ұсынысым. Сұрағым.
</<font color="#000000">Кеспе қағаздар,
стикерлер, маркерлер
Қосымша ақпарат
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсе туді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабі леті жоғары оқушыларға тапсырма ны күрделендіруді қалай жоспарлай сыз.
Бағалау - Оқушылардың үйрен генін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ - мен байланыс.Құндылықтарда
ғы байланыс
Рефлексия
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай бол ды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспары ма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Қорытынды бағамдау
Қайдай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )?
1.
2.
Қайдай екі нәрсе сабақты жақсарта алды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?