- Учителю
- Математика сабағы: ' Өрнектер және теңдеулер. '
Математика сабағы: ' Өрнектер және теңдеулер. '
Математика | Уақыты:15.10.15ж | Кабинет: 216 | Мұғалім:Таскинбаева | |
Сабақтың тақырыбы | Өрнектер және теңдеулер | |||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор | |||
Сабақтың жабдығы | суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер. | |||
Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі | Мақсаты: Теңдеу.Өрнек.Теңсіздік туралы білімдерін жетілдіру.Алған білімдерін таныс және жаңа оқу жағдайларында пайдалана білу;логикалық ойлауларын дамыту. | |||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | |||
Бағалау парақшасымен таныстыру | ||||
Топқа бөлу | Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. | Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі. | ||
Ынтымақтастық атмосферасы | Балалар, бір - біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. |
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. | ||
Үй тапсырмасын пысықтау
| Көбейту кестесін еске түсіру | Оқушылар ауызша орындайды | ||
Жаңа сабақ | Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау. Қосымша тапсырмалар: № 1 карточка
№ 2 карточка 2*2=2*1+2 2*3=2*2+2 №3 карточка 2* 2* | |||
Сергіту сәті |
| |||
Ой толғаныс | Екі таңбалы сандардың разрядтары. 1. Мына сандардың ондықтары мен бірліктерін, барлық бірліктерін разрядтық бірліктерін ата: а) 15, 73, 94, 30, 42, 64, 37, 83 б) 18, 69, 71, 40, 45, 74, 93, 69 2.Есепте: А)10+3 20+6 40+3 3+10 5+20 8+40 13-3 25-5 43-3 13-10 25-20 48-8 Б)20+7-1 72-2+8 70-4+8 19-9+5 79-9+60 31-1+6 49+1+8 62-2-40 45-5+6 4.Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз. 1) 44= □□+□ 54=□□+□ 63= □□+□ 33=□□+□ 28= □□+□ 39=□□+□ 5.Мына сандардың қосындысын жаз, есепте. а) 20 мен 5-тің; 3 пен 40-тың; 50 мен 2-нің; 4 пен 30-дың;
ә) 4 пен 6-ның; 5 пен 60-тың; 10 мен 7- нің; 50 мен 9-дың Мына сандардың айырмасын жазып, есепте: а)77 мен 7-нің 19 бен 9-дың; 95 пен 90-ның | |||
Сабақты бекіту | Бүгінгі сабақта біз не істедік? | Саған қайсы тапсырма қиын болды? | ||
Үй тапсырмасы | Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау | Оқушылар күнделіктеріне жазады | ||
Бағалау | Бүгінгі сабақ ұнады ма? | Бағалау парақшасын толтырады | ||
Кері байланыс |