7


Сабақ жоспары 'Табыс септік'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала



қысқа мерзімдік жоспары№1


Әдебиеттік оқу

4 сынып


Сабақ тақырыбы:

Батырлар жыры Ер Тарғын

Жалпы мақсат:

Халық ауыз әдебиеті үлгілері жайлы анықтама беріп, әдебиет теориясынан қарапайым түсініктер беру; Халық ауыз әдебиетінің бір түрі батырлар жырымен таныстыра отырып, өзінше жазылу ережелері болатындығы жайлы, шығарманы толық талдауға жаттығуға баулу; оқушыны адалдыққа, батылдыққа тәрбиелей отырып, ойын толық жеткізіп сөйлеу дағдылары мен жазбаша тілдерін жетілдіруге ықпал жасау; Жырдың мазмұнын меңгерту,негізгі ойды анықтау .Оқиғаны өмірмен байланыстыра түсінуге бағыттау. Әр адам әр істе көмекші бола алатынын,қажетті жағдайда өзгере алатынына сендіру.

Сілтеме:

  1. Мұғалімдерге арналған нұсқаулық

  2. Әдебиеттік оқыту әдістемесі


Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

Жырдағы негізгі ойды түсінеді.Өмірмен байланысын таба алады.Қоғамға өзгеріс ендіре алатынына сенеді.

Негізгі идеялар:

Қоршаған орта-тәрбие құралы

Сабақта қолданылатын материалдар:

АКТ құралдары: Интернет, интерактивті тақта, постер, түрлі - түсті бояу, қағаздар


Оқыту әдістері:

Жаңа әдістер

АКТ

СТО

1. Диалог

2. Жеке жұмыс

3.Жұптық жұмыс

4. Топтық жұмыс


Дерек көздері:

Интернет материалдары

Топқа бөлу

Ұйымдастыру кезі.Суреттер таңдау арқылы


Джамбаева Багдат Адылгазиевна 4-сынып Әдебиеттік оқу Батырлар жыры Ер Тарғын

Мақсат

Күтілетін нәтиже

Түрткі (сұрақ, тапсырма, жағдаят )

Бағалау

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

критерий

дескрип

ұпай

Білу


Батырлар жыры туралы түсініктерін анықтау

Батырлар жыры туралы түсініктері анықталады.

Тапсырма:

1Қандай батырлар жырымен таныстық?

2.Батырлар жыры дегеніміз не?Не туралы айтылады?


Аша алу деңгейі


1.айта алды 2.жартылай айты

3.айта алмады


3

2

1


Түсіну

Жырдың мазмұнымен таныстыру,қиялдау дағдыларын жетілдіру.

Жырдың мазмұнын түсінеді.

Қиялдай біледі.

Жырды « Болжау»әдісі арқылы оқыту,түсіндіру.


Қиялдай алуы

1.жоғары деңгейде

2.орташа деңгей


2


1

Қолдану


Образға еніп оқуды меңгерту.


Образға еніп оқи алады.


Шығарманы рөлге бөліп оқу.


Образға ену


1. Образға енді

2.жартылай енді

2

1

Талдау


Жырдағы негізгі ойды ұғындыру .


Негізгі ойды ұғынады.


Тапсырма:

1. «Ер Тарғын» жырында қандай оқиға баяндалады? 2.«Ер Тарғын» тұлпары қалай аталады?

3. Жекпе-жекке Тарғынның аман қалу себебі неліктен деп ойлайсың?


Орындай алуы

1.Толық

2.жартылай


2


1

Жинақтау

Автор туралы білетіндерін айту.


Автор туралы білетіндерін айтады.


Тапсырма:

1.Жаудың келуі,

2.Ұрысқа шақыру

3.Жекпе - жек.

4.Егер Ер Тарғын Домбауылдан жеңілсе, елдің жағдайы не болар еді?


Жауап бере алуы

1.Толық жауап берді

2.Жартылай жауап берді

2


1

Бағалау

Оқушыларды жанашыр, қамқоршыл сезімдері арқылы, келелі істе өз көмегін тигізе алатына сендіру

Мейірімділік,

жанашырлық,

қамқоршылдық сезімдері жетіледі

Өлең жолдарын жырға қарап толықтырып жаз.

Толықсып келген қалмақты, Толғап Тарғын салады.

Домбауыл барып құлады, Туы қолдан сұлады

Пікірін білдіре алуы


3

2

1


.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал