- Учителю
- Сабақтың тақырыбы Ағза мүшелері және оның қызметі
Сабақтың тақырыбы Ағза мүшелері және оның қызметі
Сабақтың жоспары
Сынып: 3
Пән: дүниетану
Сабақтың тақырыбы: Ағза мүшелері және оның қызметі
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгеру
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушыларды ағза мүшелерімен және оның қызметтерімен таныстыру, адамның негізгі мүшелерін ажыратуға үйрету.
Дамытушылық: оқушылардың ойлау есте сақтау қабілеттерін дамыту, өз ойларын еркін жеткізуге дағдыландыру.
Тәрбиелік: оқушыларды бірлесе жұмыс істеуге, білімділікке тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілі: СТО , диалогтық оқыту, білім беру мен оқудағы жаңа тәсілдер, дарынды балаларға білім беру, көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру .
Көрнекіліктер: оқулық, суреттер, қарындаштар, маркерлер, ақ бет, стикерлер, макеттер.
Сабақтың формасы: топтық жұмыс
Уа-
қыт
Тапсырмалар
Мұғалімнің әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Технологиялар
Бағалау
5
Топтағы ахуалды көтеру
сапқа шаштың түсімен тұру;
сапқа аяқтың размерімен тұру.
Миға шабуыл жасау
Үй жұмысын тексеру
(сұрақ-жауап арқылы )
Жаңа тақырыпты ашу.
Адам жайлы не білесіңдер?
Сапқа тұрғызу
Оқушыларды бақылау
Оқушыларды тыңдау .
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
-Осы пікірмен келісесің бе?
Өз ойларын еркін жеткізуге және не білгендерін, өз сө
диалог, жас ерекшел,
дарынды
Бір-бірлерін бағалау
2
1.Білім
Өткен тақырыпты естеріне түсі
Бағыттайды, екі топты тыңдайды.
«Табиғат- ана» дегенді қалай түсінесіңдер?
топпен жұмыс
диалог, жас ерекшел,
Өзін-өзі бағалау
3
2. Түсіну.
Ағза мүшелері және оның қызметі
тақырыбын оқу, талқылау.
Бағыттайды, екі топты тыңдайды.
топпен жұмыс
Жиксо әдісі
көшбасшы, диалог,
дарынды
Топтар бір-бірлерін бағалауы
5
3. Қолдан.
Суретті пайдаланып, сұрақтарға жауап беріңдер.1-2 тапсырма
Бақылайды
Бағыттайды
ауызша жұмыс
дарынды, жас ерекшел,
СТО
Өзін-өзі бағалау
15
4.Талдау.
Денсаулық зор байлық дегенді топтастырып, дәлелдеңдер.
Тыңдайды
Топтық жұмыс, постерге салу, қорғау.
көшбасшы, диалог, дарынды,
жас ерекшел,
СТО
Бір-бірлерін бағалау
10
5.Жинақтау.
«Кім тапқыр?» ойыны
Берілген ішкі мүшелемен таныстыру, оның қызметін айту.
Бағыттайды, тыңдайды.
Мұғалім ішкі мүшелерді таратады.
Топтық жұмыс
дарынды, СТО
диалог, жас ерекшел,
көшбасшы
Топтық бағалау
5
6.Бағалау
Рефлесия
Бағалайды
Көшбасшы бағалауы
көшбасшы, диалог,жас ерекшелік,
Мұғалімнің жиынтық бағасы
Тексерілді------------