- Учителю
- Бәрінен де жақсы. Мәтін
Бәрінен де жақсы. Мәтін
Күні _________
Пәні: ана тілі
Сабақтың тақырыбы: Бәрінен де жақсы.Мәтін.
Сабақтың мақсаты:
1. білімділік : Оқушыларға мәтін туралы түсінік беру;,
2.дамытушылық: оқушыларға түрлі тапсырма беру арқылы, сөздік қорын, шығармашылық қабілетін дамыту;
3.тәрбиелік: қамқорлыққа, мейірімділікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі (типі): білімін және іс-әрекет әдістерін жетілдіру
Сабақтың ұйымдастыру түрі: әңгімелесу,сұрақ-жауап
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі : жеке суреттер,дидактикалық материалдар,
Сабақтың барысы : І Ұйымдастыру кезеңі
а) Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету.
ә) Оқушыларды қарым-қатынасқа психологиялық дайындау.
ІІ Үй тапсырмасын сұрау
- Оқушылардың өткен сабақта алған білімдерінің қабылдау деңгейін анықтау;
(«Сәлем берем үлкенге» мәнерлеп оқыту;)
-
Сұрақ-жауап арқылы өткен сабақты бекіту.
-
Әдептілік дегеніміз не?
-
Сәлемдесудің қандай түрлерін білесіңдер?
-
Атамен қалай амандасасыңдар?
-
Әжемен ше?
-
Құрдастарыңмен қалай амандасып жүрсіңдер?
-
Оқушылардың жіберген кемшіліктерін жою.
ІІІ Жаңа сабақ
Сабақты сөзжұмбақ шешу арқылы бастау:
-
А
н
а
1) Дүниедегі ең қымбат жан? (Ана)
2) Анаңның інісі саған кім болады? (нағашы)
3) Жеті ....... білген ұл ,жеті жұрттың қамын жер.
б) Оқулықпен жұмыс
119-жаттығу Ы.Алтынсаринның «Бәрінен де жақсы» әңгімесі)
1 Мәтінді мәнерлеп оқып беру.
2. Оқушыларға тізбектей оқыту.
3. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қойылады:
- Мәтін не туралы айтылған айтылған?
- Кішкене қыз анасы туралы не айтты?
- Ана туралы қандай өлең , тақпақтар білесіңдер?
4.Сөздік жұмыс
Топты адам-көп адам
жұбатып - жылағанын басу
в) Дәптермен жұмыс
120-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқып,көшіріп жазу.
ғ) Сергіту сәті :
ІV Біліктілік дағдысын қалыптастыру.
Шығармашылық тапсырма:
1. «Ана» тақырыбына сөйлем құрау.
V . Үй тапсырмасы туралы мәлімет алу кезеңі.
1. Өлеңді түсініп мәнерлеп оқу.
VІІ Жаңа білімді және іс-әрекеттер амалдарын бекіту кезеңі
VІІІ Сабақты қорытындылау
VІІ Оқушы білімін бағалау
1.Оқушы білімін және іс-әрекет амалдарын жан-жақты тексеру.
2.Жалпы оқу мүмкіндіктерінің қалыптасуын тексеру.