- Учителю
- Конспект урока по украинскому языку на тему: 'Таємниці природи. Дощик і сонечко. Урок-казка'
Конспект урока по украинскому языку на тему: 'Таємниці природи. Дощик і сонечко. Урок-казка'
Тема: Таємниці природи. Урок-казка. «Дощик і сонечко». Вимова
дзвінких приголосних.
Мета: Вчити репродуктивному і продуктивному мовленню з теми
«Таємниці природи. Дощик і сонечко»; формувати орфоепічні
вміння у вимові дзвінких приголосних; комунікативні навички і
вміння; збагачувати лексичні знання; вміння вживати слова на
позначення дії та місця дії; будувати зв'язні висловлювання на
матеріалі малюнків до теми. Забезпечити позитивну мотивацію під час
складання казки; викликати пізнавальний інтерес.
Викликати бажання про щось повідомити; орієнтуватися під час
ситуації мовлення.
Обладнання: мультимедійна презентація «Дощик і сонечко», проектор,
ноутбук, екран, підручник «Українська мова» 1 клас Н.В. Гавриш,
Т.С. Маркотенко; «Робочий зошит» за новою програмою, 1 клас.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Емоційний настрій. (слайд 2)
- Я всміхаюсь сонечку,
Здрастуй, золоте!
- Я всміхаюсь квіточці,
Хай вона росте!
- Я всміхаюсь дощику,
Лийся, мов з відра!
- Друзям я всміхаюся,
Зичу їм добра!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-
Виразне читання вірша напам'ять
«Похмуро плещуть хвилі…» С. 93
-
В яку погоду плив пароплав?
-
Як називають таке явище на морі? (шторм)
-
Що його викликає? (Вітер, дощ).
-
Робота з загадками (слайд 3,4).
.
Загриміло, заблищало,
Заховалось сонечко.
А за мить все мокрим стало
Вмилося віконечко. (Грім, гроза)
-
Навпіл небо розтинає,
У цей час іде гроза.
Діток гуркотом лякає,
Жалить землю, як оса. (Блискавка)
-
Як же називають такі явища природи під час негоди?
(блискавка, грім)
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
-
Чи подобається вам непогода?
-
Сьогодні на уроці ми знайдемо вихід, як поліпшити собі настрій
-
і спробуємо скласти казку.
.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-
Робота з підручником. Бесіда за малюнком.
-
Які явища природи помітили на малюнку?
-
Що завжди супроводжує грім і блискавку? (Дощ)
-
Такий сильний дощ називається «злива» (слайд 5).
-
Заучування вірша Г. Чубач С. 94.
Зранку злива зливувала -
всю пилюку позмивала:
З листя, з прутиків лози,
Із сухої дерези.
Після зливи і грози -
Світ чистіший від сльози.
.Робота з малюнком райдуги (слайд 6) .
-
Але після зливи дуже часто влітку виходить на небо райдуга - веселка і допомагає їй у цьому сонечко і краплинки води.
-
Гра «Актори»
Слово «райдуга» вимовте здивовано, радісно, замріяно.
Фізкультурна хвилинка.
(Діти імітують райдугу-дугу, хмари, дощик, чалапають по калюжах).
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в «Робочому зошиті» С. 98.
- Послухай вірш. Хто переміг у змаганні: Сонечко чи Дощик? Що буває після дощу?
2. Розмалюй сонечко, райдугу.
3. Складаємо казку (серія слайдів)
- Ранок. Тихо плеще море, грають дельфіни, літають чайки. На небі весело грає промінчиками сонечко. Подув вітер, налетіла хмара і закрила сонечко. Гримить грім, блискавка і пішов рясний дощик, потім злива. Та вітер поніс хмари далі, а сонечко знову всміхається. Краплинки, які впали в калюжі, в море стали перетворюватися в пар і потяглися знову до сонечка. Але їх перехопив вітер і знову зібрав в хмари. І знову вони помандрують на землю.
Вітер, сонечко і дощик так граються в жмурки.
VI. Підсумок уроку. Гра «Перекладач» С. 95.
На уроці я дізнався…
На уроці мені сподобалося…