- Учителю
- Урок математики в 1 класі.
Урок математики в 1 класі.
РОЗРОБКА УРОКУ МАТЕМАТИКИ
для 1 класу
на тему
ЧИСЛО I ЦИФРА 7.
ПОНЯТТЯ «СЬОМИЙ».
ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ.
ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ.
«СУСІДИ» ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7
вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІ ступенів
Дзержинської міської ради
Філенко Л.Л.
2014р.
Урок 26.
Тема.
ЧИСЛО I ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ «СЬОМИЙ». ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ.
«СУСІДИ» ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7 СЛАЙД 1
Мета.
Навчальна. Ввести поняття «сьомий»; ознайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у додаванні за допомогою числового променя. Навчити зіставляти число та цифру, число і сукупність предметів.
Розвиваюча. Розвивати навички усної лічби; логічне мислення; навички письма.
Виховна. Виховувати в учнів наполегливість, старанність, повагу до однокласників.
Очікувані результати:Після уроку учні зможуть:
- розрізняти та писати цифру 7;
- зіставляти число та цифру 7;
-порiвнювати кількість предметів.
Обладнання.
Обладнання для вчителя. Презентація Power Point, зразок рукописної та друкованої цифри 7; зразки цифр різних народів; таблиці, предметні малюнки, ілюстративний матеріал.
Обладнання для учнів. Індивідуальні картки, зошит, кольорові олівці, віяла.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.Прийом « Незвичайний початок»
-Діти, заплющіть очі, налаштуємося на роботу. Ви все вмієте, все знаєте. Ви розумні і творчі. Покладіть долоню на серденько. Б'ється серденько. Таке маленьке, а так багато працює. Які почуття живуть у вашому серці? (Любов і добро) (Етюди для душі)
Світ прекрасний навколо тебе,
Ясне сонце і синє небо.
Даруйте добро і посмішку людям.
Тоді світ і вам щасливішим буде. СЛАЙД 2
(Звучить музика) (Музикотерапія)
-Подаруйте посмішку один одному і нехай гарний настрій буде у вас цілий урок.
2. Вправа «Криголам».
-Діти, а якими ми повинні бути на уроці? СЛАЙД 3
У - уважними;
Р - розумними;
О - охайними;
К - кмітливими.
- Попрацюємо наполегливо, швидко, старанно. Щоб жодна хвилина не втратилась марно.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Весела лічба СЛАЙД 4
П'ять метеликів літають
І на квіточки сідають.
Прилетів ось ще один-
Сів на квіточку і він.
Полічимо швидше всіх,
Цих метеликів прудких. (5+1=6)
2. Гра «Хто швидше?» СЛАЙД 5,6
1-ша команда. Розставити числа від 1 до 6 в порядку зростання.
2-га команда. Розставити числа від 1 до 6 в порядку спадання.
3.Робота з демонстраційним матеріалом.
- Тепер уважності добавте і нічого не проґавте,
Бо я готова без вагання дати вам нове завдання.
- Я знайшла картини одного художника.. Але на них щось мене бентежить. Чи не допоможете ви розібратися? (Сміхотерапія)
- Подивіться уважно та скажіть що на картинах невірно і чому? СЛАЙД 7
4. Повторення понять «наступне», «попереднє» число
- Назвіть число, попереднє до числа 3.
- Назвіть число, яке стоїть між числами 2 і 4.
- Назвіть число, наступне до числа 4.
- Назвіть число, попереднє до числа 6.
- Назвіть число, наступне до числа 3.
5.Математична розминка ( Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»)
• Як називається геометрична фігура у якої три кути ?
• Який день настає після суботи?
• Скільки сторін у квадрата?
• Скільки місяців триває зима?
• Як називається лінія у якої є початок і кінець?
6. Хто згадає які мудри ми виконували на попередньому уроці?(Мудри)
(«Вікно мудрості» Відкриває життєво важливі енергетичні центри. Активізує розумову діяльність, сприяє розвитку мислення.)
-Молодці!
7.Фізкультхвилинка. СЛАЙД 8
Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.
Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.
Встали, сіли, встали ,сіли - бачте, як повеселіли.
Стало сонце танцювати, нас до танцю припрошати:
-Нумо разом, нумо всі потанцюєм по росі. (Танцювально-рухова терапія)
- Де сяє Сонечко? (вгорі)
-Ми розбудили наше Сонечко і зразу стало веселіше, приємніше. Нехай воно залишається на нашому уроці. Давайте порадуємо його нашим старанням, поведінкою, роботою. (Кольоротерапія.Жовтий колір-колір радості та оптимізму. Сприяє зміцненню нервової системи та зору. Якщо довго дивитися на жовтий колір, то швидше відійдуть погані думки, поліпшиться настрій)
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Вірш СЛАЙД 9
Є 7 веселих ноток,
У тижні днів теж 7.
Сім кольорів веселки -
Відомо нам усім.
- Чим цікавий вірш?
2. Робота за предметними малюнками
- Скільки півників? (7) Скільки метеликів? (7) Скільки квіточок? (7) СЛАЙД 10
- Що спільного для всіх цих предметів? (Кількість. Їх 7.)
- Яке число ми будемо сьогодні вивчати?
3.Асоціативний кущ. СЛАЙД 11
- Де ми зустрічаємо цифру 7? Таємниче число сім! Як його тільки не вважають: і священним, і божественним, і магічним, і щасливим. Воно зустрічається і в міфології, і в народній мудрості, і в художній літературі: (7 кольорів у веселці, «Білосніжка і 7 гномиків», «Вовк і 7 козенят», 7 днів у тижні, 7 «я» утворюють слово «сім'я», українська народна казка «7 дочок», 7 нот на нотному стані, квіточка-семипелюсточка, є 7 смертних гріхів, Рим побудований на 7 горбах. У Біблії число 7 зустрічається 180 разів …)
Пригадайте ще прислів'я, у яких міститься слово «сім».