- Учителю
- Математика 'Фигуралардың аудандарын салыстыру'
Математика 'Фигуралардың аудандарын салыстыру'
Сабақтың тақырыбы: Фигуралардың аудандарын салыстыру
Мақсаты: Білімділігі:Аудан, фигуралардың аудандарын салыстырутуралы ұғым бере
отырып, оқушының дұрыс көбейту, қосумен алмастыра білуге үйрету
Дамытушылығы: Өздігінен ойлап есеп шығарып, дұрыстығын анықтай білуге
дағдыландыру;
Тәрбиелігі: Ойлау, есте сақтау қабілеттерін арттыру, білімділікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Әдісі: іздену- ойлау, сұрақ-жауап, түсіндіру, дәлелдеу.
Көрнекілігі: оқулық, ережелер, геометриялық фигуралар,ҚР картасы
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу,түгелдеу, оқушылардың зейінін сабаққа
аудару.
ІІ .Мақсат қою кезеңі: сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау.
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру: (балалардың жазба жұмысын тексере
отырып, жауабын салыстыру)
ІҮ. Пысықтау: Кім көбейту таңбасынжазып береді? ( . , х) Көбейту амалын орындағанда компоненттердің аталуын кім біледі? ( көбейгіш, көбейткіш, көбейтіндінің мәні)
ІІІ. Жаңа сабақ: Кіріспе:бірнеше заттарды салыстыру. ҚР картасындағы Каспий, Арал,теңіздерінің ауданын; геометриялық фигураларды, класс бөлмесіндегі заттарды салыстыру.
Мұғалімнің түсіндіруі: Егер фигураны екінші фигураның үстіне толық салу мүмкін болса, онда бірінші фигураның ауданы екінші фигураның ауданынан кіші немесе тең, ал екінші фигураның ауданы бірінші фигураның ауданынан үлкен немесе тең болады.
Оқушының түсіндіріп шығаруы:
№ 5
3 баланың -2 альбом = ? 3х2= 6 жауабы: 6 альбом
№ 6. «Кім бұрын?» жарысу.
№ 8. өздік жұмыс, периметрін табу 2 х 6 = 12 (см)
Жаңа сабақты пысықтау: №10,11 ауызша орындау
Ү. Үйге тапсырма: № 9 . Бағалау.