- Учителю
- Дүниетану сабағы: ' Тері - ағзаның қорғаныс мүшелері. ' /3 сынып/
Дүниетану сабағы: ' Тері - ағзаның қорғаныс мүшелері. ' /3 сынып/
Күні:
Сабақ: дүниетану
Тақырыбы: Тері -ағзаның қорғаныс мүшелері
Мақсаты мен міндеттері: ағза мүшелері түсініктері туралы білім жүйесін қалыптастыру.
1.Білімділік: өзбетінше ағза мүшелері туралы білім алуға деген талпыныстарын қалыптастыру.
2.Дамытушылық: әңгімелеу, сипаттау, талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;
3.Тәрбиелік: деңсаулыққа көңіл бөлуге, табиғатты қорғауға тәрбиелеу:
Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы
Көрнекіліктер: макет адам денесі, суреттер, карточкалар.
Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау,
Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Адамның басты дене мүшелерін атап , қағазға белгілеп жаз
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Адам денесіннің сыртында не бар? Не үшін керек?
Осы сұрақтарға бүгін бірігіп жауап беруге тырысамыз.
Дәптермене жұмыс:
Тері
жарақаттан үсуден күюден соққыдан
Тері
сыртқы жағы тері сыңаулары
Оқулық бойынша жұмыс: 13-14 бет оқу, талдау. Дәптерге ережелерді жазу.
Үнемі теріні, денені (бас, қол-аяқ, тіс) таза ұстауға дағдылан.
Жарақат алу, күю, үсіп қалу өте ауыр болған жағдайда жедел жәрдем 103 шақыртуды ұмытпа!
«Кім жылдам?» ойын ішкі мүшелерді атау, оқушылар суреттен көрсетеді.
Сергіту сәті Көжектерім тұршы, беттеріңді жушы,
Айнаға қарашы, шашынды тарашы.
Киімінді киші, мектепке қарай жүрші
Орнына отыршы, сабағынды оқышы,
3.Жаңа білімді бекіту:
-Тері қандай қызмет атқарады?
-Май мен тердің тері арқылы шығуың ағза үшін қандай маңызы бар?
-Теріні таза ұстау жөнінде өз тәжірибеңн сүйеніп әңгімеле.
14-15 бет бойынша Жарақат алғандағы алғашқы көмекпен танысу.
Тест тапсырмалары:
1.Тері үсіген кезде
А) сылаймын б) тілімен жалаймын ә) жылы суға саламын в) ақ дәкемен ораймын
2. Соғып жарақаттанғанда:
А) жылы суға малынған дәкемен ораймын
б) қыздыратын зат басамын ә) медециналық жапсырманы басамын в) суық суға малынған дәкемен ораймын.
4. Үйге тапсырма: 13-15 бет оқу, әңгімеле, сұрақтар жауап бер