- Учителю
- Сабақ жоспары математикадан 'Дөңгелек' 5-сынып
Сабақ жоспары математикадан 'Дөңгелек' 5-сынып
Сыныбы: 5 «Б» | Күні: Бекітемін: | ||
Сабақтың тақырыбы | Дөңгелек сектор. Толық бұрыш. | ||
Мақсаты
| Дөңгелек секторының өлшемін табуға,толық бұрыштың өлшемін табуға есептер шығару | ||
Күтілетін нәтижелер |
| ||
Керекті жабдықтар | Интер белсенді тақта, фигуралар,маркер | ||
Сабақ барысы: | |||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |
Кіріспе
| 1.- оқушылармен амандасу; - сыныпты түгендеу; - кезекшілік қызметін қадағалау; - оқушылардың назарларын сабаққа аудару. Топқа бөлу | 1.-мұғаліммен сәлемдесу; - кезекшілік қызметін атқару; - сабаққа зер салу. Топқа бөлінеді кестелерді суыру арқылы | |
Тұсаукесер
| Ой қозғау сұрақтары Сөзжұмбақ шешу «Шеңбер» 1 ) 15*х=45 | ||
2) Екі жағы шектелген түзу | |||
3) Әріпі бар теңдік | |||
4) 125:25 |
| ||
5)дөңгелектің боялған бөлігі | |||
6) 0 мен 90 аралығындағы бұрыш |
Үй жұмысын тексеру
№211 дәптерден тексеру
№214
360-25=335
360-90=270
360-126=234
360-189=171
360-200=160
360-320=40
Сөзжұмбақты шешеді. Сөзжұмбақты шешкенде шеңбер сөзі шығады. Сұрақтарға жауап береді.
Үйге берілген тапсырмаларын оқып, әр жауапқа 1 балл қойылады. Егер дұрыс болса, 7-6 балл -5, 5-4 балл-4, 3-2балл -3
Негізгі бөлім
Есептер шығару
№215
360-(52+86)=222
360-(90+66)=204
360-(120+100)=140
360-(180+36)=144
360-(180+90)=90
360-(180+100)=80
№219
х+8х=360
9х=360
Х=40
8*40=320
№221
50+100+30=180
360-180=180
Күнделікті өмірде шеңбердің, дөңгелектің маңызын айтады.
Оқулықтағы есептерді шығаруда «алға ұмтылу, есепті шапшаң, бірінші болып шығару» ұраны бойынша шығаруға тырысады.
Қорытынды
Қорытынды. Мына әріптерден кім көп сөз құрар екен?
ЕБІТҢҰРДЕТЫУШСҮКӨ
Үйге тапсырма. №210 №216
Өзара бағалау және өзін-өзі бағалау.
Табыс критерийлері бойынша. «Басбармақ» әдісі бойынша сабақты бағалайды.
Үй тапсырмаларын күнделіктеріне жазып алады. Сабақтың табыс критерийлері бойынша бағаланады.Басбармақтарын көрсетіп, сабақты қалай түсінгендерін көрсетеді.Жиынтық баллдарды есептеп оқушылар бір-бірін бағалайды.
Сабақты талдау
Сабақ бойынша өзгертулер