- Учителю
- Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)
Математикадан доғал бұрыш, сүйір бұрыш (2 класс)
Сабақтың тақырыбы: Тік бұрыш, сүйір бұрыш және доғал бұрыш
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Бұрыштардың түрлерімиен таныстыру және оларды ажырата білуге үйрету.
Дамытушылығы: Оқушфлардың сызуға есептеп жазуға дағдыланджыру.
Тәрбиелігі: Оқушыларды ауызбірлікпен жұмыс жасауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдіс - тәсілдері: тсүіндіру, сұрақ - жауап, интербелсенді тақтамен жұмыс, дәптермен, оқулықпен жұмыс.
Сабақтың құрал - жабдықтары: қалам, қарындаш, сызғыш, өшіргіш
Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
- Амандасу
- оқушыларды түгендеу
- сабаққа дайындығын тексеру
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
№ 2 бет - 92
Қатысты - 16 оқушы
Қобыз тартты - 2 оқушы
Сырнайда ойнады - 4 оқушы
Домбыра - ? оқушы
Ш: 16 - (2 + 3) = 11 оқушы
Ж: 11 оқушы домбыра тартты.
ІІІ. Жаңа сабақ:
Тік бұрыш
Сүйір бұрыш
Доғал бұрыш
№1 (Ә)
Сүйір бұрыштар: 2, 7
Доғал бұрыштар: 3,5,6
Тік бұрыштар: 1,4
Үшбұрыштың тік бұрышы нешеу? Сүйір бұрышы нешеу?
Доғал бұрышы нешеу?
Төртбұрыштың тік бұрышы нешеу? Сүйір бұрышы нешеу?
Доғал бұрышы нешеу?
1)Тік бұрыш, доғал, сүйір
2)Тік бұрыш, тікбұрыш, доғал, сүйір
№2
Таба нан - 65 тг
Батон - 5 тг арзан
Батон - ? теңге тұрады
Ш: 65 - 5 = 60тг
Ж: Батон нан 60 теңге тұрады.
№3
а= 0; 40:
а= 60; 0
а= 100; 60
60 + 0 = 60 60 + 40= 100
60 - 60= 0 60 - 0= 60
100 - 60= 40 60 - 60= 0
ІҮ. Сергіту сәті:
1.Олар қандай баға алды? Әсем, Ардақ, Анар үшеуі математикадан бақылау жұмысынан қандай баға алғанын сұрағанда, мұғалім: "Ешқайсысың жаман баға алған жоқсыңдар, бірақ әрқайсыңның бағаң әр түрлі. Әсемнің бағасы «3» емес, ал Анардың бағасы «3»-те «5»-те емес", - деді. Сонда әркім қандай баға алған?
2.Түнге қарай бір отбасы көпірге келеді. Әкесі оны 1 минутта, анасы 2 минутта, бала 5 минутта, ал әжесі 10 минутта өтеді. Олардың қолында бір ғана қол шамы бар. Көпір тек екі адамды өткізе алады. Отбасы осы көпірден 17 минутта қалай өтеді?
№4 Теңдеуді шеш
Х+40 = 100 100 - х = 40 х - 40= 60
Ү. Қорытынды:
№5 бет - 95
ҮІ. Бағалау: жұппен бағалау
ҮІІ. Үйге тапсырма: № 6 бет - 95