- Учителю
- Қмж. Құрамында құрама радикалы бар өрнектерді ықшамдауға есептер шығару
Қмж. Құрамында құрама радикалы бар өрнектерді ықшамдауға есептер шығару
Тақырыбы |
Құрамында құрама радикалы бар өрнектерді ықшамдауға есептер шығару | ||||
Мақсаты |
Құрамында құрама радикалы бар өрнектерді ықшамдау туралы мағлұмат алады.Есептерді шығару әрекеттерін жетілдіреді | ||||
Жалпы мақсат |
Тапсырмалар арқылы тақырыпты түсініп оқып , оқушының мектепке деген сезімдерін ұға білуге мүмкіндік жасау,тақырыпты өмірмен байланыстыру арқылы ой өрісін дамыту,өзін-өзі бағалау | ||||
Күтілетін нәтиже |
Өткен тақырыптар бойынша салыстыра отырып менгеріледі,өз ойын жетілдіре отырып мағынасын кең түрде ашуға машықтары дамиды.
| ||||
7 модульдің қолданылуы |
АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".
| ||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Миға шабуыл, Ойлан бірік. Семантикалық карта | ||||
Қолданылатын ресурстар |
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук | ||||
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг |
Қысқаша көбейту формулалары арқылы сыныпты топқа бөлу |
Оқушылардың мұндағы мақсаты формулалар арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу | |||
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті | ||
Білім
Қызығушылық тарын ояту |
Миға шабуыл әдісін пайдалану арқылы үй тапсырмасына қатысты сұрақтар
|
Үйге берілген тапсырманы Математикалық диктант арқылы еске түсіру Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау |
Оқушы берген тапсырманы орындау | ||
Түсіну |
1-тапсырма 1 топ №217 тақ 2 топ №217жұп |
Әр топқа тапсырма тартау арқылы тараудан не біліп не үйренгендерін қағаз бетіне түсіреді, тақтаға шығарады. |
Барлық топ өз ойларын тапсырма бойынша қағазға салып, ойларын дәптерлеріне шығарады.Бағалау: толық дұрыс-3 жартысы дұрыс-2 қате орындалса-1
| ||
Қолдану |
2-Тапсырма №221 3-Тапсырма
тақырыпқа қатысты жауаптарын түбірі бар өрнектерді түрлендіру арқылы сабақты талдау
|
Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында теңдеу шешуді пайдалану арқылы тапсырмалар беріледі.Ол әдіс арқылы оқушы жаңа тапсырманы түсінеді,ойланады тапсырмаға байланысты тапсырмаларды сәйкестендіреді |
Берілген жаңа тақырыпты топтан талқылайды, өз ойларын ортаға салады, тексереді, нәтижесін қазаға жазылған тапсырмаға қатысты сйкестендіріп жауабын көрсетеді. Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі. Толық дұрыс орындалса-3 Жартылай дұрыс орындалса-2 Қате орындалса-1 Ештеңе орындалмаса-0
| ||
Сергіту сәті |
3-Тапсырма «Кім шапшаң?» атты есептер шығарту |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау |
Интербелсеңді тақтадағы есептерді шапшаң шығарту 1минутта толық дұрыс-3 2минутта- толық дұрыс-2 3минутта- жарты дұрыс-1
| ||
Талдау |
«Ойлан бірік. бөліс» арқылы 4-тапсырма№227
|
Тақырыптың мағанасы мен идеясын талдау үшін әр топқа тапсырма беріледі, әр топ өз тапсырмасын орындаған соң екінші топқа ұсынады |
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру керек.Тапсырмаларын бір -біріне көрсету арқылы ой бөліседі, тақырыптың мағанасын аша отырып өзара топпен талдайды Толық математикалық тілде дұрыс шешімі түсіндірілсе-3 Жартылай түсіндірілсе-2 Қателессе-1 Ештеңе шығарылмаса-0 | ||
Жинақтау |
Семантикалық картаны толтыру арқылы сабақты жинақтайды |
Тарау бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа семантикалық картаны толтыру тапсырылады |
Әр топ өзара тақырыпқа қатысты семантикалық картаны толтырып жауабын тақтаға шығып қорғайды, тарауды жинақтайды Түгел дұрыс-3 3-4 дұрыс-2 2- дұрыс-1 | ||
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшалары |
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату |
Өзін өзі топпен бағалайды | ||
Рефлексия |
Стикерлерді толтыру |
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Ұсынылған стикерді толтыру |
Семантикалық карта.
Жауаптары
Ереже
=
Теріс емес нақты сандар жиыны
а
=
=
егер
өрнегінің анықталу облысы
Арифметикалық Түбір теріс емес сан
теңдеуінің түбірі
Кезкелген саны үшін......теңдігі
орындалады.
Дәреженің түбірі түбірдің дәрежесіне тең
Семантикалық карта.
Жауаптары
Ереже
=
Теріс емес нақты сандар жиыны
а
=
=
егер
өрнегінің анықталу облысы
Арифметикалық Түбір теріс емес сан
теңдеуінің түбірі
Кезкелген саны үшін......теңдігі
орындалады.
Дәреженің түбірі түбірдің дәрежесіне тең
Семантикалық карта.
Жауаптары
Ереже
=
Теріс емес нақты сандар жиыны
а
=
=
егер
өрнегінің анықталу облысы
Арифметикалық Түбір теріс емес сан
теңдеуінің түбірі
Кезкелген саны үшін......теңдігі
орындалады.
Дәреженің түбірі түбірдің дәрежесіне тең
Семантикалық карта.
Жауаптары
Ереже
=
Теріс емес нақты сандар жиыны
а
=
=
егер
өрнегінің анықталу облысы
Арифметикалық Түбір теріс емес сан
теңдеуінің түбірі
Кезкелген саны үшін......теңдігі
орындалады.
Дәреженің түбірі түбірдің дәрежесіне тең
Семантикалық карта.
Жауаптары
Ереже
=
Теріс емес нақты сандар жиыны
а
=
=
егер
өрнегінің анықталу облысы
Арифметикалық Түбір теріс емес сан
теңдеуінің түбірі
</<br>
Кезкелген саны үшін......теңдігі
орындалады.
Дәреженің түбірі түбірдің дәрежесіне тең
Семантикалық карта.
Жауаптары
Ереже
=
Теріс емес нақты сандар жиыны
а
=
=
егер
өрнегінің анықталу облысы
Арифметикалық Түбір теріс емес сан
теңдеуінің түбірі
Кезкелген саны үшін......теңдігі
орындалады.
Дәреженің түбірі түбірдің дәрежесіне тең