- Учителю
- Урок математики у 6 класі на тему 'Координатна площина. Графіки залежностей' для класів, що працюють за НПП 'Росток'
Урок математики у 6 класі на тему 'Координатна площина. Графіки залежностей' для класів, що працюють за НПП 'Росток'
Балабинський навчально-виховний комплекс-школа І-ІІІ ступенів гімназія «Престиж»
Роботу виконала вчитель математики
Шевченко Тетяна Миколаївна
Основна частина
Назва роботи: Інтерактивний мультимедійний урок математики у 6-А класі за темою: «Координатна площина. Графіки залежностей.»
Вступ.
Життя на сучасному етапі розвитку нашої країни ставить перед школою нові, більш високі вимоги. Ринкові відносини потребують від кожної людини креативного мислення, уміння аналізувати та розв'язувати нестандартні проблеми.
Потреби життя, шкільна практика спонукали мене до використання діяльнісної технології в рамках науково-педагогічного проекту «Росток». Згідно із Законом України «Про освіту», Національною доктриною розвитку освіти України ХХІ ст., Концепцією загальної середньої освіти повинен бути здійснений кардинальний перехід від традиційного інформаційно-пояснювального навчання, зорієнтованого на передачу готових знань до особистісно-розвивального, що передбачає не тільки засвоєння учнями знань, але й формування у них життєвих компетентностей, їх творчий розвиток.
На мою думку, формування творчої компетентності учнів на уроках математики є досить актуальною. Саме під час навчання математики закладаються основи для того, щоб учень у майбутньому став справді активним, самостійним і відповідальним. Можливості формування творчої компетентності у процесі вивчення математики створюються самим змістом і логікою навчального предмета, але, звичайно, цього недостатньо. Ефективність процесу залежить не лише від змісту навчального матеріалу, але й від тих сучасних інноваційних технологій, методів, форм і засобів навчання, які відкривають широкий простір для творчого пошуку вчителя.
На уроці застосовуються мультимедійні технології. Особливості оперувати знаннями на різних етапах процесу навчання суттєво впливають на розвиток творчої компетентності учнів. Використовуються різні форми подачі та запису матеріалу. Активізується пізнавальна діяльність шляхом створення проблемної ситуації, підведенням учнів до самостійних узагальнень, висновків. Для оптимальної організації розумової діяльності поєднуються індивідуальні форми роботи з колективними, які обов'язково диференціюються за результатами.
Актуальність робити полягає в потребі розвивати творчу компетентність, самостійну пізнавальну діяльність, забезпечувати співпрацю між учнями і вчителем за допомогою проведення нестандартних уроків з використанням інноваційних технологій.
Інноваційність роботи полягає в застосуванні методів, прийомів, технологій на уроці, які сприяють творчому розвитку особистості.
Висновки
Для успішного формування у школярів творчої компетентності слід надавати їм максимум можливостей для випробування себе у творчості.
Розумію, що не кожен учень буде в майбутньому математиком, але сподіваюсь, що мої учні виростуть людьми мислячими, всебічно розвиненими, творчими, справжніми професіоналами своєї справи.
Конспект уроку з математики, 6 клас
Тема. «Координатна площина .Графіки залежностей.»
Мета уроку. Навчальна. Сприяти:
- узагальненню знань учнів по темі «Координатна площина»;
- формуванню практичних умінь та навичок будувати точки за заданими координатами та знаходити координати точок на координатній площині;
Розвиваюча. Сприяти:
- розвитку в учнів уміння працювати в групі та індивідуально;
- розвитку інтересу до математики;
- розвитку творчості учнів;
- показати місце і значення координат в житті людини, оточуючому світі.
Виховна. Сприяти:
-
розвитку самостійності, самоконтролю, спостережливості;
-
вихованню скромності, самокритичності, дисциплінованості, уміння допомагати товаришам.
Тип уроку. Урок рефлексії.
Обладнання: 1) підручники, зошити, креслярські приладдя; 2) демонстраційні креслярські приладдя для роботи біля дошки; 3) картки з індивідуальними завданнями; 5) ноутбук;6) телевізор; 7) роздаткові матеріали для практичних робіт,
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності. Скажіть, яку тему ми вивчили на минулому уроці? (Координатна площина). Тобто з основними поняттями координатної площини ми вже познайомилися. Як ви думаєте чим ми займемося сьогодні?(Закріпимо знання, будемо вчитися застосовувати їх).
Мозковий штурм.
-Яка залежність наз. функціональною?
-Яку будову має система координат?
-Скільки чисел визначає положення тч. на координатній площині?
-Як знайти координати тч. на координатній площині?
-Як записати?
-Як побудувати?
Сьогодні кожен з вас повинен сам розібратися як засвоїв побудову графіків в координатній площині.
IІ. Актуалізація знань і фіксація утруднень у діяльності.
Діти, памятайте, що успішним є не той, хто знає, а той, хто вміє застосовувати свої знання.
-
Робота з планшетами
Презентація (Слайди 1,2,3)
-
1) Визначити в якій чверті розміщені точки: А(3;5); В(-4;6); С(-2;2); Д(4;-5);
-
Е(-1;-1); М(-9;9); Р(1;100) ;М(-10;10). Зробіть висновок.
-
2)Які точки лежать на осі Ох, а які на осі Оу?
-
А(7;0), В(0;8), С(0;-8); Д(-9;0); К(7;-7); Е(-1;0); Зробіть висновок.
-
3) Відомо, що у=2х. Знайди у, якщо х=0;1;2;2,5;3,2;5,1;100. Як змінюється значення х; у? Як називається така залежність?
-
Внесіть в листок самооцінювання результати перевірки.
ІІІ. Локалізація індивідуальних утруднень.
Скористайтеся еталонами для виконання завдань.
Візьміть листочок №1.
В одній системі координат побудуйте графіки функцій:
1 варіант: у=х; у=х+3
2 варіант: у=х; у=х-3
-Що є графіком даної залежності?
-Скільки точок треба взяти для побудови прямої?
-З чого ви будете починати?
(Самостійна робота з подальшою перевіркою та самооцінюванням)
-Як розміщені прямі в системі координат?
-Як проходить пряма у=х ?
-У кого виникли труднощі?
ІV.Корекція виявлених утруднень.
-Робота на дошці:
- Побудуйте трикутник АВС, якщо А(-1;2), В(4;4); С(6;-1).
-Знайдіть координати точок перетину сторін з осями координат. У кого виникли утруднення? Проаналізуйте кроки виконаної роботи.
V.Самостійна робота з самоперевіркою.
-Візьміть листочок №2.
Самостійно побудуйте трикутник АВС, якщо А(4;-2), В(-6;-1); С(3;2). Знайдіть координати точок перетину сторін з осями координат.
-Обєднайтеся в пари і обговоріть допущені помилки. Внесіть в листки самооцінювання результати.
-Як побудувати графіки залежностей: у=х ; у=х+1; у=х-3
Побудова на дошці.
-Візьміть листочок №3.
-Побудуйте в одній системі координат графіки залежностей:
У=х; у=х-4; у=х+2
Перевірка самостійної роботи і її аналіз (Слайд 6,7)
VІ.Включення в систему знань і повторення.
- Складіть алгоритм побудови графіків залежностей.
-Знайти координати точки перетину графіків функцій у=-7х+49 і у=23х-11 (біля дошки). Висновок.
VІІ. Рефлексія діяльності.
- Яку мету ми ставили на початку уроку?
- Чи досягли ви мети?
-В чому було утруднення?
* У чому полягає важливість цього матеріалу?
* Який результат отримали в кінці уроку?
* Оцінювання роботи учнів на уроці
Учням роздаються листи із спрощеним зображенням людини, у якої не намальоване обличчя. Діти самі його малюють, зображуючи ті емоції, що властиві їм зараз.
Чи сподобався тобі урок?
Чи залишилися у тебе питання?
Чи задоволений ти своєю роботою?
VІІІ. Домашнє завдання.
-
Побудувати свій малюнок і записати координати точок його побудови.
-
Побудувати за даними координатами фігуру тварини або пташки на міліметровому папері (індивідуальні завдання)
Додаток (декілька прикладів)
Картка №1 (тигр)
(-15; -4) (-15;-3) (-14;-4) (-13;-4) (-10;2) (-1;2) (1;3) (4;3) (6;5) (7;5) (7;4) (8;3) (8;2) (8,5;1) (6,5;0) (5,5;0,5) (5;0) (9;-7) (10;-7) (10;-8) (8;-8) (3;-3) (1;-4) (-4;-4)
(-6;-3) (-7;-5) (-8;-6) (-8;-7) (-7;-7) (-7;-8) (-9;-8) (-10;-6) (-10;-2) (-13;-5) (-14;-5) (-15;-4)
Картка №2 (страус)
(-9;4) (-7;2) (-3;3) (2;3) (7;1) (3;10) (4;11) (6;11) (9;10) (7;9) (6;9) (6;8) (8;3)
(8;-2) (3;-4) (4;-9) (7;-12) (8;-12) (8;-13) (7;-13) (3;-9) (1;-5) (-3;-5) (-7;-7)(-9;-12) (-11;-13) (-11;-12) (-10;-12) (-9;-7) (-6;-4) (-8;-3) (-9;-1) (-7;-2) (-9;0) (-9;4)
Картка №3 (динозавр)
(-4;6) (-6;8) (-5;14) (-1;15) (3;14) (5;11) (2;7) (8;8) (10;5) (12;5) (10;3) (7;6) (3;4) (7;2) (7;-2) (8;-3) (5;-3) (5;1) (1;3) (1;-1) (-1;-3) (-1;-4) (-3;-4) (-1;-1) (-2;3)(-6;-1)
(-5;-4) (-7;-5) (-7;-4) (-8;-1) (-5;3) (-9;1) (-11;1) (-9;2) (-6;5) (-4;6)
Картка №4 (слон)
(-6;-1) (-5;-4) (-2;-6) (-1;-4) (0;-5) (1;-5) (3;-7) (2;-8) (0;-8) (0;-9) (3;-9) (4;-8)
(4;-4) (5;-6) (8;-4) (8;0) (6;2) (4;1) (0;1) (-2;2) (-6;-1) (-10;-2) (-13;-4) (-14;-7)
(-16;-9) (-13;-7) (-12;-10) (-13;-14) (-10;-14) (-10;-13) (-9;-13) (-10;-9) (-5;-9)
(-5;-15) (-2;-15) (-2;-10) (-1;-10) (-1;-11) (-2;-13) (0;-15) (2;-11) (2;-9)
Картка № 5 (верблюд)
(-3;7) (-4;8) (-3;9) (-1;10) (1;9) (1;8) (2;7) (2;4) (3;3) (5;7) (6;4) (7;6) (8;7) (9;5)
(10;0) (9;1) (9;-3) (10;-4) (10;-7) (8;-7) (9;-6) (8;-4) (7;-3) (7;-2) (4;-1) (3;-2)
(2;-4) (2;-7) (0;-7) (1;-6) (0;-4) (0;-3) (-1;0) (-2;2) (-1;7) (-3;7)