- Учителю
- Разработка урока геометрии ' Равнобедренный треугольник'
Разработка урока геометрии ' Равнобедренный треугольник'
Урок №
Тема уроку Рівнобедрений трикутник
Мета уроку: домогтися свідомого розуміння учнями
-
означення рівнобедреного трикутника, назви його елементів;
-
означення рівностороннього трикутника та того факту , що рівносторонній трикутник можна вважати рівнобедреним;
-
теореми що виражає властивість кутів при основі рівнобедреного трикутника, властивість бісектриси проведеної до основи .
сформувати первинні вміння :
-
використовувати означення, розпізнавати на рисунку або за умовою рівнобедрений трикутник та назви його елементів;
-
відтворювати теорему про властивість кутів при основі рівнобедреного трикутника, властивість бісектриси проведеної до основи та використовувати при розв'язуванні задач.
Розвивати логічне, раціональне і критичне мислення, сприяти розвитку « ситуації успіху», формувати вміння співпраці.
Виховувати працьовитість, об'єктивність в оцінюванні результатів власної й колективної праці.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Наочність та обладнання: Таблиці «Рівнобедрений трикутник», «Медіана, висота, бісектриса трикутника», слайди з теми, опорні конспекти, картки для усного рахунку.
Хід уроку.
І.Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Для роботи на уроці клас об' єднати у дві групи (за різними навчальними досягненнями).
Усні вправи.
-
Дайте означення трикутника.
-
Які трикутники називаються рівними?
-
Якщо К М Р = ДСВ , що це означає?
-
Сформулюйте І і ІІ ознаки рівності трикутників.
-
Як класифікуються трикутники за кутами, сторонами?
Чи рівні трикутники? (якщо так, то за якою ознакою) .
І гр. ІІ гр.
А В С Д
К О Р Н М Х Q А
А В С Д
М Р О Е
Кожна група отримує завдання «Розв'яжи кросворд»(за результатами кросворда оголошується тема уроку).
Який трикутник зайвий і чому?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
(Мета та завдання уроку.)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-
Означення рівнобедреного трикутника.
Учням пропонується кілька видів трикутників, серед яких є рівнобедрений. Треба дати відповідь на запитання « Який з трикутників ви б назвали рівнобедреним?»
А ВС - основа(а) , Р = а + 2в
АВ, АС - бічні(в)
бічна бічна
В С
Основа
-
Означення рівностороннього трикутника.
Рівносторонній трикутник є окремим видом рівнобедреного трикутника.
К
КМ=КР=МР (а) , Р= 3а
М Р
Ознака рівнобедреного трикутника.
Теорема . У рівнобедреного трикутника кути при основі рівні, а бісектриса проведена до основи є медіаною і висотою.
В Дано : АВС , АВ=ВС, ВК- бісектриса
Довести:1.< А = <С , 2. АК=КС, 3. ВК ḻ АС.
Доведення.
С
Розглянемо АВК і СВК : < 1 = < 2, так як ВК - бісектриса, АВ = ВС (за умовою), ВК спільна . Значить АВК = СВК (за І ознакою рівності трикутників ). Відповідні кути і сторони рівні: < А = < С, АК=КС значить ВК - медіана, <������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������
������������������������������������������������������������������
������������������������������������
���������������������
���������������������������������
���������������������������������������������
������
����
< К = 40 , ДР = РК
АМ=ВМ
К А В
А №2.
Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 2,6 м. Знайти сторони трикутника , якщо його основа більша за бічну сторону на 0,2 м.
VІ. Підсумок уроку.
Яке число можна поставити замість зірочки , щоб АВС був рівнобедрений : а). з основою АВ, б). з основою АС. Для кожного випадку назвіть рівні кути.(а - І гр., б - ІІ гр.).
В
4 *
А 5 С
VІІ. Домашнє завдання
Прочитати, вивчити означення, довести теорему §13 , розв'язати задачі №389 , №394 , №404(а)
Рівнобедрений трикутник
Ознака Означення
Якщо в АВС АВС - рівнобедрений АВС- рівносторонній
< А= <��������������
���������������
���������������
�����������
�������
������������������
���������������������������������������������
����������