- Учителю
- Конспект урока з математики Відсоткові розрахунки (6 клас)
Конспект урока з математики Відсоткові розрахунки (6 клас)
Відкритий урок 6-А клас 01. 12. 2015 учитель Касаткіна О. А.
Урок - форум «Ми обираємо здоров'я»
Тема: Відсоткові розрахунки
Мета:
-
Формувати вміння розв'язувати текстові задачі за допомогою пропорції, виконувати відсоткові розрахунки .
-
Формувати дослідницькі компетенції учнів. Розвивати логічне та абстрактне мислення, пам'ять, техніку усного рахунку, творчі здібності, розширювати кругозір учнів.
-
Виховувати старанність, математичну культуру письма та мовлення, самостійність, відповідальність, взаємодопомогу, інтерес до математики.
Тип: комбінований
Обладнання та наочність: комп'ютер, телевізор, презентація, таблиця, роздаткові картки, виставка постерів «За з
Хід уроку:
І. Організаційний момент. (2/)
(слайд 2-4)
Сьгодні ми проводимо Урок - форум «Ми обираємо здоров'я». Діти, а як ви розумієте, що таке «Здоровий спосіб життя?» (учні дають відповіді). Ми спробуємо, спираючись на математичні факти, переконатись самим і переконати оточуючих, необхідно дотримуватися рекомендацій щодо здорового способу життя.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (1/)
У вас на партах лежать бланки самооцінки на уроці. Покладіть їх перед собою.
Вранці напередодні уроку консультанти перевірили домашнє завдання у кожного. Порахуйте кількість правильних завдань і поставте собі по 1 балу за кожну вірну вправу. (всього 3 бали)
Ви будете продовжувати заповнювати ці таблиці протягом уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. (слайд 5-11) (7/)
Використовуючи «облако тегов» виберіть ключові поняття сьогоднішнього уроку.В цей час біля дошки
працюють 3 учні групи В над розв'язуванням задачі №1 + по картках над цією ж задачею 3 учні групи В (експерти)
Задача №1
Розв'язання:
а) 119 : 3400 ∙ 100% = 3,5% мак.
Б) 255 : 3400 ∙ 100% = 7,5% родзинки.
в) (119 + 255) : 3400 ∙ 100% = 11% мак і родзинки.
ІІ спосіб
1) 3400 г - 100% 2) 3400 г - 100% 3)3400 г - 100%
119 г - х% 255 г - у % (119+255) г-z%
x= у = z =
х=3,5% у =7,5% z =
z =
а) Дайте означення:
-
Відношення
-
Дробу
-
Відсотка
-
Пропорції
-
На що вказує знаменник будь-якого дробу?
б) Тест із самоперевіркою
Здійснюємо самоконтроль ( кожне завдання по 0,5 бали)
ІV.Розв'язування типових вправ (слайд 13-18) (25/)
Учні об'єднуються у групи: медики, дієтологи, технологи, психологи, економісти та одержують завдання. Після розв'язування задач лідери груп доповідають про результати роботи біля дошки. ( На групову роботу із задачею відводиться 4/, після чого група здійснює обмін задачами із групою - партнером). На групову роботу відведено 8/ , після чого розпочинаються громадські слухання на форумі.
Задача №2 («Медики»)
Серед дітей, батьки яких відмовляються від щеплення лише 15% не хворіють на інфекційні захворювання. Визначте, скільки дітей можуть захворіти, якщо в школі відмовились від профілактики 56 батьків.
56 р - 100%
Х р - (100 - 15)%
Х=
Х= 42
Можуть захворіти 42 учня
ІІІ. Фізкультхвилинка: на 22/ уроку проводить лідер штабу «Олімп» (2/)
Задача №3 («Дієтологи»)
Чебурашка з'їв апельсин вагою125г. Організмом засвоюється всього 20% корисних речовин. Визначте, скільки корисних речовин засвоїть організм Чебурашки. Скільки відсотків корисних речовин не буде засвоєно?
1) 125 г - 100%
Х г - 20%
Х=
Х=25
25г корисних речовин буде засвоєно
-
</ 125-25=100 (г) залишається не засвоєно
Задача №4 («Технологи»)
Один льодяник «Чупа Чупс» містить 5мг лимонної кислоти . Скільки такої харчової добавки прийме Петрик П'яточкін за один день, якщо з'їсть 15 льодяників, і від кожного з них в його нирки попаде 20 % лимонної кислоти?
-
5 мг - 100%
Х мг - 20%
Х=1
2)1*15=15(мг) попаде в організм людини
Задача №5 («Психологи»)
Якщо робітник виготовляє 800 деталей, перебуваючи у нервовому стані, в нього буде 4% бракованих деталей. Скільки він зробить бракованих деталей, якщо його планове завдання на день буде більше в 1,5 разів?
-
800*1,5=1200 деталей за планом
-
800 дет - 4% брак
-
1200 дет - х% брак
Х=
Х=6%
6% бракованих деталей
-
1200 дет - 100%
у дет - 6%
у =
у =72
72 бракованих деталі зробить робітник
Задача №6 («Економісти»)
Відомо, що в середньому 80% людей свою відпустку планують провести не вдома. Знайдіть кількість учнів школи, які збираються на відпочинок влітку, якщо в школі 900 учнів.
900 чол - 100%
Х чол - 80%
Х=
Х=720
720 учнів збираються на літній відпочинок.
Додатково: Задача № 7:
V. Підведення підсумків
оцінка
1
Домашнє завдання
2
Тест / індивідуальна робота
3
Робота в групі
4
доповнення
Всього:
Мої пропозиції до уроку
Виставлення оцінок.
V. Домашнє завдання:
Виставка учнівських постерів та виступ «Єкобригади»
Здоров'я
Здоров'я - розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров'я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість - дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона - здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!
6