- Учителю
- 'Признаки параллельности прямых' 7 класс геометрия разработка урока с презентацией
'Признаки параллельности прямых' 7 класс геометрия разработка урока с презентацией
Тема. Ознаки паралельності прямих
Мета: закріпити знання учнів про ознаки паралельності двох прямих (за кутами, що утворилися при перетині даних прямих січною).
Сформувати вміння: визначати вид двох кутів, що утворилися при перетині двох прямих січною; за певним співвідношенням цих кутів робити висновок щодо паралельності прямих; для встановлення співвідношення кутів використовувати знання про властивості кутів (вертикальних, суміжних). Розвивати компетентність самоосвіти та саморозвитку, соціальну та комунікативну компетентність. Виховувати повагу до оточуючих, акуратність, спостережливість, увагу. Розвивати логічне мислення, математичне мовлення.
Тип уроку: закріплення нових знань.
Наочність і обладнання: комп'ютер, проектор, креслярські прилади.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Доброго ранку! Готові до уроку? (наявність зошита, підручника, креслярських приладів, ручки, щоденника). Усміхніться один одному. Налаштуйтесь на роботу. Починаємо.
II. Перевірка домашнього завдання
Вивчення учнями теоретичного матеріалу та первинні вміння його застосування перевіряємо під час виконання математичного диктанту.( слайд №2 - №7) під час виконання диктанту вчитель продивляється наявність письмового домашнього завдання.
Математичний диктант із самоперевіркою.
-
Визначити вид кутів, що утворилися при перетині двох прямих січною за малюнком:
Внутрішні односторонні (Ð 4 і Ð 7; Ð 1 і Ð 6), внутрішні різносторонні (Ð 1 і Ð 7; Ð 4 і Ð 6), відповідні (Ð 2 і Ð 6; Ð 1 і Ð 5; Ð 3 і Ð 7; Ð 4 і Ð 8). (1б.)
-
Виберіть правильне твердження (2б.)
-
Ð1 і Ð3 вертикальні так
-
Ð5 і Ð1 внутрішні односторонні ні
-
Ð7 і Ð6 відповідні так
-
Ð5 і Ð3 внутрішні різносторонні так
-
Ð2 і Ð4 суміжні так
-
Ð7 і Ð1 внутрішні різносторонні ні
-
Ð3 і Ð7 внутрішні односторонні так
-
Визначити, чи паралельні прямі а і в?
(1.так (0,5б.), 2.ні (1б.), 3.так (2б.), 4.ні (0,5б.) )
Молодці, добре попрацювали. Правильність виконаних завдань учні перевіряють самостійно звіряючись зі слайдами.(Якщо виникають питання обговорюють їх разом).
Зароблені бали виставляються на полях зошита.
Фізхвилинка ( гімнастика для очей) ( слайд №8)
III. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети
й завдань уроку.
Виконавши попередні завдання ви показали готовність використовувати знання для розв'язання задач. Сьогодні ми з вами продовжимо використовувати ознаки паралельності прямих до розв'язання задач. Навчимось доводити паралельність прямих. У кінці уроку ви усі отримаєте, я сподіваюсь, гарні оцінки.
IV. Актуалізація опорних знань
Сформулюйте ознаки паралельності прямих. (кожна теорема 0,5б.)
(Теорема. Дві прямі паралельні, якщо вони з січною утворюють рівні внутрішні різносторонні кути.
Теорема. Дві прямі паралельні, якщо при перетині з січною вони утворюють внутрішні односторонні кути, сума яких дорівнює 1800.
Теорема. Дві прямі паралельні, якщо при перетині з січною вони утворюють рівні відповідні кути.)
Виконання усних вправ
-
Чи паралельні прямі а і в? Поясніть відповідь. ( по 1б.)
( слайд № 9 - 12)
а) б)
в) г)
Фізхвилинка із музикальним супроводом. ( слайд №13)
V. Засвоєння вмінь.
Розв'язання задач.( слайд № 14 - 16) Учні розв'язують задачі біля дошки, сильні самостійно на місцях.
-
Пряма а паралельна прямій в. Кут 2 на 240 менше кута 1. Знайти ці кути. ( 2б.)
-
Знайти кути 1, 2, 3. (2б.)
-
Ð1 =Ð2 =Ð3. Доведіть, що а || в, с || d. (3б.)
-
Ð 1 = 830, Ð2 більше Ð1 на 140. Доведіть, що АВ || MN. (3б.)
VI. Підсумки уроку
Визначте за якою умовою прямі а і в паралельні?
Якщо умова записана правильно підніміть руку, а якщо ні не підіймайте. (всі правильні відповіді 1б., 4 правильних 0,5б.)
-
Ð3 = Ð6 так
-
Ð6 = Ð 7 ні
-
Ð4 = Ð8 так
-
Ð3 + Ð5 = 1800 так
-
Ð7 + Ð8 = 1800 ні
-
Ð 1 = Ð 8 так
Підніміть руку ті, кому на уроці було цікаво і усе зрозуміло. А тепер ті, у кого виникли питання, будь ласка задайте їх. (Якщо питання є вони обговорюються.) Молодці, ви сьогодні добре попрацювали. Порахуйте свою оцінку за урок ( склавши бали записані на полях зошита) і виставте її у щоденник.
VII. Домашнє завдання
Повторити ознаки паралельності прямих.
Скласти алгоритм доведення паралельності двох прямих.(4б.)
Розв'язати задачу.
1. За рисунком 8 визначте, чи паралельні прямі a і b, якщо:
а) втричі більший, ніж (3б.)
б) (5б.)
Подивіться на картинку та уявіть себе у лісі де пахне хвоєю, листям та співають пташки. Відпочивайте. Дякую за урок!