- Учителю
- Урок на тему 'Жай болшектер'
Урок на тему 'Жай болшектер'
Сыныбы: 6
Пәні: математика
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың жай бөлшектерге амалдар қолдану тақырыбы бойынша алған білімдерін тиянақтау.
Сабақтың міндеті:
-
Білімділік: Жай бөлшектерді қосу, азайту, көбейту, бөлу тақырыптары бойынша алған білімдерін бекіту.
-
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу.
-
Дамытушылық: Логикалық ойлау, есте сақтау, зейін қою қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың типі: білімді тиянақтау
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, формулалар, смайликтер, суреттер, кеспе қағаздар.
Сабақ деңгейлеп - саралап оқыту технологиясымен құрылған.
Сабақтың құрылымы:
1. Ұйымдастыру.
2. Танымдық деңгей (ауызша сұрақтар);
3. Алгоритмдік деңгей (математикалық диктант);
4. Эвристикалық деңгей (деңгейлік тапсырмалар);
5. Шығармашылық деңгей (білім аукционы);
6. Сабақты қортындылау, оқушыларды бағалау, үйге тапсырма беру.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру:
-
Оқушылармен амандасу;
-
Оқушылардың сабаққа қатысымын, дайындығын тексеру;
-
Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
-
Оқушыларды екі топқа бөлу.
ІІ. Танымдық деңгей:
Оқушыларға сұрақтар қою.
І-топ.
1.Бұрыс бөлшек дегеніміз алымы бөлімінен үлкен сан( иә)
2.Аралас сан дегеніміз бүтін бөліктен және бұрыс бөлшектен тұратын сан(жоқ)
3. ортақ бөлімі 28 (иә)
4. 1-ге тең(иә)
5. 4 ке тең (жоқ 1)
6. 4- ке тең (иә)
ІІ-топ.
1.Аликвоттық бөлшек - алымы 1 - ге тең дұрыс бөлшек (иә)
2. Аралас сан дегеніміз бүтін бөліктен және бөлшек бөліктен тұратын сан(иә)
3. - дің ортақ бөлімі 4 (иә)
4. 1-ге тең (жоқ)
5. тең(жоқ 2)
6. -ге тең (иә)
ІІІ. Алгоритмдік деңгей:
Математикалық диктант
ІV. Эвристикалық деңгей:
Деңгейлік тапсырмалар.
І. 3 (№865) (№865)
ІІ. (№866) (№866) (№866)
ІІІ. (№873) (№873)
(№873)
V. Шығармашылық деңгей:
Білім аукционы
Көрмедегі қолдан жасалған 128 бұйымның саздан жасалған, қалғандары ағаштан жасалған. Көрмедегі бұйымжардың нешеуі ағаштан жасалған?
128(саздан) 128-9632(ағаш)
Сабақты қортындылау, оқушыларды бағалау.
Үйге тапсырма беру
№874