- Учителю
- Урок алгебри у 7 класі ' Банківська справа'
Урок алгебри у 7 класі ' Банківська справа'
Урок узагальнення та систематизації знань, умінь,
навичок з теми «Застосування різних способів до розкладання многочленів на множники»
(урок-гра «Банківська справа», алгебра 7 клас)
Доброго дня Вам!
В добрий час!
Всіх я рада бачить Вас!
Узагальнення - один із найважливіших факторів розвитку математики
У.Сойєр
(математик, автор книги «Прелюдія до математики»)
З даного епіграфа до уроку, я думаю, що Ви зрозуміли, чим ми сьогодні будемо займатися.
Мета:
-
узагальнити й систематизувати знання, вміння і навички учнів;
-
розвивати пізнавальну активність, логічне мислення, увагу;
-
виховувати культуру математичного мовлення, упевненість у своїх силах, бажання здобувати знання;
-
формувати різні групи компетенцій:
-
соціальні - готовність до самостійного пошуку розв'язання проблеми, вміння спілкуватись;
-
полікультурні - вміння застосовувати здобуті знання на практиці опановувати засади культурного спілкування в ході обговорення питань заняття; розвивати вміння робити висновки;
-
інформаційні - вміння знаходити додаткову інформацію з історії розвитку математики та використовувати її для розширення кругозору;
-
самоосвітні - вміння працювати з книгою, мати бажання до навчання; розвивати пам'ять, увагу, творчий підхід до розв'язання проблем.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності учнів
Сьогодні ми проведемо не звичайний урок, а урок - гру «Банківська
справа». Я відкриваю новий банк. Ви знаєте що таке банк? Так, це заклад для збирання, зберігання, накопичення певних засобів.
Існують ощадні, комерційні банки (міні-презентація про банк, презентує учениця класу ).
Існують також банки ідей і пропозицій, банки даних на учнів, банк обдарований учнів класу, школи та інші.
Я запроваджую банк великих перемог, оригінальних розв'язань, рішень та пропозицій.
Але щоб користуватися послугами мого банку треба отримати пропуск до нього. А пропуск одержать ті учні, які справилися з домашнім завданням і добросовісно підготувалися до заняття.
ІІ. Перевірка домашнього завдання:
Скласти з розв'язків сонечко, на промінцях якого відповіді до вправ домашнього завдання .
Нехай на Вашому життєвому шляху Вас завжди зігріває тепле сонечко, панує тепло у Ваших відносинах (побажання від вчителя).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
-
Що таке многочлен?
-
Який вираз називають одночленом?
-
Наведіть приклади двочлена, тричлена, чотиричлена.
-
Які способи розкладання на множники многочлена ви знаєте? ( вправа «асоціативний кущ»)
Спосіб групування
Винесення спільного множника за дужки
Способи розкладання многочлена на множники
За допомогою формул скороченого множення
Квадрат двочлена
(а+b)2=a2+2ab+b2
(а-b)2=a2-2ab+b2
Різниця квадратів
a2-b2=(a-b)(a+b)
Сума або різниця кубів:
a3-b3=(a-b)( a2+ab+b2)
a3+b3=(a+b)( a2-ab+b2)
IV. Розв'язування вправ. Застосування знань в нестандартних ситуаціях.
Кожному банку потрібний директор. Він повинен багато знати, швидко рахувати, вміти знаходити правильний спосіб розв'язання. Я оголошую конкурс на посаду директора банку. Хто швидше виконає завдання, той переможе в цьому конкурсі і займе посаду директора банку
-
Встановити відповідність
-
3a2-3b2 ; А. -(а-b)2 ;
-
a2-4ab+4b2 ; Б. (а-2b)2 ;
-
- a2+2ab-b2 ; В. (a+2b)( a2-2ab+4b2);
-
3a2-6ab+3b2 ; Г. 3(a-b)2 ;
-
a3+8b3 . Д. 3(а-b)(a+b) ;
Давайте оберемо заступника директора банку.
-
Швидке обчислення ( двоє учнів розв'язують за дошкою завдання, решта самостійно)
а) 672 - 332 ;
б) 752+2*75*25+252.
Кожному банку потрібний менеджер, який слідкував би, щоб у роботі банку не було порушень. При необхідності менеджер упереджує помилки допущені працівниками, чи клієнтами банку.
-
Знайди помилку (с/о)
а) (х-7)2=х2-14х+40;
б) 16m3-125n3= (4m+5n)(16m-20mn+25n2).
Для того, щоб не виходили з ладу комп'ютери, банку потрібні інженери з обслуговування обладнання.
4. Розв'язати рівняння ( робота в парах):
1) (x-8)2 = x2-16;
2)(x+7)(x-3)-x2 = 3979;
3) 4y2-(2y+5)2=-385;
4) (a+5)(a-1)-a2+4a=315.
Залишилося обрати штат, а саме: фінансиста, касира, оператора та контролера. Оголошується наступне завдання.
5.Скласти вислів:
№1. 2ах2-2ау2 а)2а(х2-ау2) б) 2а(х-у)(х+у) в) 2а(ах2-у2)
небо життя земля
№2. 9ах3 + 9ау3 а) 9а(х3 + у3) б) 9а(х3 + ау3) в) 9а(х+у)(х2 -ху+у2)
це земля це казка це море
№3. 4х2 + 24х+36 а) 4(х+3)(х+3) б) 4(х+3)(х-3) в)4(х2+3)
плисти бігти йти
№4. а2 - в2+2а+2в а) (а2-в2+2)(а+в) б) (а-в)(а+в-2) в) (а+в)(а-в+2)
мрієш думаєш бажаєш
№5. 4в3-в а)в(2в+1)(2в-1) б)в(4в+1)(4в-1) в) (4в3-1)(4в3+1)
будуй літай пиши
№6. 16х3-2 а)(16х-1)(16х2+2х+1) б)2(2х-1)(4х2+2х+1) в) 2(4х-1)(16х2+4х+1)
літак човен автомобіль
№7. х2+2х+1-а2 а) (х+1-а)(х+1+а) б) (х+1+а)(х2 +1+а) в) ((х+1)2 -а)(х+1+а)
№8. х4-81 а)(х2-81)(х2+81) б) (х-3)(х+3)(х2+9) в) (х-81) (х-81)
із добрих із веселих із щасливих
доріг справ чисел
«ЖИТТЯ - ЦЕ МОРЕ, ПЛИСТИ БАЖАЄШ, БУДУЙ ЧОВЕН ІЗ ДОБРИХ СПРАВ»
Банк відкрито і я вдячна вам, що ви допомогли мені в цьому. Запрошую вас всіх бути клієнтами нашого банку.
Підсумок заняття.
Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»
-
«Під час проведення заняття мені сподобалося…»
-
«Найбільш важким для мене було…»
Домашнє завдання.
№ 1088(І ст.), № 1070(а,в); № 1071(б,д).
Оцінювання
Рефлексія.
На якій сходинці ви зараз знаходитеся?
Я зможу
Я вмію
Я знаю
Чи вдалося відчути себе успішним на уроці?