- Учителю
- Колективна творча справа на тему 'Осінь чарівниця!' (5 Клас)
Колективна творча справа на тему 'Осінь чарівниця!' (5 Клас)
Відділ освіти Краснолиманської міської ради
Краснолиманський навчально-виховний комплекс
«гімназія - загальноосвітня школа I ступеня»
Матеріали
на конкурс
«Класний керівник року»
Тиха Інна Володимирівна,
учитель математики,
класний вихователь,
II кваліфікаційна категорія
Красний Лиман, 2013
Відділ освіти Краснолиманської міської ради
Краснолиманський навчально-виховний комплекс
«гімназія - загальноосвітня школа I ступеня»
Колективна творча справа
«Осінь - чарівниця!»
(вікова категорія аудиторії - 5 клас)
Тиха Інна Володимирівна,
учитель математики,
класний вихователь,
II кваліфікаційна категорія
Вікова категорія цільової аудиторії - 5 клас
Назва заходу. КТС «Осінь - чарівниця!»
Мета:
-
розвиток комунікативних навичок та навичок співпраці, творчих здібностей, мислення, уяви, пам'яті та зв'язного мовлення учнів;
-
формування полікультурної та соціокультурної компетентності, естетичне та етичне виховання учнів;
-
організація взаємодії з батьками та громадськістю;
-
виховання дружного та творчого колективу.
Завдання:
-
відпрацювання вмінь та навичок складати текст колективного виступу;
-
презентувати колективну роботу;
-
брати участь у вікторинах та конкурсах;
-
виступати публічно.
Опис ідеї заходу
-
Підготовчий етап
Класний колектив поділяється на творчі групи. Кожна обирає капітана, який буде керувати та націлювати команду на виконання поставлених цілей, учням пропонується обрати назву команди, пов'язану з порою року - осінь. Учні також готують домашні конкурси «Прийшла осінь золота…», «Осінній зорепад», «Театральна студія « Листопад»».
Завдання для останніх конкурсів готує вчитель.
-
Оформлення класу та обладнання
-
на дошці: назва КТС, план КТС, малюнки та плакати учнів;
-
обладнання для конкурсів: ноутбук, бланки протоколів для журі, картки з завданнями для конкурсів, фонограми пісень;
-
столи команд: кожна команда оформляє свій стіл згідно з назвою команди, який представляє на КТС, природний матеріал, одяг відповідний осінній тематиці.
-
ЗМІСТ КТС
-
Організаційний момент.
Вітання, представлення учасників, журі, гостей, запрошення до співпраці.
Мотивація
Звучить пісня
Осінь
Осінь сонячна блукала,
Тихий дощик розсипала,
Білим птахом відлітала
В синю вись.
Світ туманами стелила,
Землю листям золотила,
Небо зорями розшила -
Подивись!
Приспів:
Побачиш ти фіолетові зорі
В небесах,
Злетиш аж до самого неба,
Наче птах!
Дивись, в небі синьому
Крил не опали,
Колись полетиш зорепадом
До землі!
Осінь, стомлена безсонням,
Сонце гріє на долонях,
Засинає синій вечір
На плечі.
Буде тиша, буде спокій,
Стане вітер кароокий,
Помандрує журавлями
В далечінь!
Приспів. (2)
Дивись! Дивись! Дивись!
Дивись, в небі синьому
Крил не опали,
Колись полетиш зорепадом
До землі!
Під пісню заходять команди, демонструють осіннє вбрання, сідають на свої місця.
-
Повідомлення мети та завдань
Учитель пропонує учням зібрати пазли осіннього пейзажу. Учні виконують завдання та озвучують завдання КТС та план його проведення:
-
«Прийшла осінь золота…» ( Представлення команд)
-
Відгадай загадку (Розминка)
-
«Чарівний кошик» (Конкурс для батьків)
-
«Осінній пазл» (Конкурс капітанів)
-
«Осінній зорепад» (Домашнє завдання)
-
Композиція - дари осені ( Творчий конкурс)
-
«Намалюю осінь золотаву!» (Конкурс з участю батьків)
-
Театральна студія «Листопад» (Домашнє завдання)
-
Основна частина КТС
1 конкурс
«Прийшла осінь золота…» ( Представлення команд)
Учні представляють свою команду (назва, девіз, можливо використання віршів про осінь), вітають інші команди.
2 конкурс
Відгадай загадку (Розминка)
Всі діти полюбляють розгадувати загадки. Загадка - це цікаве питання, в якому один предмет зображується за допомогою іншого, що має з ним хоч би приблизну схожість. В давнину загадка - засіб випробування мудрості, тепер - народна забава. Основне призначення загадки в тому, що вона розвиває в людині догадливість, кмітливість.
Кожна команда отримує листочок з загадками, на виконання завдання відводиться деякий час. Перемагає та команда, яка розгадає найбільше загадок.
3 конкурс
«Чарівний кошик» (Конкурс для батьків)
Коротшими стали дні, яснішим - небо. Шурхотить земля яскравим килимом з опалого листя. Дерева переодяглися в золотаво-червоні наряди. На південь відлітати зібралися птахи. Осінь - пора збору врожаю та підбиття підсумків.
Ми любимо осінь за яскраві барви природи та довгоочікувані зустрічі з друзями, за повні грибів лісні галявини, стиглі плоди у садах та трохи сумний дощ за вікном.
Викликається по одному представнику з батьків від кожної команди. Кожен дорослий отримує кошик, в який необхідно покласти «дари» осені (гриби, огірки, картоплю, яблука тощо) розкладені на столі (серед потрібних предметів є зайві); завдання виконується з зав'язаними очима .
Кількість отриманих балів за конкурс дорівнює кількості правильних предметів у кошику.
4 конкурс
«Осінній пазл» (Конкурс капітанів)
Осінь. Різнобарвна, розмаїта. Спочатку вона пишна, золота й сонячна, а потім сумна, дощова, холодна. Восени красиво. Листя на деревах постійно змінює колір, а згодом і зовсім опадає на землю, вистилаючи її м'яким килимом…
Капітани команд отримують розрізані картки; завдання як найшвидше скласти картину - осінній пейзаж.
Перемагає капітан, який складе картину першим.
5 конкурс
«Осінній зорепад» (Домашнє завдання)
А пісня - це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба.
На крилах сонце сяйво їй лиша -
Чим глибше пісня, тим ясніш душа.
Пісні про осінь сумні, веселі, барвисті, чарівні…
Учні співають заздалегідь підготовлені пісні про осінь, супроводжуючи танцем.
6 конкурс
Композиція - дари осені ( Творчий конкурс)
Команди повинні створити композиції з природного матеріалу, який лежить на їх столах та через 10 хвилин презентувати своє створіння (назва композиції, що символізує, на що робили акцент , створюючи композицію тощо).
7 конкурс
«Намалюю осінь золотаву!» (Конкурс з участю батьків)
Картини природи, ліси, луги, річки, написані художником, називаються пейзажистами. Художник розмовляє з людьми без слів, мазками, лініями, кольором. Але потрібно навчитися розуміти його особливу мову. Існує старе прислів'я: "Картину треба не лише дивитися, але і бачити".
У конкурсі приймають участь діти зі своїми батьками (пара від кожної команди). Дитині зав'язуються очі. Використовуючи словесні підказки дорослих, учні повинні намалювати осінній пейзаж. Потім діти дають назву своєму творінню.
8 конкурс
Театральна студія «Листопад» (Домашнє завдання)
Кожна команда заздалегідь підготувала невеличкий спектакль на осінню тематику. Учні показують що в них вийшло.
-
Рефлексія
Вправа «Подаруй другу часточку золотої осені».
Команди на аркушах паперу малюють осінню квітку та вказують назву своєї команди. Групи міняються аркушами та пишуть на макеті п'ять добрих слів-побажань. Аркуші із зображенням квітів вивішуються на дошці.
Учитель зачитує побажання табажає всім теплої, доброзичливої, успішної осені.
-
Підведення підсумків.
А) Журі підводить підсумки, відмічає найбільш вдалі виступи кожної команди.
Б) Заключне слово вчителя та виконання колективної пісні про дружбу. Звучить пісня.
Пісня про дружбу
Знають всі коли є друг - все світлішає навкруг,
Якщо сам не підведеш - друзів більше ти знайдеш.
Приспів
Дружать сонце і земля, ля-ля, ля-ля.
Дружать луки і поля, ля-ля, ля-ля.
Дружать діти на землі
І великі і малі.
Разом ходим на гурток, поспішаєм на каток.
Нам незгоди не страшні - з другом весело мені.
Приспів
Де єднає дружба всіх - там лунає пісня й сміх,
Свято нам несуть у дім - буде весело усім.
Приспів
Урахування особливостей навчального закладу, місцевих умов:
-
У будівлі гімназії немає актового залу, тому КТС проводиться в класній кімнаті, яка спеціально влаштовується для заходу: розставляються столи для команд та журі, заносяться лави для глядачів.
-
Профіль гімназії - технологічний, у початковій та середній ланці вводиться інформатика (гуртки, факультативні курси), тому більшість учнів 5 класу вміють працювати з технікою різного роду. Ці вміння використовуються при підготовці та проведенні КТС.
-
Учням 5 класу притаманні творчі здібності, більшість займаються в різноманітних гуртках та секціях. Творчі захоплення дітей використовуються при підготовці та розкриваються в ході КТС.