- Учителю
- Конспект урока на тему 'Астана - Қазақстанның жаңа астанасы' (5-сынып)
Конспект урока на тему 'Астана - Қазақстанның жаңа астанасы' (5-сынып)
Қазақстан тарихы пәнінен қысқа мерзімді жоспар.
Мұғалім: Жаксымбетова Сания Манатовна
Сынып: 5 «а»
Өткізілетін күні: 11.05.2015ж
Сабақтың тақырыбы: Астана - Қазақстанның жаңа астанасы
Мақсаты: Қазіргі елорда Астана қаласының тарихына шолу жасап, маңыздылығын түсінуге үйрету
Күтілетін нәтиже: Астананың маңыздылығын түсінеді
КЕЗЕҢДЕР
МҰҒАЛІМНІҢ ӘРЕКЕТІ
ОҚУШЫНЫҢ ӘРЕКЕТІ
УАҚЫТ
Дереккөздер
білу түсіну
Сәлемдесу, түгендеу, «Австралиялық жаңбыр».
«Қарлы кесек» тәсілін түсіндіру
Түс арқылы 4 топқа бөлу .
Интербелсенді тақта арқылы презентация көрсету. Сұрақ: қалай ойлайсындар біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай?
Тақырыпты айту.
Мақсат қойғызады.
Амандасады, көңіл-күйлерін «Австралиялық жаңбыр» арқылы жағымдық ахуал туды.
«Қарлы кесек»-әдісі: қағазға сұрақ жазып, бір-біріне лақтырады, ұстап алған оқушы жауап жазып қайтарып береді. - Неліктен Қазақстан КСРО құрамында өз экономикасын еркін дамыта алмады?
- Қазақ халқының өз рухани байлығынан айырылу қаупін неден көруге болады?
- Бүгінде егеменді Қазақстан қандай жетістіктерге жетті?
Себеттің ішінен түс алып, сол түс арқылы 4 топқа бөлінеді.
Сұраққа жауап береді.
Тақырыпты айтады
Сабаққа мақсат қояды.
1 мин
5 мин
2 мин
Қолдану
талдау
«Зигзаг» әдісі
Тапсырма таратылады.
Топтарды аралап, оқушылардың жұмысын қадағалайды
Оқушыларға тапсырма,А-3 қағаздарды, маркерлер, тапсырманын орындауға көмек көрсету
«Кластер» әдісін түсіндіру
«Шатасқан логикалық тізбектер» әдісі арқылы оқушыларға дұрыс, кейбіреулері дұрыс емес пікірлер қатарын ұсынады
Зигзаг әдісі.
1 қадам. Әр топ оқушылары төртке саналады.
2. Эксперттер топтарына бөлініп отырады. Әр топ тапсырма алып, топтың ішінде талқылайды.
1) Эсперттер тобы. «Рәміздер тарихы»
2) Эсперттер тобы. «Қазақстан Республикасының Туы»
3) Эсперттер тобы. «Қазақстан Республикасының Елтаңбасы»
4) Эсперттер тобы. «Қазақстан Республикасының Әнұраны»
Эксперттер өз топтарына оралады, кезекпен жаңа материалды түсіндіреді.
Әр топ кластер құрастырып қорғайды
Қимыл арқылы топтардың жұмысын бағалау
Оқушылар жеке жұмыс жасап, шатасан тізбектерді белгілейді, топпен нәтижелерін талқылайды, жөндейді.
10 мин
8 мин
7 мин
Ж.О.Артыкбаев, Ә.Ә.Сабданбекова, Е.А.Әділ. Қазақстан тарихынан әңгімелер, 5-сыныпқа арналған оқулық,
Жинақтау
бағалау
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісін түсіндіру.
Стикерлер тарату.
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі
3 мин