- Учителю
- Поурочный план по казахскому языкуна тему Қаныш Сәтбаев (10 сынып)
Поурочный план по казахскому языкуна тему Қаныш Сәтбаев (10 сынып)
Пәні: қазақ тілі |
Күні: |
Сыныбы: 10 (орыс тілді мектеп үшін)
| ||||
Сабақтың тақырыбы |
Қаныш Сәтбаев | |||||
Сілтеме |
Қазақ тілі. Орыс тілінде білім беретін мектептің 10 - сыныбына арналған оқулық ; Авторлары: Т.М.Артықова ,М.Боранбай Алматы «Атамұра» баспасы, 2014 жыл | |||||
Мақсаты
|
Мақсаты: Білімділік:көрнекті ғалым Қ.Сәтбаев туралы мағлұматтар жинақтап өз білімдерін жаңа ақпаратпен толытыру.Тақырып бойынша өтетін сөздер мен сөз тіркестерін меңгерту. Дамытушылық:оқушылардың ауызекі сөйлеу дағдысын дамыту, сөздік қорын молайту, ой - өрісін кеңейту, шығармашылық қабілеттерін жетілдіру, ойларын еркін жеткізе білуге қалыптастыру Тәрбиелік: 1. Сабақ үстінде оқушыларды ұжымдық шығармашылыққа тәрбиелеу. 2. Қазақ халқының белгілі ғалымдары туралы мәліметтер бере отырып, атақты тұлғаларды құрмет тұтуға баулу
| |||||
Күтілетін нәтижелер
|
Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді . | |||||
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ | |||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих, география | |||||
Қолданылатын әдістер |
Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны ашу, БЛУМ таксономиясы. | |||||
Керекті жабдықтар
|
Оқулық, суреттер, грамматикалық кестелер | |||||
Сабақтың барысы: | ||||||
Сабақ кезең дері |
Уақыт
|
Мұғалімәрекеті |
Оқушы әрекеті | |||
Кіріспе
|
1 мин
3 мин |
Ұйымдастыру Психологиялық ахуал туғызу Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады: Кәне, достар, тұрайық. Шеңберімізді құрайық. Жақсы-жақсы тілектер Бір-бірімізге сыйлайық |
Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер».
| |||
Тұсау кесер
|
2 мин |
«Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізеді.Қ.Сәтбаев кім болған ? Қ.Сәтбаевтың өмірі мен еңбек жолы туралы не білесіңдер?
|
Өз ойларын ортаға салады | |||
Негізгі бөлім
|
5 минут |
Сөздік жұмысын жүргізу: Жаңа сөздер мен сөз тіркестерімен сөйлем құрау
|
Сөздерді оқиды, сөз тіркестері, сөйлемдер құрстырады | |||
Түсіну
|
5 мин
|
Мақсаты:Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін қадағалау.1-тапсырма, мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап беру арқылы мәтіннің мағынасын түсіну |
Оқулықпен жұмыс Мәтінді мәнерлеп оқу. Сұрақтарға құраңдар | |||
Қолдану
|
5 мин
|
Сөйлемдерді толықтыру |
Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. | |||
Сергіту сәті
|
2 мин |
Кәне, кәне, тұрайық! Алға, артқа бұрылайық. Ағаштар секілді тербелейік, Самал желдей соғайық. |
Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату.
| |||
Талдау
|
8 мин |
Мақсаты:Оқушының қиялдау дағдыларын жетілдіру 2-тапсырманы орындау
|
Синквейн құрастырады. 1.Зат есім 2.Сын есім 3.Етістік 4.Фраза 5.Зат есімге синоним | |||
Жинақтау
|
5 мин |
Мақсаты: Оқушылардың салыстыру және ажырата алуын қадағалау.
|
Оқулықта берілген мақал-мәтелді оқиды | |||
Қорытынды Рефлексия |
6 мин |
Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?Не білдім? |
Не ұнады? |
Сабақтан алған әсерім | ||
|
|
|
Мұғалімнің көмегімен оқушылар орындайды (ауызша айтып, тақтаға жазады)
Үйге тапсырма
1мин
Мәтінді әңгімелеу
8-тапсырма
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау
2 мин
Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.
Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.