- Учителю
- Ағылшын тілінен сабақ жоспары. 7 Сынып
Ағылшын тілінен сабақ жоспары. 7 Сынып
7 сынып күні: 2.09.013
Сабақтың тақырыбы: Present and Past ( grammar material)
Сабақтың мақсаты: көмекші етістіктерді( is/are/do/ does/ has/ have) қолдану
осы шақтың сұраулы сөйлемін құрып оған жауап беруді үйрету.
Cөздік қорын молайту.
Оқушылардың сөйлеу қабілетін дамыту.
Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, топпен, диалог оқу.
Сабақ типі: Аралас
Көрнекілігі: Тақырыптық суреттер,
Пән аралық байланыс: Қазақ тілі
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру
А) амандасу
Б) жоқтарды белгелеу
II . Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру.
Our theme in our lesson is. Present and Pas ( grammar)
Share your ideas
What can yousay about the photo?
Where are the boy and girl?
What do you think they're saying?
III .Жаңа сабақ
Жай осы шақ сұраулы түрі do көмекші етістігі арқылы құрылады (do етістігі барлық жақтарда қолданылады, бірақ үшінші жақ жекеше түрінде does көмекші етістігі қолданылады) және көмекші етістік do, does сұраулы сөйлемде бастауыштың алдында тұрады.
Мысалы: Do I write? Does he write? Do we write?
Ex: 3 p: 7 (complete the sentences with is/are/do/ does/ has/ have)
IV . Пысықтау
Exercise 3. complete the sentences
Exercise 2 ( b) p 6 work in pair)
Ex: 4 p: 7 put the words in the right order and make questions.
-
Бекіту
Ex2 p 6 /reading and speaking/
Ex 2 ( B) p 6 complete the conversation with questions from 2/a
VIII Үйге тапсырма
Exercise 4, 7 p: 7
7 сынып 6.09.013
Сабақтың тақырыбы: Where do you come from?
Сабақтың мақсаты: оқушыларды ағылшын тілінде елдер мен ұлттар атымен таныстыру.Present Continuous and Present Simple шақтарын қолданып сөйлем құрастыру. Cөздік қорын молайту.
Оқушылардың сөйлеу қабілетін дамыту.
Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, оқу, түсіндіру.
Сабақ типі: Аралас
Көрнекілігі: Тақырыптық суреттер,
Пән аралық байланыс: Қазақ тілі
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру
А) амандасу
Б) жоқтарды белгiлеу
II. Үй жұмысын тексеру
Exercise 4,7
III. оқушылардың білімін жан-жақты тексеру
Сұрақ-жауап жумысы
Have you got friends?
What's your name?
Do you like to play tennis?
IV. Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру.
Our theme in our lesson is Where do you come from?
V.Жаңа сабақ
Сөздік жұмыс Countries and nationalities
( match the countries with the nationalities)
Polish Argentina Canadian Italian
Australian British Mexico France
Italy Greek Greece Poland
French American Japan Spanish
Exercise 2 listen and read.
When she's at home in Veracruz, Ana usually starts the day with some chilaquiles and a hot chocolate.she always has breakfast with her sister clara, and they talk about their plans for the day.
Read the text again and answer the questions.
-
What does Ana usually have for breakfast?
-
Is she talking to her sister?
-
Does her sister live in Veracruz?
-
What's Ana doing?
Созылмалы шақтардың жасалуы. Present Continuous
Болымды түрі.
1.Созылмалы осы шақ осы шақтағы to be көмекші етістігі - am, is, are және негізгі етістікке - ing жалғау арқылы жасалады.
-
Мысалы: I am writing. He, she, it-is writing.
They, you, we-are writing.
Present Simple Жай (ауыспалы) осы шақ
Жай (ауыспалы) осы шақ жекеше түрдің 3-ші жағынан басқа жақтарда етістіктің бастапқы формасымен (to бөлшегінсіз) сәйкес келеді, ал жекеше түрдің 3-ші жағында -s жалғауы жалғанады.
Мысалы: to write-I write, he (she, it) writes, we write, you write, they write.
Егер етістіктер -ss, -ch, -sh, -x әріптеріне аяқталса үшінші жақта жекеше түрде -es жалғауы жалғанады, және ол [iz] деп оқылады.
Мысалы: I pass - he passes, I dress - he dresses, I wash - she washes.
Етістіктер "у" әрпіне аяқталса, үшінші жақта жекеше түрінде "у" әрпі "i" әрпіне өзгереді және -es жалғанады.
Мысалы: I study - he studies. I copy - she copies.
Жай осы шақ сұраулы түрі do көмекші етістігі арқылы құрылады (do етістігі барлық жақтарда қолданылады, бірақ үшінші жақ жекеше түрінде does көмекші етістігі қолданылады) және көмекші етістік do, does сұраулы сөйлемде бастауыштың алдында тұрады.
Мысалы: Do I write? Does he write? Do we write?
VI.Пысықтау
Ex: 4 p: 9 complete the sentences Present Continuous or Present Simple
VII.Бекіту
Exercise 2/a Exercise 4/ b p9
VIII. Үйге тапсырма
Ex: 4 p: 9
7 сынып күні: 9.09.013
Сабақтың тақырыбы: English world wide
Сабақтың мақсаты: . оқушылардың сөздік қорын молайту. Жаңа мәтінмен жұмыс істеу . Оқушылардың сөйлеу қабілетін дамыту
Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, оқу, түсіндіру.
Сабақ типі: Жаңа тақырыпты меңгерту.
Көрнекілігі: Тақырыптық суреттер,
Пән аралық байланыс: Қазақ тілі
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру
А) амандасу
Б) оқушыларды түгендеу. Сыныпты сабаққа әзірлеу.
II. Үй жұмысын тексеру
Exercise 4 p: 9 Present Continuous or Present Simple ережесін білу.
III. оқушылардың білімін жан-жақты тексеру
Сұрақ-жауап жумысы
Do you think English is useful?
When do you use English?
Do you watch films in English?
IV. Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру.
Our theme in our lesson is English world wide
V.Жаңа сабақ
Сөздік жұмыс Numbers ( practice using numbers)
Match the words on the left with the figures on the "">A thousand a) 2,75
Six thousand b)1,000
A million c) 1,000,000
One and a half d) 1 1/2
Two point seven five 75%
Seventy-five per cent 6,000
Reading the text English world wide
Share your ideas
Why is English a useful language?
Think of at least three reasons
1. 2 3
VI.Пысықтау
Ex: 29b) p11 comprehension check
VII.Бекіту
Reading skills Understanding the main idea
-
What is the topic of the text?
-
Culture b) language c) countries
-
What do you think is the main idea of the text?read the beginning and the end again, then choose the best answer.
VIII. Үйге тапсырма
Write a report about your class
Reading the text English world wide
7 сынып күні: 13.09.013
Сабақтың тақырыбы: A language with a rich history
Сабақтың мақсаты: . оқушылардың сөздік қорын молайту. Жаңа мәтінмен жұмыс істеу . Оқушылардың сөйлеу қабілетін дамыту
Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, оқу, түсіндіру.
Сабақ типі: Жаңа тақырыпты меңгерту.
Көрнекілігі: Тақырыптық суреттер,
Пән аралық байланыс: Қазақ тілі
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру
А) амандасу
Б) оқушыларды түгендеу. Сыныпты сабаққа әзірлеу.
II. Үй жұмысын тексеру
Exercise 4 p: 9 Present Continuous or Present Simple ережесін білу.
Write a report about your class
III. оқушылардың білімін жан-жақты тексеру
Сұрақ-жауап жумысы
Do you think English is useful?
When do you use English?
Do you watch films in English?
IV. Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру.
Our theme in our lesson is A language with a rich history
V.Жаңа сабақ
Reading the text: A language with a rich history
VI.Пысықтау
Share your ideas
How many languages do you speak?
Why is English a useful language?
What do you know about the history of the Kazakh language?
Think of at least three reasons
1. 2 3
VII.Бекіту
Task: read the text and these sentences. For each sentence write T ( true),
F ( false) or? Correct the false sentences.
1 Old Turkic had the same alphabet as Kazakh today.
-
People wrote Kazakh first and then spoke it years later.
-
Abay Kunanbayev's stories were translated into different languages.
-
The written form of the Kazakh language changed over time.
VIII. Үйге тапсырма
Reading the text: A language with a rich history
7 сынып күні: 16. 09.013
Сабақтың тақырыбы: Did you forget
Сабақтың мақсаты: Past Simple жай өткен шағының жасалу жолымен қолдануы жөнінде оқушыларға түсіндіру,жаттығулар орындау арқылы бекіту.
Cөздік қорын молайту. Оқушылардың сөйлеу қабілетін дамыту
Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, топпен, диалог оқу.
Сабақ типі: Жаңа тақырыпты меңгерту.
Көрнекілігі: Тақырыптық суреттер,
Пән аралық байланыс: Қазақ тілі
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру
А) амандасу
Б) жоқтарды белгілеу
II . Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру.
Our theme in our lesson is. Did you forget. Past Simple (жай өткен шағының жасалу жолы)
III. Жаңа сабақ
Past Simple ( жай өткен шақ)
Жай өткен шақта дұрыс етістіктер барлық жақта етістіктің бастапқы формасына -ed жалғау арқылы жасайды. Ал бұрыс етістіктер әртүрлі жолмен жасайды (бұрыс етістіктер кестесі).
Мысалы: To work-I worked
To write-I wrote
IV.оқушылардың білімін жан-жақты тексеру
Share your ideas
What can you say about pictures 1-8? Use the Past Simple.
Пысықтау
Reading the dialogue ex: 2 p: 14
Ex:3 p: 15 Complete the sentences
Бекіту
Ex: 4 p: 15 ( put the verbs in the past simple)
VIII. Үйге тапсырма
Reading the dialogue ex: 2 p: 14
Past Simple (жай өткен шағының жасалу жолы
eрежесін айту.)
7 сынып күні: 20. 09.013
Сабақтың тақырыбы: What were they doing?
Сабақтың мақсаты: Past Simple, Past Continuous (созылмалы өткен және жай өткен ) шағының жасалу жолымен қолдануы олардың арасындағы айырмашылықтарды оқушыларға түсіндіру,жаттығулар орындау арқылы бекіту.
Cөздік қорын молайту. Оқушылардың сөйлеу қабілетін дамыту
Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, топпен, диалог оқу.
Сабақ типі: Жаңа тақырыпты меңгерту.
Көрнекілігі: Тақырыптық суреттер,
Пән аралық байланыс: Қазақ тілі
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру
А) амандасу
Б) жоқтарды белгілеу
II . Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру.
Our theme in our lesson is. What were they doing?
III. Жаңа сабақ Созылмалы өткен шақ (Past Continuous ) өткен шақтағы to be көмекші етістігі - was, were және негізгі етістікке - ing жалғау арқылы жасалады.
Мысалы: I was writing. She, he, was writing
They, you, we were writing.
Past Simple ( жай өткен шақ)
Жай өткен шақта дұрыс етістіктер барлық жақта етістіктің бастапқы формасына -ed жалғау арқылы жасайды. Ал бұрыс етістіктер әртүрлі жолмен жасайды (бұрыс етістіктер кестесі).
Мысалы: To work-I worked
To write-I wrote
Verbs describing actions: fall, sail ,hit, land, jump, fly, crash, sink
Presentation: What were they doing?( make five sentences from jigsaw then match them with the pictures.)
IV.оқушылардың білімін жан-жақты тексеpy
Presentation: What were they doing?( make five sentences from jigsaw then match them with the pictur
V.Бекіту
Ex: 4 p: 17 (Complete the sentences with the Past Continuous and Past Simple
VI Үйге тапсырма: Past Simple, Past Continuous (созылмалы өткен және жай өткен ) шағының жасалу жолы.
7 сынып күні: 23.09.013
Сабақтың тақырыбы : Stories " A lucky discovery"
Сабақтың мақсаты: оқушылардың сөздік қорын молайту. Жаңа мәтінмен жұмыс істеу . Оқушылардың сөйлеу қабілетін дамыту
Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, оқу, түсіндіру.
Сабақ типі: Жаңа тақырыпты меңгерту.
Көрнекілігі: Тақырыптық суреттер,
Пән аралық байланыс: Қазақ тілі
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру
А) амандасу
Б) оқушыларды түгендеу. Сыныпты сабаққа әзірлеу.
II. Үй жұмысын тексеру
Past Continuous or Past Simple ережесін білу.
III. оқушылардың білімін жан-жақты тексеру
IV. Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру.
Our theme in our lesson is Stories " A lucky discovery
V.Жаңа сабақ
Сөздік жұмыс: after - кейін branch- бұтақ
Crime story- детективті әңгіме
Adventure- шытырман оқиға
Arrow-жебе
Before - бұрын
Reading the text " A lucky discovery
Share your ideas
-What kind of stories do you like?
Adventure stories science fiction ( оқушылар жаңа сөздерді қолданып сөйлем құрастырады. )
Love story
Crime story
Fantasy Мысалы: I read a lot of Adventure stories
VI.Пысықтау
Reading skills: Guessing meaning from context
1 Find these words in the text. Read what comes before and after.
Heart attack, shaking, exhausted , branches, surface
VII.Бекіту
comprehension check ( read the again then answer the question) ex: 2 (b) p: 19
VIII. Үйге тапсырма ex: 3 p: 19 word work
7 сынып күні: 27.09.013
Сабақтың тақырыбы : Module -1 ( review) Test
Сабақтың мақсаты: өткен тақырыптар бойынша оқушылардың білімін тексеру.
Оқушылардың білімге құштарлығын арттыру.
Есте сақтау қабілетін дамыту.
Сабақ әдісі: дидактикалық материал, тест
Сабақ типі: білімді тексеру.
Пән аралық байланыс: Қазақ тілі
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру
А) амандасу
Б) оқушыларды түгендеу. Сыныпты сабаққа әзірлеу.
II. Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру.
Today we shall write test
III Білімді тексеру:
I . Read the text and choose the right words for each space
Carol and Fiona (1)…….. to go to Paris on holiday, because Carol had some friends there. They (2)……….. much money so they (3) …… to go by coach. After eleven hours on the coach they ( 4) ……. In Paris, exhausted. When they (5) ……. The coach, Carol's
friends (6) for them. It was the beginning of an amazing holiday.
1 a) wanted b) were wanting c) did want
2 a) weren't having b) didn't have c) had not
II Choose the right words